Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
/static/img/gks-logo-red.svg

Evim Yuvan Olsun seferberliğine siz de katılarak depremzedelere yardımda bulunabilirsiniz. Depremzede vatandaşlarımıza destek için siz de Evim Yuvan Olsun seferberliğine katılın! Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Evimi en az 3 ay süre ile BEDELSİZ tahsis etmek istiyorumEVİN BİLGİLERİNİ GİRİN
Evimi 1 yıl süre ile İndirimli bedelle KİRAYA VERMEK istiyorumEVİN BİLGİLERİNİ GİRİN
Depremzede ailelere KİRA DESTEĞİNDE BULUNMAK istiyorumBAĞIŞ YAPIN
AFAD

Kampanyayı Paylaş

Sıkça Sorulan Sorular

 • Kampanyanın amacı nedir?
chevron_right
Kampanya, 6 Şubat 2023'te yaşanan Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen vatandaşlarımızın barınma sorununun çözümüne katkı sağlamak üzere başlatılmıştır. Ülkemizin dört bir yanında, kullanmadıkları evlerini depremzedelere açmak ve onları misafir etmek isteyen vatandaşlarımızın olduğunu biliyoruz. Bu nedenle hayırsever insanlarımızın güvenilir bir kampanya ile evlerini bedel beklemeden ya da indirimli bir bedelle ihtiyaç sahiplerine sunabilecekleri bir sistem hayata geçiriyoruz. Ev tahsis etme imkanı olmayan vatandaşlarımıza ise nakdi bağış yolu ile depremzedelere barınma desteği verme olanağı tanıyoruz. Bu sayede oluşan konaklama imkanlarını, depremden etkilenen vatandaşlarımızın istifadesine sunuyoruz.
 • Evimi herhangi bir bedel beklemeden depremzedelere açmak için ne yapmalıyım?
chevron_right
Evinizi en az 3 ay süre ile depremzedelerin kullanımına sunmanız gerekmektedir. Daha az süre ile ev tahsisi değerlendirmeye alınmayacaktır. Program paydaşlarımızın web sayfalarından yapacağınız başvuru sonrasında, evinizin bulunduğu ilçe kaymakamlığı tarafından, yerinde inceleme yapmak üzere sizinle iletişime geçilecektir. Kaymakamlık evinizi uygun bulursa sizinle "Ödünç Sözleşmesi" imzalanacaktır.
 • Evimi indirimli bir bedelle depremzedelere kiraya vermek için ne yapmalıyım?
chevron_right
Evinizi 1 yıl süre ile kiraya vermeyi kabul etmeniz gerekmektedir. Uygulama kapsamında daha kısa süreli kiralamalar kabul edilmeyecektir. Evinizi piyasa şartlarına göre belirgin bir düzeyde indirimle kiraya vermeniz beklenmektedir. Program paydaşlarımızın web sayfalarından yapacağınız başvuru sonrasında, evinizin bulunduğu ilçe kaymakamlığı tarafından yerinde inceleme yapmak üzere sizinle iletişime geçilecektir. Belirttiğiniz kira bedeli piyasa koşulları ile kıyaslanacaktır. Kaymakamlık evinizi uygun bulursa sizinle "Kira Sözleşmesi" imzalanacaktır.
 • Evimde kimi misafir edeceğim?
chevron_right
Evinizde Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen 10 ildeki vatandaşlarımız misafir edilecektir. Evinizin özellikleri dikkate alınarak, dezavantajlı bireylere sahip aileler öncelikli olmak üzere belirlenecek depremzedelerimiz, AFAD ve İçişleri Bakanlığı birimleri koordinasyonunda, Kaymakamlıklar tarafından evinize yerleştirilecektir.
 • Evimi bu kampanya kapsamında ne kadar süre için tahsis edebilirim?
chevron_right
Evinizi depremzedelere bedelsiz olarak açmak istiyorsanız, en az 3 ay olmak üzere 1 yıla kadar tahsis edebilirsiniz. Evinizi indirimli bedel karşılığında kiraya vermek istiyorsanız 1 yıl boyunca tahsis etmeniz gerekmektedir.
 • Evimi tahsis ettiğim süre boyunca faturalar kim tarafından ödenecek?
chevron_right
Kampanya kapsamında depremzedelerin yerleştirildiği konutların elektrik, su ve doğalgaz giderleri Kaymakamlıklar tarafından karşılanacaktır. Bina aidatını ise sizin karşılamanız beklenmektedir.
 • Kaymakamlık ile nasıl bir sözleşme imzalayacağım?
chevron_right
Depremzede ailelere bedelsiz tahsis ettiğiniz konut için "Ödünç Sözleşmesi", indirimli olarak kiraya verdiğiniz konut için "Kira Sözleşmesi" imzalanacaktır.
 • Evimi indirimli bedelle kiraya verdiğimde, kira bedeli kim tarafından karşılanır?
chevron_right
Kira bedeli, kampanya kapsamında toplanan bağışlardan karşılanarak, evinizin bulunduğu ilçe kaymakamlığı aracılığı ile ödenecektir.
 • Evimi eşyalı olarak kullanıma açabilir miyim?
chevron_right
Evinizi eşyalı veya boş olarak kullanıma açabilirsiniz. Evinizi eşyalı olarak kullanıma açtığınızda, Kaymakamlık ile yapacağınız sözleşmede eşya detaylarına da yer verilir. Kayıt altına alınmış eşyalarınız Türkiye Sigorta güvencesi altında olacaktır.
 • Evimde kullanımdan kaynaklı bir hasar olursa zararım karşılanır mı?
chevron_right
Tek Yürek Bina ve Eşya Sigortasıyla depremzedelere evini açan vatandaşlarımızın konutları, sigorta primleri Türkiye Sigorta tarafından karşılanarak güvence altına alınmaktadır. Depremzedelerimizin kullanımı için tahsis edilen evlere özel hazırlanan Tek Yürek Bina ve Eşya Sigortası; evde bulunan eşyalar ile bina ve binanın ayrılmaz bütünleyici parçaları ve/veya sabit tesisatı risklerine karşı 25.000 TL’ye kadar bir yıl süreyle teminat sunmaktadır.
 • Boş bir evim yok ama depremzedelere barınma desteği vermek istiyorum. Ne yapabilirim?
chevron_right
Kampanya kapsamında, kira verilen evlerin depremzedeler ile buluşturulabilmesi için AFAD’ın https://www.evimyuvanolsun.org/ sayfasından kira desteğinde bulunabilirsiniz.

