Arama Sonuçları

ORTACA DA MÜSTAKİL 2 KATLI 240 M2 BİNA 195.000 tl

3+1
240m2
1. Kat
195.000 TL
Açıklama
ORTACA DA MÜSTAKİL 2 KATLI 240 M2 BİNA


Ortaca da 429 m2 arsa içersinde 2 katlı müstakil bina.Daireler 120 m2 dir. 3 oda, 1 salon, 1 mutfak,1 banyo,1wc,3 balkonu var,Bina nın bir kat daha çıkma hakkı vardır projesi 3 katlı olarak çizilmiştir ruhsatı alınmıştır isterseniz kat atabilirsiniz Binanın ruhsatı 1999 yılın da alınmıştır İlk 2 katı 2003 yılında bitirilmiş olup içersine taşınılmıştır.3 cu katı atmak için yalnız ruhsat yenilenecektir.Binanın ve Dairelerin hiçbir masrafı yoktur.


BİNANIN BAHÇE ÖZELLİKLERİ

Bahçede çeşitli meyva ve narenciye meyvaları vardır.örneğin erik,dut, kaysı, üzüm,elma,portakal,mandalina,limon,meyvaleri vardır.Gül ve çiçeklerle süslenmiş olan bahçede ayrıca artezyen kuyusu vardır.Bahçesin de kayrak taşında yapılmış Barbeküsü de vardır resimlerde görüldüğü gibi üzüm asmasının altında oto garajı vardır.

MESAFELER

Dalaman havaalanı 8 km,sarıgerme plajı ,golf sahası.termal sular kaplıcalar10 km.Köyceğiz çamur banyoları 20 km Fethiye 60 km, seki kayak merkezi 130 km.

Alış veriş merkezi,okul, cami,hastane, postane adliye, dinlenme parkı 100 ile 500 metre arasında degişiyor.


ORTACA YI TANIYALIM.


Ortaca Muğla`nın bir ilçesidir. Önceleri Köyceğiz`e bağlı bir belde iken 1987 yılında ilçe haline getirilmiştir. Bir doğa harikası olan ve dünyaca meşhur Dalyan, Ortaca ilçesi sınırları içinde bir beldedir. İlçenin turistik açıdan önemli pek çok yeri bulunmaktadır.
DALYANI TANIYALIM


. Dalyan, Muğla`nın Ortaca ilçesine bağlı bir belde. Köyceğiz Gölü dalyanı (Türkiye genelinde, kısaca Dalyan denir) bu beldede yer alır.

Dalyan, Köyceğiz Gölü ile Akdeniz`i birleştiren ana kanal üzerinde bulunur. Beldenin 8.000 dolayında nüfusu vardır. Pek çok ünlü turizm merkezine yakın olmasına rağmen turistik açıdan nispeten daha az gelişmiştir. Bunun sebebi, Dalyan`ın ana yoldan 12 km içeride bulunmasıdır. Adından anlaşılabileceği gibi geçmişte Dalyan`ın önemli geliri balıkçılıktı, pamukçuluk ikinci sırada yer alıyordu. Günümüzde en önemli iktisadi faaliyet turizmdir. Dalyan`da 100`ün üzerinde konaklama yeri, 20`nin üzerinde lokanta, birçok seyahat acentesı ve alışveriş yerleri bulunur.MUĞLA KÖYCEĞİZköyceğiz gölü, sabahtan öğlene kadar yaprak kımıldamayan masmavi bir göl ama öğleden sonra ise, meltemle köyceğiz’e hayat veriyor. görünüşüyle sanki deniz gibi ama değil. bakar bakmaz insana büyük bir huzur veriyor. iki katlı evleri. her köşesinden sakinlik sunan sokakları. yaşamın dinginliği. göl kenarındaki 2 kilometrelik yürüyüş yolunda günün her saati keyifle hayata imkanı. 112 çeşit kuş türünün yaşadığı, başta mide olmak üzere bir çok rahatsızlığa iyi gelen 50 dönüm arazi içerisindeki sığla ağaçlarının yağıyla, dünyaca tanınmış ama çok az bilinen sltaniye kaplıcalarıyla köyceğiz, kesinlikle ziyaret edilmeli. ege akdeniz in limitinde yer alan köyceğiz’de, tatil yerlerinin kalabalığı gürültüsü yerine, sakinlik ve dinginlik hakim.Kayarlılardır. Sonra sırasıyla İskitler, Asurlular, İyonyalılar, Dorlar, Akalar, Persler, Köyceğiz`in tarihi M.Ö. 3400 yıllarına kadar uzanır. Bu yörede varlık gösteren ilk uygarlık Hellenler, Seleykoslar, Romalılar, Selçuklular, Menteşeoğulları ve Osmanlılar yöreye hakim olmuştur.

