/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kahtacancel

Adıyaman Kahta Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kahta Kiralık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Ev arayışınız EmlakJet sayesinde artık oldukça kolay. Kahta kiralık daire arayışınızda bir takım soru işaretlerine sahip olabilirsiniz. EmlakJet ailesi olarak bu soru işaretlerini gidermek amacıyla il hakkında genel bir araştırma yaptık. Bu araştırmada elde ettiğimiz verileri ise sizlerle bu yazıda paylaşıyoruz. Kahta, 1.490 kilometrekarelik yüzölçümüyle Adıyaman’ın en büyük ilçesidir. Deniz seviyesinden yüksekliği 629 metre civarlarındadır. İsmin adının Persler tarafından koyulduğu ve Dağın eteği anlamına geldiği rivayet edilmektedir. İlçenin eski merkezi de Nemrut Dağı eteklerinde kurulmuştur. İlçe şehir merkezine 33 kilometre uzaklıkta bulunur. Batısında Adıyaman Merkez, güneydoğusunda Şanlıurfa, doğusunda Gerger, güneybatısında Samsat, ve kuzeyinde Sincik ilçesi ile Malatya ili yer alır. İlçede kuzeye doğru gidildikçe engebe artar. Bölgenin en yüksek noktası Nemrut Dağıdır. 01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 122.774 kişiden oluşur. İlçe bu nüfus sayısıyla Adıyaman Merkez’den sonraki en kalabalık ilçedir. 

Kahta Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Gezilecek Yerleri 

İlçe tarihi anlamda adeta bir açık hava müzesidir ve bir turizm merkezidir Kalburcu Çayı, Dut Göletleri ve Kahta Çayı ilçede yer alan doğal güzellikler arasındadır. Siz de buraya geldiğinizde Kommagene Krallığı döneminde inşa edilen Eski Tahta Kalesini ve bu kaleye oldukça yakın olan Değirmen Başına gelip doğayla iç içe bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca Kahta Çayında bulunan Şeytan Köprüsünü ve Unesco Dünya Miraslar listesinde bulunan Nemrut Dağını görmeden geçmemelisiniz. Kommagene Kralı’nın mezarının da yer aldığı bu dağda hala gizemini koruyan ünlü büyük heykelleri görmeden de geçmemelisiniz. Siz de bu ilçedeki güzellikleri görmek için buraya gelmek istiyorsanız ya da burada temelli yaşamak istiyorsanız Kahta da kiralık evler için sitemize göz atmalısınız.

Kahta Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Mahalleleri

Toplamda 25 mahallesi ve 102 köyü bulunan Kahta’nın bu mahalleleri; Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, Akıncılar Atatürk Mahallesi, Girne Mahallesi, Menderes Mahallesi, Kılavuz Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Fırat Mahallesi, Yeni Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Bayraktar Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Cami Mahallesi, Şeyhbaba Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Çobanlı Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Gazi Mahallesi, Kangülü Mahallesi ve Hürriyet Mahallesidir. Siz de bu mahallerden birinde ev sahibi olmak için ildeki bütün mahalleleri kapsayan ilanlara Adıyaman Kahta kiralık ev şeklinde listeleme sayfalarımızdan aratarak istediğiniz zaman göz atabilirsiniz. 

Kahta Kiralık Daire Fiyatları 

Kiralık daire arayışında evin fiyatı bu evin tercih edilip edilmeyeceğini etkileyen en önemli faktörlerdendir. Ev bakacağınız bölgenin emlak piyasasına hakim olmak hem kendi bütçenizi ayarlamanıza hem de kiralayacağınız eve değerinden fazla miktarı ödememenize neden olur. Bu sebeple ilçe genelinin kira fiyatlarını sizler için araştırdık. Eğer ilçedeki emlak piyasasını daha detaylı öğrenmek istiyorsanız emlakçınıza danışabilirsiniz. İlçedeki konut sayısı 24.721’dir. Hane başına düşen kişi sayısı ise yaklaşık olarak 3,19’dur. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede evler ortalama 180 metrekareden oluşurlar. Bu da bölgenin hayli büyük evlere sahip olduğunu gösterir. 

  • Kahra kiralık daire fiyatları ortalama 734 Türk Lirasıdır. 
  • Metrekare başına düşen kira bedeli ise 4 Türk Lirasında denk gelir. 

Bu kira fiyatlarının ortalama veriler olduğunu dikkat etmelisiniz. İlçede her bütçeye göre ev bulmanız mümkün. Siz de Adıyaman Kahta kiralık ev fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız ilçede bulunan ilanları sitemizden inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Kahta Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.