Samsun Ev Arama Rehberi

Samsun'daki en güvenilir, en kaliteli ve en uygun konutları bulabilmeniz için oluşturduğumuz bu tanıtım rehberinde; Samsun satılık daire arayanlar için Samsun şehrine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz.

Türkiye’nin büyükşehir statüsündeki otuz ilinden biri olan Samsun, Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz Bölümü’nde Üniversite ve İşitme Engelliler Olimpiyatları, Avrupa Şampiyonaları ve birçok uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapması ile bir spor şehri olarak, bünyesinde bulundurduğu kayak tesisi, plajları, kuş cenneti, tarihi ve kültürel dokusu ile bir turizm şehri olarak, karayolları, gelişmiş limanı ve geniş hinterlandı ile de lojistik merkezi olarak merkezi bir konumda yer almaktadır. Sınırları doğudan Ordu ili, güneyden Tokat ve Amasya illeri, batıdan Çorum ve Sinop illeri ve kuzeyden ise Karadeniz ile çevrilmiştir. Tarihi geçmişi, MÖ 60 bin yıl öncesine kadar uzanan Samsun; M.Ö dönemlerden bugüne kadar uzanan; Kaşkalar, Hititler, Persler, Antik Makedonyalılar, Pontuslar, Romalılar, Bizanslılar, Cenevizliler, Osmanlılar ve Türkiye Cumhuriyeti gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. 17 ilçeden meydana gelen Samsun, 2021 yılı TUİK son nüfus bilgilerine göre 1.356.079 nüfusa sahip olup Türkiye’nin en kalabalık nüfuslu on altıncı şehri olarak yerini almaktadır.

Samsun’da Kiralık veya Satılık Daire Arayanlar İçin Konut Fiyat Bilgileri

Samsun’dan ev satın almak veya kiralamak isteyenler için aşağıda linklerini detaylandıracağımız Samsun’da en çok aranan bazı daire kriterlerinden bahsetmeden önce Samsun’a dair öncelikle şunu belirtmek istersek satın alacağınız veya kiralayacağınız dairelerin fiyatları zaman içerisinde değişimler göstermekte olup bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre örneğin dairenin bulunduğu çevreye, binanın yaşına, dairenin metrekaresine, manzarasına, sahile, oda sayısına, hastaneye, üniversiteye, turistik bölgelere, merkeze ve merkez otobüs duraklarının yakınlıklarına göre fiyatlar değişimler gösterebilmektedir. İşte, sizler için linklerini detaylandırdığımız Samsun’da en çok aranan bazı daire kriterleri..

Samsun’da Fırsat Daireler

Emlak yatırımında ve rekabetin geçerli olduğu her alanda hızlı, becerikli ve şanslı olan her zaman kazanmıştır. Yatırım fırsatlarını Samsun’da konut satın alarak değerlendirmek isteyenlerimiz için Samsun’un bölge ortalamasının altında kalan fırsat daireler için mutlaka buraya göz atın.

Samsun’da 300 bin TL Altı Satılık Evler

Yeni projelerle birlikte gayrimenkul yatırımının artış gösterdiği Samsun, sürekli artan prim değeri karşısında gayrimenkul sektöründe önemli bir yere sahip bir şehirdir. İşte Samsun’da 300 bin TL altında kalan satılık daireler için mutlaka buraya göz atın.

Samsun’da Deniz Manzaralı Evler

Samsun bölgesinde denize ve sahile yakın deniz manzaralı daireler ile çay ve kahvenizi yudumlarken günün her saatinde deniz manzarasının huzurunu yaşayın. İşte, Samsun satılık deniz manzaralı evler için mutlaka buraya göz atın.

Samsun’da Site İçerisinde Evler

Bir konut projesinden ev satın almadan önce konum, güvenlik, sosyal olanaklar, aidat tutarları gibi kriterler evin değerini artıran önemli unsurlardandır. Günümüzde artık konut alınırken bu tür özellikler site içerisinde ya da konut projeleri dahilinde yer alan daireler için geçerli olmaktadır. İşte Samsun’da aradığınız bu ve bunun gibi kriterleri sunan site içerisindeki satılık evler için mutlaka buraya göz atın.

Samsun’da Kiralık Konut Arayanlar İçin Kiralık Evler

Samsun'da iş, eğitim, tatil, şehir değişikliği veya özel günler gibi durumlarda,hem büyüklük açısından hem de bütçe açısından ihtiyaçlarınıza cevap veren müstakil ev, apartman, villa, rezidans, apart ve dükkan tipindeki konutları günlük, haftalık ve yıllık şeklinde kiralayabileceğiniz gibi dilerseniz eşyalı veya eşyasız özelliklerle de kolaylıkla bulup kiralayabilmeniz mümkün. İşte üniversite, turizm, ticaret ve sahil şehri olan Samsun’da kiralık daire için mutlaka buraya göz atın.

Samsun’da Kiralık veya Satılık Daire Arayanlar İçin Ulaşım Bilgileri

En uygun ve en yaşanabilir Samsun Atakum sahibinden satılık daireler için bu Samsun’a şehir dışı ulaşım; karayolu, denizyolu ve havayolu üzerinden olup şehir içi ulaşım; halk otobüsü, tramvay, teleferik, dolmuş ve vapur aracılığı ile sağlanmaktadır.

· Tramvay Hattı Hareket ve Durak bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. ( http://samulas.com.tr/hizmetler_hafif-rayli-sistem/tramvay/ )

· Halk Otobüsü Hareket ve Durak bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. ( https://samsun.bel.tr/icerik/otobus-hareket-saatleri )

0 Takipçi