Köyceğiz`in tarihi ile ilgili ilk bilgileri tarihçi Herodot, Coğrafyacı Strabon ve İngiliz Arkeolog Hoskin vermektedir.

kıyılarına çıkmaları ile sahilde yeni koloniler kurulmuş, iç kısımlarda ise Karyalıların kolonileri ile gelişim sağlanmıştır. Böylece ilçe M.Ö. 1000 yıllarında oldukça iyi bir konuma gelmiştir. Köyceğiz Gölü`nün Akdeniz`le birleştiği yerde Kaunos şehri Karya`nın önemli limanlarından ve ticaret merkezlerinden biri olmuştur. Akrapol, ünlü mabetler ile Harab ve Susan Kaleleri önemli tarihi eserlerdir.

Coğrafi Konum
Köyceğiz İlçesi, Akdeniz ve Ege Bölgeleri’nin birleştiği yerde, Muğla – Fethiye Karayolu’nun 60. km.’sinde, zengin doğal güzellikler ve narenciye bahçeleri içinde, sakin bir turistik beldedir. İlçe, adını aldığı Köyceğiz Gölü’nün kuzeyinde kurulu olup, 1.758 km² yüzölçümündedir.

İklimi
Köyceğiz`in kıyı kesiminde Akdeniz iklimi, dağlık bölgelerde ise Karasal iklim görülür. Türkiye`nin Rize` den sonra EN ÇOK yağış alan Köyceğiz`de kış yağmurlarının 2-3 ay sürdüğü görülmüştür.

Nüfus
8 bin 600

Ekonomisi
İlçe nüfusunun % 85’i köyde yaşamakta olup geçimini tarım, hayvancılık, ormancılık, turizm ile sağlamaktadır. İlçenin en büyük gelir kaynağı tarımdır. İlçede polikültür tarım yapılmakta olup, iklim ve coğrafi yapı birçok ürünün yetiştirilmesine elverişlidir.

İlçenin diğer bir geçim kaynağı, gezginci arıcılıktır. Köyceğiz Gölü ve gölü Akdeniz’e bağlayan Dalyan Boğazı’nda kefal balığı üretimi yapılmaktadır.

Beyobası beldesinde alabalık tesisleri kurulu olup, üretimini sürdürmektedir.

İlçede 3 adet narenciye yıkama, mumlama, standardizasyon ve paketleme fabrikası kurulu olup, ihracatlar buradan yapılmaktadır. Ayrıca ilçenin adını taşıyan Köyceğiz Köyü’nde tarım alet ve makineleri üreten bir fabrika bulunmaktadır.

Turizm
Köyceğiz Gölü ve gölün sahille birleştiği bölgede kurulan Karia’nın önemli limanlarından ve ticaret merkezlerinden Kaunos şehri ilçenin turizmdeki önemini arttırmaktadır.

Ayrıca ilçenin Sultaniye Köyü’nde mevcut olan Sıcak-Soğuk Termal Kaplıcaları, sağlık turizmi bakımından önemli bir merkez teşkil etmektedir. Diğer taraftan Yayla Köyü ve kuzeyindeki Gökçeova, safari turizmi ile ilgi görmektedir. Çandır Köyü Horozlar mevkiinde çamur banyoları ve tesisleri bulunmaktadır.

