Müstakil Konutlar İçin Talep Arttı

Koronavirüs salgını yaşamı birçok alanda etkilemeye devam ediyor. Kovid-19 sebebiyle konut sektörünündeki alışkanlıklar ve tercihler de tamamen değişti. Tatil döneminin başlamasıyla birlikte, kiralık müstakil evlere talep daha çok arttı...

Dünyayı etkisi altına alan ve herkesin yaşam şeklinde değişikliklere neden olan koronavirüs salgını turizmde sektöründe de değişiklikler yarattı. Oteller sertifikasyon sistemindeki kriterleri yerine getirerek hizmet vermeye başlarken, birçok yerli ve yabancı turistin ise daha çok villa tipi ve bahçeli evleri tercih edeceği öngörülüyor. Habertürk'te yer alan habere göre; şimdiden çoğu seyahat acentesinin yabancı turiste ev satışı ve kiralama yapan emlak firmalarına başvurduğu öğrenilirken, taleplerin otellerden çok müstakil evlere olduğuna dikkat çekildi. Müşterilerinin, daha az insanla temas halinde olarak kendi ailesiyle izole şekilde tatil yapmayı istediklerini dile getiren emlakçılar, özellikle yabancı turistlerin tur operatörlerinden bu yönde taleplerde bulunduğunu belirtti. Oda içinde jakuziden spor salonlarına, açık ve kapalı yüzme havuzlarından toplantı masalarına kadar çoğu imkana yer verilen villaların, bu yeni gelişen süreçte turistlerin yeni gözdesi olacağı tahmin ediliyor.

Alanya Emlakçılar Derneği (ALEMDER) Başkan Yardımcısı Ali Özsoy, koronavirüs salgını sebebiyle otellerde kalmak istemeyen tatilcilerin bahçeli ve villa tipi evlere ilgi gösterdiğini belirtti. ALEMDER Başkan Yardımcısı Ali Özsoy, geçen seneye oranla şu an için talebin düşük olduğunu, fakat turizm sektörünün açılmasıyla birlikte talebin artmasını beklediklerine dikkat çekti. Özsoy, "Koronavirüs sebebiyle kiralık konutlarda daha çok bahçeli ve müstakil konutlar tercih ediliyor. Ama rezervasyon olarak önceki yılların gerisindeyiz. Turizmin harekete geçmesiyle beraber kiralık konutların da hareketleneceğini düşünüyoruz. Daha çok tercih şu anda yeşillikler içinde olan bahçeli müstakil konutlar. Şu an için az da olsa soruluyor ama henüz yeteri kadar rezervasyon alamıyoruz. Geçen seneye oranla yok denecek kadar az" diye konuştu.

0 Takipçi