/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sincikcancel

Adıyaman Sincik Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Sincik Kiralık Daire Arayanlara Yol Gösterecek Bilgiler

Sincik kiralık daire düşünenler için, ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi bu yazıda topladık. Bölgenin tarihinden, coğrafyasına, demografik durumundan mahallelerine kadar birçok konuya değindiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra, kafanızdaki soru işaretlerinin birer birer silindiğini ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaştığınızı fark edeceksiniz. Sincik, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık nüfuslu kenti olan Adıyaman’ın bir ilçesidir ve 1954 yılına kadar Malatya iline bağlı bir nahiyedir. Bu tarihten sonra çıkan bir kanun ile Adıyaman il statüsüne kavuşmuştur ve Sincik’te Adıyaman’a bağlı Kahta ilçesinin bir yerleşim birimi haline gelmiştir. En nihayetinde 1990 yılında, kalabalıklaşan nüfusu ile Sincik ilçe haline gelmiştir. Çok çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan bölgenin, gelişim potansiyeli yüksektir. 

Sincik Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Kent merkezinden tam 70 kilometre uzakta yer alan Sincik, şehrin doğu hattında yer almaktadır. İlçenin kuzeyinde Malatya, kuzeydoğusunda yine Malatya iline bağlı Pütürge, doğusunda Gerger, güneyinde Kahta, güneybatısında Adıyaman merkez ve batısında Çelikhan ilçeleri ile komşu vaziyettedir. İlçen 461 kilometrekarelik bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır ve denizden yüksekliği 1325 metredir. Güneydoğu Toroslar’ın eteklerine yerleşmiş olan Sincik’te, kışlar çok soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçer. Yükselti arttıkça, sıcaklıklar düşer. Bu sebeple, Toroslar’a yakın dağ köylerine kış aylarında ulaşmak oldukça zordur. Tüm bu bilgilerden hareketle ilçede karasal iklimin hüküm sürdüğünü ve Sincik kiralık ev tercih edeceklerin kendilerini bahsi geçen iklim koşullarına hazırlaması gerektiğini söyleyebiliriz. 

Sincik Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi 

Sincik kiralık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Yazının bu bölümünde, ilçenin çok eskilere dayanan köklü geçmişini mümkün olduğunca kısa ve öz bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Fırat Nehri’nin yakınlarında yer alan Sincik ilçesi, tarih boyunca birçok başka uygarlığa ve kültüre ev sahipliği yapmıştır. Bölgenin bilinen ilk yerleşimcileri Htitilerdir. Onalrdan sonra Hurriler ve Mitaniler bölgede yaşamlarını sürdürmüşlerdir. M.Ö 72 yılında kurulan Kommagene Krallığı’nın başkenti Sincik ilçesidir. Bu tarihten sonra semte Roma İmparatorluğu ve Bizanslılar yerleşmiştir. Ancak Malazgirt Savaşı’ndan sonra 1200’lü yılların ilk çeyreğinde, Selçuklular buraya akın etmiş ve bölgenin iskanında önemli bir rol oynamıştır. Sincik, 1392 yılında Yıldırım Beyazıt tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. 

Sincik Kiralık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, Sincik’te yaşamını sürdürenlerin sayısı 17.414 kişiye ulaşmıştır. Bölgede ikamet edenlerin %50.31 kadın, geriye kalan %49.69’u erkektir. İlçede popülasyonun artış hızı %2.23 olarak hesaplanmıştır. İlçe, Adıyaman’ın en kalabalık altıncı semtidir. Sincik on dört mahalle ve yirmi dört adet köyden meydana gelmektedir. Ayrıca çok sayıda bucak yerleşimi bulunmaktadır. Sahibinden Adıyaman Sincik kiralık ev arayışı içerisinde olan biri, araştırmalarını aşağıdaki yerleşim birimlerinden birinde sürdürebilirler:

  • Karaman Mahallesi 
  • Onur Mahallesi
  • Fatih Mahallesi
  • Fırat Mahallesi
  • Ayengin Mahallesi
  • Çükan Mahallesi
  • Özbilgin Mahallesi
  • Çınar Mahallesi
  • Zeynel Aslan Mahallesi
  • Mahmutoğlu Mahallesi

Eğer Sincik kiralık daire düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya kiralık müstakil ev Adıyaman Sincik gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Sincik Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.