ŞekerBank Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Şekerbank konut kredisi faiz oranları da yükseldi. Banka 10 yıllık konut kredisi faiz oranlarında 13 puan artış uyguladı.

Şekerbank konut kredisi faiz oranlarını arttırdı. Banka en son Mayıs başında konut kredisi faiz oranlarında artış uygulamıştı. Şekerbank konut kredisi faiz oranlarında bir artış daha gerçekleştirerek 10 yıl vadeli konut kredisi faiz oranlarını 13 puan arttırdı. Şekerbank’ın 10 yıl vadeli konut kredisi faiz oranları yüzde 2.29’dan yüzde 2.42’ye çıktı. Bankanın 5 yıl vadeye kadar uyguladığı konut kredisi faiz oranı ise yüzde 2.39 oldu. Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; ŞekerBank konut kredisine ek olarak azami 3900 TL ekspertiz ücreti alıyor. Konut üzerine ipotek tesis ücreti 160 TL talep ediyor. Ayrıca kredinin yüzde 0.5’i kadar kredi tahsis ücreti alıyor.

ŞekerBank Konut Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

ŞekerBank konut kredisi hesaplama: 100 bin TL konut kredisi için 10 yıl vadede konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin aylık taksitleri 2 bin 570 TL oluyor. Krediye vade sonunda yapılan toplam ödeme miktarı 307 bin 800 TL’ ye karşılık geliyor.

0 Takipçi