YASAL UYARI

Bu platformun oluşturulma amacı, 6.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş ve çevre illerde meydana gelen depremden zarar görüp barınma ihtiyacı olan ve T.C. İçişleri Bakanlığı Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı nezdinde kayıtlı depremzedelere evini değerinin altında bir rakama kiraya vermek veya bedelsiz olarak açmak isteyenlere; bu evlerin bilgisini anılan depremzedelere ulaştıracak bir iletişim imkanı sağlamaktır. Sosyal yardım amaçlı ve T.C. İçişleri Bakanlığı Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile işbirliği yapılarak uygulanan bir projeden ibarettir. Bu platform aracılığıyla evlerini paylaşan kişilerin depremzedelerle kuracakları kira ilişkisi de dahil olmak üzere her türlü ilişkinin sorumluluğu tamamen kendilerine ait olup, şirketimiz bu ilişkilerin tamamen dışındadır ve hiçbir şekilde sorumluluk üstlenmemektedir. Şirketimiz hiçbir şekilde depremzedeler ve/veya yardımseverler adına hareket etmemekte ve hiçbir şekilde bu kişilerin eylem ve işlemlerinden sorumluluk kabul etmemektedir. Şirketimiz platformu kullanan hiçbir kişinin kefili, garantörü veya temsilcisi değildir. Şirketimiz, platformu kullanan kişilerin gerçek ihtiyaç sahibi veya gerçek yardımsever olduklarını kontrol veya teyit etmemekte olup, tüm kullanıcılar kendi araştırmalarını kendileri yapmalıdır. Şirketimiz, hiçbir gerekçe göstermeksizin her zaman işbu platformu durdurmaya ve yayından kaldırmaya yetkilidir. Şirketimiz bu platformda girilen bilgileri doğrudan T.C. İçişleri Bakanlığı Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile paylaşacaktır. Form doldurarak verdiğiniz ev bilgileri liste olarak anılan platformda herkese açık olarak yayınlayabilecektir.Kampanyaya dahil ettiğim evin tapu bilgilerinin ve Emlakjet form giriş bilgilerinde beyan edilen kişisel verilerin doğrulu forma bilgi dolduran kişilerin sorumluluğundadır.

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.