İmar Barışı Başvuruları 15 Haziran’a Uzatıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürürlüğe koyulan imar barışı uygulaması ile ilgili olarak başvuruların uzatılması kararı Resmi Gazete’de yayınlanan bildiri ile yürürlüğe girdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanan son karar ile birlikte imar barışı başvuruları 15 Haziran 2019 tarihine kadar uzatıldığı bilgisine ulaşıldı. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlıkça uygulamaya konulan imar barışı düzenlemesinde vatandaşların Yapı Kayıt Belgesi almak için 8 Haziran 2018’de başlayan başvuruların daha önce 31 Aralık tarihinde sona erdiğini hatırlattı. Son günlerde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını belirten Kurum, ‘’ Vatandaşlarımızın yoğun talepleri üzerine, yeni yılda herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına konutlardaki imar ve iskan sorunu işe ilgili olarak çözüm niteliğinde olan imar barışı başvuru süresi 15 Haziran 2019 tarihine kadar uzatıldı. Yapı Kayıt Belgesi ödemeleri için son tarih 30 Haziran 2019 olarak belirlendi dedi.

İmar Barışı Uygulaması Başvuru Sayısı 10 Milyona Yaklaştı

İmar barışı uygulaması hakkında olarak bilgiler veren Kurum, "İmar Barışına bugüne kadar 9 milyon 698 bin 238 vatandaşımız başvurdu. Vatandaşlarımızca yapı kayıt belgesi bedeli olarak da 16 milyar 500 milyon lira ödeme yapıldı" şeklinde konuştu. Öte yandan, İmar Barışı başvurularının devam ettiği 6 ay süresince kamu bankalarının da vatandaşlara kredi kullandırma noktasındaki desteğini sürdüreceği öğrenildi.

0 Takipçi