TOKİ Akgedik 2. Etap Kuraları Çekildi

TOKİ tarafından Manisa Akgedik'te inşa edilen 5 bin 500 konutluk projenin 2'nci etabında kuralar çekildi. Ulusal Mimari Proje Yarışması'nda Ege Bölgesi birincisi olan projede bin 490 hak sahibi dairesine kavuştu.

TOKİ Türkiye genelinde dar ve orta gelirli vatandaşlara dönük konut yapımı kesintisiz sürerken, kura ve anahtar teslim törenleriyle vatandaşlar yeni evlerine kavuşuyor. Yaklaşık 246 bin metrekare alan üzerinde kurulan ve bin 523 konuttan oluşan TOKİ 2'nci Etap Manisa Akgedik Sosyal Konutları konut belirleme kuraları gerçekleştirildi. Kurada bin 490 hak sahibinin oturacağı daireler belirlendi. TOKİ Haber'de yer alan habere göre; başvuru sahiplerinin heyecanla takip ettiği konut belirleme kurasında şehit yakınları, gaziler ve engelli vatandaşlar da kendilerine ayrılan özel kontenjanla konut sahibi oldu.

‘’TOKİ Akgedik Sosyal Konutları insan odaklı bir proje’’

5 bin 500 konuttan oluşan yeni yerleşim bölgesi, modern ve yöresel mimari çizgilerin harmanladığı bir tasarım fikrini yansıtıyor. Yatay mimari yaklaşımı bir mahalle yerleşiminin tüm unsurlarını barındırıyor. 1 milyon 550 bin metrekare alan üzerinde kurulan ve ilk etabı yerleşime açılan T OKİ Akgedik Sosyal Konutları tümüyle tamamlandığında bölgeye 20 bini aşkın insanın yaşadığı yeni bir yerleşim kazandırılacak. Ayrıca bölgede 21 eğitim kurumu, iki hastane, pazar yeri, yedi ibadethane,14 çocuk oyun parkı, beş ticaret merkezi, yedi kent meydanı ve pek çok yatırım hayat bulacak. Günlük ihtiyaçları ve sosyal beklentileri karşılayacak şekilde projelendirilen Manisa Akgedik Sosyal Konutları, kişi başına düşen 18 metrekare yeşil alan miktarı ve insan odaklı planlamasıyla dikkat çekiyor.

0 Takipçi