Fırsat feslikan yaylası 320 m2 imarlı arsa fırsat

  • 320m2
  • 48.000 TL
İlanlara Dön
BüyütKüçült
Sokak Görünümü

Çevrede

Ne Var
Haritaya Dön
BAYRAKTARLAR TURİZM EMLAK
İlan no: 470 0815
Açıklama

Çıldırtan trafik, çevre ve gürültü kirliliği, yoğun iş temposunun stresi ve havaların aşırı sıcak olması insanların kendini doğaya bırakma ve serinleme ihtiyacını kat kat arttırıyor. Türkiye’nin, hatta dünyanın dört bir yanından insanlar tatil için Antalya’ya akın ederken, Antalyalıların da şehirden kaçtığı yaylaları vardır. Ooo Antalya deniz, kum, güneş ezberini bozduran serin mi serin huzur kokan Antalya’nın doğal güzelliklerine gelin birlikte göz atalım.

1- Feslikan Yaylası

Antalya’da yayla havası denince akla gelen ilk yerlerden biridir Feslikan Yaylası. Antalya'ya sadece 44 km. uzaklıkta olup Antalya ve çevresinin en bilinen yaylasıdır. Yayla, Eren Dağı, Bereket Dağı ve Karadağ arasında uzanan ve yükseltisi 1.800-2000 m. arasında değişen plato sahasının güney doğusunda konumlanmıştır. Antalya körfezinin batı kıyılarında yükselen bütün yaylaların merkezi durumundadır. Yemyeşil dağları, görebileceğiniz miss gibi havayı içinize çekebileceğiniz geniş bir ormanlık alana sahiptir. Yaz aylarında düzenlenen festivallerde yağlı güreş karşılaşmaları yapılmakta konserler verilmekte eğlenceler düzenlenmektedir. Ayrıca ziyaretçilerin doğa sporları, doğa yürüyüşleri yapması da mümkündür. Yazın en sıcak günlerinde gayet serin olan yayladan, 30 km aşağı inildiğinde yani 15 dakikalık mesafede denize de girilebilmektedir.

Nasıl gidilir?

Feslikan, Konyaaltı İlçesi sınırları içinde yer alır, şehir merkezine yaklaşık 44 km mesafededir. Ancak, Antalya Körfezi ile Beydağları arasında kısa mesafede oluşan büyük yükselti farkı nedeniyle bu yol yaklaşık 1 saatlik sürede kat edilebilir. Çakırlar’dan Saklıkent’e sapmadan düz devam ederseniz, burayı görebilirsiniz. Çakırlar ile Geyikbayırı arasında, zirvesi bulutlardan görünmeyen Feslikan Dağı’nın yanı başında bulunuyor. Antalya merkezinden buraya gitmek için tek yol var. İller Bankası Kavşağı’ndan Çakırlar Yolu’na sapıp, yolu takip etmelisiniz.

2- Gömbe Yaylası

Gömbe Yaylası; suları, serin havası ve yeşilliği ile bütün Antalya kıyı şeridinin yaylası konumundadır. Antalya yaylalarının da en meşhurudur. Kaş’a 70 km, Antalya’ya 150 km uzaklıktadır. Kaş - Kalkan - Elmalı üçgeninde kalan Yumru ve Akdağ’ın eteğinde, sedir ormanlarının kenarında, elma ağaçlarıyla kaplı yemyeşil bir coğrafyadır.

Kaş, Demre ve Finikelilerin yazın yaşam tercihi olan Yeşil Gömbe,  yayla kültürünün önemli bir merkezidir. Göçerleriyle, keçileriyle, yaylacılarıyla, yanıksı dondurmasıyla, kaybolmaya yüz tutmuş barak kilimleriyle, 600 yüzyıllık panayırıyla, Uçarsu, Subaşı, Yeşilgöl’ü ile turizm çeşitliliği sağlar. Gömbe aynı zamanda Abdal Musa’nın keramet gösterdiği yerlerden biri kabul edildiği için bir dini turizm merkezidir aynı zamanda. Her yıl Haziran ayında dünyanın ve Türkiye’nin birçok yerinden gelen Aleviler, Uçarsu ve Yeşilgöl’de ibadet ederler,  suyundan götürürler.

Nasıl gidilir?

Kaş - Kalkan - Elmalı üçgeninde kalan Yumru Dağı'nın zirvesindeki Gömbe Yaylası' na Kaş'tan Elmalı'ya doğru, büyük bölümü çam ağaçlarının yeşilliğinde geçen 70 kilometrelik yolculukla çıkılıyor. Yol asfalt ve bozuk değil. 1980 metre rakımlı belde, Elmalı'ya 30, Kalkan'a ise 40 kilometre uzaklıkta. Kaş'ta Gömbe Yaylası'na tur düzenleyen acenteler de mevcut.

İlan Künyesi
İlan Numarası4700815
İlan Tarihi09.10.2017
TürüArsa (Konut İmarlı)
KategoriSatılık
Alan320 m2
Kredi UygunlukBilinmiyor
Yatırıma UygunlukBilinmiyor
Ada206
Pafta-
Parsel-
Kaks-
Gabari-
İlgili Belediyekonyaaltı
TakasVar
Kat KarşılığıHayır
Tapu KonumuMüstakil
Özellikler
Konum Özellikleri
Cadde Üzerinde Doğa
Öne Çıkan Projeler
Son Gezdiğiniz İlanlar