/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Doğubayazıtcancel

Ağrı Doğubayazıt Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Doğubayazıt Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak kiralık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Doğubayazıt kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Doğubayazıt Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Ağrı ilinin önemli ilçeleri arasında yer Doğubayazıt ilçesi bulunduğu konum sebebi ile dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Doğubayazıt kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe sert karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçede kış aylarında görülen kar yağışı uzun bir dönem devam etmektedir. Bu nedenle de ilçede tarım faaliyetlerinin yapılabildiği dönem oldukça kısıtlıdır. Doğubayazıt kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında ise yoğun olarak buğday, arpa ve nohut gibi hububat ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir.

Doğubayazıt Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 121 bin 263’tür. İlçe nüfusunun yüzde 52,74’ünü (63 bin 952) erkek, yüzde 47,26’sını (57 bin 311) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ağrı Doğubayazıt kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 14 adet mahalle ve 85 adet köy bulunmaktadır. Bu mahalleler ve köylerden başlıcaları: Abdigör Mahallesi, Ahmedihani Mahallesi, Barış Mahallesi, Büyük Ağrı Mahallesi, Çiftepınar Mahallesi, Hasankeyf Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İshakpaşa Mahallesi, Koçkıran Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Sarıgül Mahallesi, Uluyol Mahallesi, Vatan Mahallesi, Yeni Mahallesi, Aktarla Köyü, Aktuğlu Köyü, Alıntepe Köyü, Aşağıtavla Köyü, Atabakan Köyü, Ayrancı Köyü, Bardaklı Köyü, Barındı Köyü, Başköy Köyü, Bereket Köyü, Besler Köyü, Bezirhane Köyü, Binkaya Köyü, Bozkurt Köyü, Bozyayla Köyü, Bölücek Köyü, Bulakbaşı Köyü, Buyuretti Köyü, Çalıköy Köyü, Çetenli Köy,, Çiftlik Köyü, Çömçeli Köyü, Dağdelen Köyü, Dalbahçe Köyü, Demirtepe Köyü, Dolaklı Köyü, Dostali Köyü, Eskisu Köyü, Esnemez Köyü, Gökçekaynak Köyü, Göller Köyü, Gölyüzü Köyü, Gözükara Köyü, Güllüce Köyü, Gültepe Köyü, Güngören Köyü, Günyolu Köyü, Gürbulak Köyü, Halaç Köyü, İncesu Köyü, Kalecik Köyü, Karabulak Köyü, Karaburun Köyü, Karaca Köyü, Karakent Köyü, Karaşeyh Köyü ve Kucak Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Ağrı Doğubayazıt uygun fiyatlı ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Doğubayazıt Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.