Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Oranı 0,79’a Geriledi

Kocaeli Ticaret Odası ile Ziraat Bankası arasında, KOTO üyesi müteahhit firmalarının müşterilerine kullandırması için imzalanan Katkı Paylı Konut Kredisi’nin faiz oranları yüzde 0,79’a geriledi.

Kocaeli iş dünyasının lider kuruluşu KOTO, hem Oda üyesi müteahhitler hem de konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar için Ziraat Bankası ile Katkı Paylı Konut Kredisi imzalanan konut projeleri piyasanın çok altında faiz oranlarıyla sahiplerini bir araya getirdi. KOTO, Ziraat Bankası ile yaptığı görüşmeler sonucunda ikinci müjdeyi de verdi. KOTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı ve Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Çuhadar, Katkı Paylı Konut Kredisi’nde faiz oranlarının yüzde 0,79’a düşürüldüğünü sözlerine ekledi. Protokolün düzenlendiği Mart ayından beri müteahhitlerin de katkı paylarıyla yüzlerce projenin, alıcılarıyla buluştuğunu ve sektöre canlılık getirdiğini ifade eden Kayacı ile Çuhadar, yüzde 0,79 faiz oranının da yine günümüz şartlarının en düşük faiz oranı olduğunu sözlerine ekledi.

‘’Piyasadaki En Düşük Faiz Oranı’’

Konuyla ilgili konuşan Kayacı ve Çuhadar, şu ifadeleri kullandı: “İmzaladığımız protokolün sektöre büyük canlılık getirdi. Mart aynıdan bu yana dünya çapında iyi işler yapan konut üreticilerimizin mevcut konut stokunu, piyasanın çok altında bir faiz oranıyla, konut sahibi olmak isteyenlerle buluştu. Biz KOTO olarak elimizi taşın altına koyduk. Müteahhitlerimiz de çok ciddi bir fedakarlık yaparak ve makul oranlarla katkı paylarını kendileri ödeyerek, vatandaşlarımıza uygun şartlarda ev sahibi olmalarına katkı sundular. Faiz oranlarının düşmesiyle birlikte Ziraat Bankası ile tekrar görüşme gerçekleştirerek, yeni bir faiz oranında uzlaşı sağlandı. yüzde 0,98 olan faiz oranlarını, 0,79’a düşürdük.''

0 Takipçi