/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Samsatcancel

Adıyaman Samsat Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Samsat Kiralık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Yol Gösterici Bilgiler

Kiralık daire arayışında binlerce ilan arasından size en uygun olanı bulmak için doğru adrestesiniz. Samsat kiralık daire arayışınızda EmlakJet sizin yanınızda. İlgili ilanları incelerken aynı zamanda ilçe hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Samsat Adıyaman’ın ilçelerinden bir tanesidir. İlçede Akdeniz iklim tipi özellikleri görünse de düşük nem sebebiyle Güney Doğu Anadolu’nun iklim tipi de görülmektedir. Fakat Atatürk Baraj Gölü sayesinde ilçedeki nem oranı artmaktadır. Yüzölçümü 338 kilometrekareden oluşan ilçenin rakımı da yaklaşık 610 metredir. Adıyaman’ın güneyinde yer alan ilçe;

  • Doğudan, güneyden ve batıdan Atatürk Baraj Gölü,
  • Kuzeyden Kâhta ilçesi ve
  • Güneyden (karşı kıyıdan) Şanlıurfa ili ile çevrelenmiştir. 

Samsat kiralık daire alacaklar yaşayacakları bölgenin tarihi ve kültürü hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Oldukça köklü bir tarihe sahip olan bölgenin Demir Çağında Hitit Krallığının merkezi olduğu düşünülmektedir. İlçe adının Kommagene Krallarından Kral Samos’tan aldığı rivayet edilmektedir. Başka kaynaklara göre de ilçe adının İbranice ve Süryanice dillerinde Simsat olduğu ve Güneş diyarı anlamına geldiği söylenir. İlçeye Hititliler dışında Sümerler, Asurlular Romalılar ve Bizanslılar gibi uygarlıklar hüküm sürmüşlerdir. Bölge Anadolu’nun Türkleşmeye başlamasından itibaren de Selçukluların ve Osmanlı Devletinin hakimiyet alanına girmiştir. 1960 yılında da Adıyaman’a bağlı ilçe konumuna getirilmiştir. Bölge 1988 yılında sular altında kalması dolayısıyla merkezi taşınmış ve günümüzdeki yerine getirilmiştir. Bölgede yapılan araştırmalar sonucunda pek çok tarihi kalıntı bulunmuştur ve bu kalıntılar Adıyaman Müzesinde sergilenmektedir. Siz de bu köklü tarihe tanıklık etmek istiyorsanız Adıyaman Samsat kiralık ev ilanları için sitemize bakabilirsiniz.

Samsat Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 122.774 kişiden oluşur. Nüfusun % 51,24’ü erkelerden ve % 48,76’sı kadınlardan oluşur. İlçedeki nüfus cinsiyete göre eşit dağılım göstermektedir. İlçedeki konut sayısı 1.151’dir. Bu konutlarda yaşayan hane halkı ortalaması ise yaklaşık 2,61’dir. Nüfus yoğunluğu yani kilometrekare başına düşen kişi sayısı 24,74’dür. Yıllık nüfus artış oranı %4,60’dır. Bu oran da Çelikhan ilçesiyle beraber Samsat’ı Adıyaman’ın en yüksek nüfus artış oranına sahip olan ilçesi yapar. Siz de nüfusu her geçen gün daha da artan bu ilçede yaşamak istiyorsanız, bölgeden ev aramak ve Samsat kiralık daire fiyatları için ilçedeki ilanları inceleyebilirsiniz. Toplamda 4 mahallesi ve 16 köyü bulanan ilçenin ev bakabileceğiniz mahalleleri ise;

  • Yavuz Selim Mahallesi,
  • Baraj Mahallesi,
  • Örentaş Mahallesi ve 
  • Kale Mahallesidir. 

Samsat Kiralık Daire Tercih Edecekler İçin İlçeye Ulaşım

Samsat kiralık daire ararken seçeceğiniz evin ulaşım imkanlarını iyi gözden geçirmelisiniz. Evin kendi kişisel alanlarınıza (işyeriniz ya da okulunuz gibi) yakınlığının dışında ulaşım araçlarına yakınlığı ve il ve ilçe merkezlerine yakınlığı da dikkat edilmesi gereken noktalardandır. İlçeye ulaşım karayolu ile mümkündür. Samsat’ın il merkezine olan uzaklığı 47 kilometre civarlarındadır. Bu yolculuk da ortalama 40 dakika sürer. Havayoluyla ulaşım da ise ilçeye en yakın havalimanı olan Adıyaman Havalimanı kullanır. Bu havaalanı Adıyaman Merkez’de bulunur. Samsat içesine yaklaşık 30 kilometre uzaklığındadır. Karayoluyla ulaşım süresi yaklaşık 30 dakika sürer. Ev arayışınız hala devam ediyorsa ilgili ilanlara ulaşmak artık oldukça rahat. İhtiyaç ve isteklerinize uygun olan evler Samsat kiralık daire sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle emlakjet.com da sizleri bekliyor. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Samsat Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.