/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bolvadincancel

Afyonkarahisar Bolvadin Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Bolvadin Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Yol Gösterici Bilgiler

Bolvadin kiralık daire arayışınızda size en uygun olan evi bulmanız için EmlakJet sizin yanınızda. İlanları incelerken de ilçe hakkında bilgi sahibi olmanız amacıyla bu yazıyı hazırladık. Bolvadin, Afyonkarahisar’ın ilçelerinden bir tanesidir. İlçenin şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 48 kilometredir. Bölge 1.115 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği ise yaklaşık 995 metredir. 01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 43.398 kişiden oluşur. Bu nüfusun %50,61’ini erkekler ve %49,39’unu kadınlar oluşturur. Bu oranlara baktığımızda ilçedeki nüfusun cinsiyete göre eşit dağılım gösterdiğini görürüz. Ayrıca bölge kaplıcalarıyla da ünlüdür. Heybeli Termal Köyü de Bizanslılardan beri kullanılır ve ilçenin dikkat çeken turizm merkezlerindendir. Su sıcaklığı 46 dereceyle 52 derece arasında değişen tesiste suyun PH değeri ise 6,8’dir. Özellikle tatil zamanlarında oldukça ziyaretçi çeken bu tesisin suyunun pek çok hastalığa iyi geldiği söylenir. 

 

Bolvadin kiralık daire arayışında bölgede bulunan Afyon Kocatepe üniversitesi dolayısıyla talep artar. Afyon Kocatepe Üniversitesine ait olan Bolvadin Kırkgöz Yerleşkesi bu ilçede yer alır. 1977 yılında açılan bu yerleşke ön lisans bölümü olarak açılmıştır. Okulda 15 örgün öğretim ve 10 tane 2. öğretim eğitim programı yer almaktadır. Bu programlardan bazıları Bankacılık ve Sigortacılık, İşletme Yönetimi, Dış Ticaret, Bilgisayar Programcılığı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ile Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığıdır. Bu gibi bölümlerde okuyan öğrenciler bu yerleşkede eğitim almaktadırlar. Bu sebeple öğrenciler tarafından ilçede kiralık ev arayışı çoğunluktadır. Siz de öğrenciyseniz Bolvadin eşyalı kiralık ev ilanlarına sitemiz üzerinden göz atabilirsiniz. 

 

Bolvadin Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Mahalle ve Köyleri

Toplamda 64 mahallesi ve 14 köyü bulunan ilçenin köyleri; Güney Köyü, Yürükkaracaören Köyü, Derekarabağ Köyü, Ortakarabağ Köyü, Dipevler Köyü, Taşlıdere Köyü, Kurucaova Köyü, Hamidiye Köyü, Taşağıl Köyü, Karayokuş Köyü, Nusratlı Köyü ve Kutlu Köyüdür. Siz de bu ilçeden ev aramak için ilgili ilanlara göz atabilirsiniz. Ya da kısa süreliğine ilçeye gelecekseniz Bolvadin günlük kiralık daire ilanlarına listeleme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. Bolvadin merkezden sonra en çok mahalleye sahip olan bu ilçenin ev bakabileceğiniz başlıca mahalleleri ise;

 

 • Ali Efendi Mahallesi,
 • Ethem Kelekçi Mahallesi,
 • Yeni Doğan Mahallesi,
 • Bekir Ağa Mahallesi,
 • Lala Sinan Paşa Mahallesi,
 • Hacı Yusuf Mahallesi,
 • Yavuz Selim Mahallesi,
 • Aşağı Gökçe Yayla Mahallesi,
 • Hacı Halife Mahallesi,
 • Çardaklı Mahallesi,
 • Yakup Şevki Paşa Mahallesi,
 • Gölbaşı Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Bucak Mahallesi,
 • Yunus Emre Mahallesi,
 • Şeyh Şamil Mahallesi,
 • Bağlarbaşı Mahallesi,
 • Yukarı Gökçe Yayla Mahallesi,
 • Çaybaşı Mahallesi ve 
 • Alaca Mahallesidir.

 

Bolvadin Kiralık Daire Fiyatları

Kiralık daire almadan önce bölgenin emlak piyasasını iyi araştırmak gerekir. Oturmak istediğiniz ev için evin değerinden fazla kira bedeli ödememek adına ilçenin kira fiyatlarını sizler için bu başlık altında paylaştık. İlçedeki toplam konut sayısı 21.137’dir. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı ise ortalama 2.49’dur. Evlerin alanları ortalama 110 metrekareden oluşur. Bolvadin kiralık daire fiyatları 539 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen konut kirası ise 5 Türk Lirasına denk gelir. Kiralık daire fiyatlarını daha detaylı bir şekilde incelemek için emlakçınıza danışabilir ya da sitedeki ilanları inceleyebilirsiniz. Bütçeniz doğrultusunda size en uygun olan evi bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Afyon Bolvadin ilanlarına dilediğiniz zamanda ve dilediğiniz yerde EmlakJet aracılığıyla göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Bolvadin Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.