Köyçeğiz`in Akdeniz kıyısında bulunan köyü Ekincik Koyu, uzun plajı, nefis koyu ve yat limanıyla, su sörfü, su kayağı ve yüzme için elverişli yerlerden biridir.her gelenin eşsiz bir yer keşfettim dediği ekincik tatilde sessizliği,huzuru,güzel deniz ve ormanı arayanlar için ideal bir koydur. içinde irili ufaklı pansiyonlar bulunan ekincik`te, onuncuköy pansiyon gerek ismiyle, gerekse işletmecilerinin hayalleriyle varolmasıyla dikkati çeken sıcak pansiyonlara güzel bir örnek teşkil etmektedir

Köyceğiz Gölü, Dalyan Kanalı, kaplıca ve çamur banyoları, 10 km. uzaklıktaki 800 m. rakımlı Ağla Yaylası, Şelale, Yuvarlakçay görülmeye değer yerlerdir. Dalaman Çayı, rafting ve trekking için önemlidir. Ağla Yaylası için yayla turizmi çalışmaları sürdürülmekte olup ayrıca göl çevresinde, Köyceğiz-Dalyan arasında bisiklet parkuru için alt yapı çalışmaları yapılmaktadır.

Köyceğiz Gölü’nün batısında Ölemez Dağı doğusunda Sultaniye Köyü sınırları içinde, kıyı boyunca çok sayıda termal kaynaklar vardır. Turizm ve Sağlık Bakanlığı’nca uzmanlara yaptırılan araştırma ve incelemeler sonucu çok sayıda ılıca-kaplıca ve içme kaynakları tespit edilmiştir. Bu termal kaynakların en önemlileri ve sağlık amaçlı olarak işletilenleri, Hasan Çavuş Ilıcası ve Kokar Girme denilen kaplıcalarıdır.

Sultaniye Kaplıcaları’nın tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Milattan önceki yüzyıllardan itibaren bir şifa yurdu olarak işletilmiştir. Roma, Bizans, Osmanlı ve Selçuklu döneminde halkın hizmetine sunulmuştur. Roma döneminde 400 hastaya aynı anda hizmet verecek kadar gelişmiş bir hastane durumundaydı. Kaynaklara göre, hastanenin girişinde “Tanrılar adına buraya ölüm giremez” diye yazılmıştır. Ölemez Dağı da adını kaplıcalardan almıştır...

C1 FLORIDA & VEGA STARS GROUP

CONSTRUCTION

İnşaat,emlak,havuzculuk,dış tic.turizm sanayii ltd. şti

TELEFON: +90 252 614 96 22 FAKS: +90 252 614 96 77 GSM: +90 532 323 05 52

info@vegastarsgroup.com, vegastarsgroup@hotmail.com, www.vegastarsgroup.com

webmaster@calisconstruction.com, www.calisconstruction.com


Mustafa Kemal Bulvarı No:51 Kat:1 Daire: 1 48300 Mugla-Fethiye-

TURKEY
İlan Özellikleri
İlan Numarası153105
İlan Tarihi16.12.2011
TürüDaire
KategoriSatılık
CinsiApartman Dairesi
Yapı Tipi-
Bina Yaşı4
Kat Sayısı2
Dairenin Katı1. Kat
Metrekare240m2
Oda Sayısı3+1
Banyo Sayısı2
WC Sayısı-
Salon Metrekare35 m2
IsıtmaKlimalı
Kredi UygunlukKrediye Uygun
Aidat-
Yapı Durumu-
Özellikler
İç Özellikler
Duşakabinli Küvet Sıcak Su Meşe Mutfak Balkon - Açık Çelik Kapı Isıcam Kablo TV - Uydu
Dış Özellikler
Alışveriş Merkezi Bahçe - Ortak Çocuk Parkı Isı Yalıtımı Jeneratör Otopark - Açık PVC Doğrama
Konum Özellikleri
Denize Yakın Havaalanına Yakın Hastaneye Yakın Merkezde Otobana Yakın Okula Yakın Ön Cephe Yeşil Alan Manzaralı
Diğer Özellikler
Yakındaki Bölgeler