İzmir'de konut fiyatları ikiye katlandı!

Ege'nin değerli bölgelerinden İzmir'de konut fiyatları yükselmeye devam ediyor. Özellikle Seferihisar'da konut fiyatları yüzde 54 yükseldi.

Ulaşım, pandemi,  İzmir  Depremi gibi faktörler ile hem şehir içinden hem de şehir dışından göç alan Seferihisar’da satılık arsa ve konut fiyatlarının yükselmesine neden oldu. İz Gazete 'de yer alan habere göre; konu ile ilgili Karabulut Emlak’tan Yasemin Karabulut kentteki son durumu anlattı.

Ortalama konut imarlı arsa metrekare  birim fiyatlarının 2 bin 500 TL olduğunu söyleyen Karabulut, Seferihisar’da Ağustos ayı itibarıyla son bir sene içerisinde konut imarlı arsa fiyatlarının yüzde 54.66 oranında arttığını söyledi. Alıcıların satılık arsa bulmakta zorlandığını söyleyen Karabulut, Seferihisar'da arsa fiyatlarının salgın sonrasında taleple beraber yükseldiğini dile getirdi. 

Seferihisar’da konut imarlı satılık arsalar hakkında bilgi veren Karabulut, satılık arsalarda en fazla değer artışı olan mahallelerin sırasıyla Sığacık, Tepecik ve Ulamış olduğunu belirtti. Geçtiğimiz sene yaşanan İzmir Depremi sonrası satılık konut ve kiralık konutlara artışın oldukça fazla olduğunu söyleyen  Karabulut, “İstanbul-İzmir otoyolunun yapımı, sonrasında İzmir Depremi ile Seferihisar hızla yatırımcılar için cazip bölgeler arasına girdi. Müstakil konutların varlığı da yatırımcıyı Seferihisar’a çekti” değerlendirmesini yaptı.

Karabulut’un verdiği bilgilere göre Seferihisar’da satılık konut fiyatları son 1 senede yüzde 54, son 4 yılda ise yıllık ortalama yüzde 43 yükseldi. Ortalama konut metrekare satış fiyatı ise 5 bin 285 TL, ortalama konut fiyatı 697 bin 620 TL oldu.


0 Takipçi