/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Besnicancel

Adıyaman Besni Kiralık Daire İlanları

araması için 7 ilan bulundu

Besni Kiralık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Besni kiralık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler için, ilçeye dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Semtin mahallelerinden, emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya değindiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Besni, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir kent olan Adıyaman’ın batısında yer alan bir ilçedir. İlçe, denizden 930 metre yukarıda kurulmuştur ve 1.330 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. Tarih boyunca çok çeşitli isimlerle anılan semt, Osmanlı Devleti’nin tapu tahrir defterlerinde Besne olarak geçmiştir. Tarihin en önemli seyyahlarından biri olan Evliya Çelebi’de ilçeyi 17.yüzyılda ziyaret etmiş ve bölgenin adını seyahatnamesinde Sadr-ı Baz olarak geçirmiştir. 

Besni Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Coğrafi Durumu 

Besni kiralık konut arayışı içerisinde olanlar ve bilhassa başka şehirlerden gelerek buraya yerleşmeyi düşünenler ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Besni ilçes, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin batısında yer almaktadır. İlçe, kuzeyde Tut, doğusunda Adıyaman, güneyinde Gaziantep’in bir yerleşim birimi olan Araban ve güneybatısında Kahramanmaraş’ın Pazarcık semti ile komşudur. Ayrıca Besni’nin güneydoğusunda Fırat Nehri geçmektedir. Semtin kuzey kesimi ne kadar dağlık ve engebeli ise, güney hattı o kadar düz arazilerden oluşmuştur. Bölgede bir geçiş iklimi hakimdir ve Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ile Akdeniz iklimlerinin karışımı olan bir iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple, ilçede kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. 

Besni Kiralık Daire Bakanlara Mahalle Bilgisi 

Adıyaman’ın en meşhur ilçelerinden biri olan Besni’nin nüfusu, 01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporuna göre 77.301’dir. Bu kişilerin %49.50’si kadın, geriye kalan %50.50’si erkektir. İlçedeki nüfus artış hızı ise %2.39’dir. Besni, yedi belde, 63 köy ve on mahalleden oluşmaktadır. Besni kiralık ev tercihinde bulunacaklar, ilçenin en gelişmiş on yerleşim biriminde arayışlarını yoğunlaştırmak isteyebilirler: 

 • Erdemoğlu Mahallesi 
 • Kaymakam Hasan Tütün Mahallesi
 • 15 Temmuz Şehitler Mahallesi
 • Cirit Meydanı Mahallesi
 • Yeni Besni Mahallesi
 • Çat Mahallesi
 • Pınarbaşı Mahallesi
 • Yukarı Sarhan Mahallesi
 • Dumlupınar Mahallesi
 • Korupınar Mahallesi

Eğer Adıyaman Besni Toki kiralık daire tercihinde bulunmayı düşünüyorsanız, araştırmalarınızı listenin sekizinci sırasında yer alan Yukarı Sarhan Mahallesi’nde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 

Besni Kiralık Daire Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan verilerden hareketle, Adıyaman’ın Besni ilçesinde toplam 20.533 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı, bir başka deyişle hane halkı Ortalama 2.95’dir. Besni’de kiralık evler ortalama 130 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim kira ise 3 Türk Lirası’dır. Bu kiralamayı düşündüğünüz dairenin her metrekaresi için yaklaşık 3 Türk Lirası ödemeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Dolayısı ile, Besni kiralık konut düşüncesinde kararlı olan birinin yaklaşık 448 Türk Lirası ödeyeceğini söyleyebiliriz. Ancak kira bedelinin tercih edeceğiniz konut tipinden ve konutun yer aldığı lokasyondan etkileneceğini de unutmamalısınız. Örneğin Besni Yenikent kiralık daire fiyatları yaklaşık 424 Türk Lirası’dır. Eğer Besni kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Adıyaman Besni kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Besni Kiralık Daire
Adıyaman Besni Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Besni Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İstanbul Ümraniye Satılık Bina
 • Kocaeli Derince Dumlupınar Mahallesi Satılık Daire
 • Düzce Düzce Merkez Çay Mahallesi Satılık Arsa
 • Konya Çumra Abditolu Mahallesi Satılık Tarla
 • İstanbul Sarıyer Çayırbaşı Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.