Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kazanacak

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneğinin (TÜGEM) İzmir Şube Başkanı Onur Karademir, “Vatandaşlar düşük faizli kredi çekip konut alıyor. Satışlar hız kazanacak ve sektördeki hareketlilik artacak” diye konuştu.

2016'da kurulan ve gayrimenkul sektörünün en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği TÜGEM İzmir Şubesi, gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantısında sektördeki son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yeni Asır'dan Tolga Tekin'in haberine göre; Karşıyaka Best Western Otel'deki yaklaşık 60 gayrimenkul danışmanının bir araya geldiği toplantıda sektörel güçbirliği, bilgi paylaşımı ve dijitalleşmenin önemine dikkat çekildi. TÜGEM'in Ticaret Bakanlığı tarafından akredite edilen tek sivil toplum kuruluşu olduğuna vurgu yapan İzmir Şubesi Başkanı Onur Karademir, emlak sektöründe güçbirliği ve çözüm odaklı çalışmalarıyla çatı bir dernek olarak çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Piyasanın önü açıldı

Karademir, yaptığı konuşmada, "Gönüllülük esası ve mesleki dayanışma bilinciyle burada sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Amacımız bilginin paylaşarak çoğalması ve bir networking sağlamaktır. Çağın gerekliliklerine uyarak bilgi birikimi ve donanımımızı artırmaktır. Pandemi sonrasında Hazıran ayıyla birlikte işlerimiz çok şükür arttı. Haziran ayında Türkiye'de 190 bin konut satıldı. Bu rakamın 230 bin seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyordu. Fakat tapu sürecindeki uzamalar nedeniyle bu rakam gerçekleşmedi" diye konuştu. Karademir, “İzmir Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneğinin TÜGEM İzmir Şube Başkanı Onur Karademir , “Vatandaşlar düşük faizli kredi çekip konut alıyor. Satışlar hız kazanacak ve sektördeki hareketlilik artacak” diye konuştu.

0 Takipçi