Trump'a Yeni Darbe: Donald Trump Jr. ve Ivanka Trump Hakkında Emlak Manipülasyonu Soruşturması Açıldı!

ABD Başkanlık seçimlerini Biden'a karşı kaybeden Trump hakkında yeni soruşturmalar açılmaya devam edilirken bu soruşturmalardan biri de oğlu ve kızı hakkında başlatıldı.

Başkanlık yaptığı dönemde aldığı kararlar ve izlediği politikalar nedeni ile büyük eleştirilere maruz kalan dünyaca ünlü milyarder iş insanı Donald Trump son seçimde Joe Biden'e karşı yürüttüğü seçim kampanyasında yenilgiye uğramıştı. Başkanlık seçimini kaybettikten sonra da açıklamalarına devam eden ve bir sonraki seçimlerde yeniden aday olacağını açıklayan Trump'a karşı yöneltilen suçlamalar ve açılan soruşturmalar ise her geçen gün artmaya devam ediyor. 

Bu soruşturmalara bir yenisi daha eklendi. Bu sefer hakkında soruşturma açılan kişi Donald Trump değil, çocukları oldu. Milyarder iş insanının mülklerini yöneten oğlu Donald Trump Jr. ve kızı Ivanka Trump hakkından savcılık tarafından emlak manipülasyonu şüphesi ile soruşturma açıldı. Trump'ın çocuklarının ünlü işadamına ait olan taşınmazların değerleri üzerinde oynama yapıp yapmadıkları incelenecek. 

TRUMP HEDEFTE! BU SEFER ÇOCUKLARI HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI! 

Hatırlanacağı üzere benzer bir iddia ile Trump hakkında 2020 senesinde de bir soruşturma açılmış, bu soruşturma kapsamında Trump Organization'da yönetici olan diğer oğlu Eric Trump'da mahkemeye çağrılmıştı. Eric Trump mahkemeye gelerek 2020 senesinin sonunda ifade vererek hakkındaki suçlamaları reddetmişti. 

Manhattan Bölge Savcılığı bürosunda görevli savcılar tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında Donald Trump'da ifade vermeye çağrılmış, mahkemeye katılmayan Trump'a 7 Ocak tarihine kadar süre tanınmıştı. Yeni soruşturma hakkında ise Trump'ın kendisi ve çocukları tarafından yeni bir açıklama yapılmazken, yürütülen dava süreci ABD kamuoyu tarafından da yakından takip ediliyor.

0 Takipçi