/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ağaçörencancel

Aksaray Ağaçören Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Ağaçören Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olan binlerce kişiye her gün aradığı kriterlere un uygun olan evi buldurmaya yardımcı olmaya devam ediyor. Ağaçören kiralık daire düşünenler için özel olarak hazırladığımız ilçenin genel bilgilerini, iklimini, idari yapısını, nüfusunu, ulaşımını, tarihini ve konut piyasasını içeren ilçe rehberimiz sizlerle buluşuyor.

 

Ağaçören, Aksaray’ın da içinde bulunduğu İç Anadolu Bölgesinin Orta Kızılırmak Bölümünün güney tarafında bulunmaktadır. Dalgalı bir görünüme sahip toprakların üzerinde bozkır bir şehir yapısındadır. Ağaçören ilçesinin tarihi M.Ö. 5000’li yıllara Kalkolitik çağına kadar uzanmaktadır. Yapılan yüzey araştırmalarında ilçe içerisinde çok sayıda yerleşim yeri ve höyüğe rastlanmıştır. Buralarda; kalkolitik, eski tunç, Asur Ticaret Kolonileri, Helenistik, Hitit, Frig, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi pek çok büyük medeniyetlere ev sahipliği yaptığı görülmektedir. Kızılırmak havzası içerisinde bulunan Ağaçören’de  iskanlı yapılaşma ürünü olan büyük Yağmur, Karacaören, Eskibağ, Harmanyeri gibi höyüklerde görülebilmektedir. Bizanslılar döneminde Kapadokya sınırlarına bağlı olarak yapısını devam ettirmiştir. 

 

Ağaçören kiralık daire düşünenler için köklü bir tarihin izlerini taşıyan bu topraklar, 1961 yılına kadar ‘’Panlı’’ olarak adlandırılmış, daha sonra şimdiki adını almıştır. 1989 yılına kadar Şereflikoçhisar’a bağlı iken o yılda Aksaray iline bağlanmıştır. Ağaçören kiralık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

 • Kuzeyinde Sarıyahşi İlçesi,
 • Güneyinde Aksaray Merkez İlçesi,
 • Doğusunda Ortaköy İlçesi,
 • Batısında Şereflikoçhisar İlçesi ile komşudur. 

 

2018 yılı nüfus sayımlarına göre ilçede toplam 8.320 kişi yaşamaktadır. Bu nüfusun yüzde 50,40’ı kadın, yüzde 49,60’ı erkektir. Aksaray ilinin en az nüfusa sahip ikinci ilçesi konumunda olan Ağaçören’in toplam yüzölçümü 318 kilometrekare, rakımı ise 1.220 metredir. 

 

Ağaçören Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe İdari Yapısı

En fazla nüfusa sahip olan merkez mahallesi olan Ağaçören Kale Mahallesi kiralık daire ilanlarına ulaşmak için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. 2018 yılı TÜİK verilerine göre ilçenin idari yapılanmasında; 6 mahalle bulunmaktadır. Ağaçören kiralık daire arayanların tercih edebileceği mahalleleri ve nüfusu şunlardır;

 

 • Yenişabanlı Mahallesi nüfusu 237,
 • Yeni Mahallesi nüfusu 540,
 • Gümüştepe Mahallesi nüfusu 551,
 • Kale Mahallesi nüfusu 682,
 • Zafer Mahallesi nüfusu 554,
 • Yurtsever Mahallesi nüfusu 470’dir.

 

Ağaçören Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Konut Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Mayıs ayı verilerine göre Ağaçören İlçesinde bulunan konut sayısı toplam 1.697, iş yeri sayısı ise 398’dir. Bu konutlarda hane başına yaşayan kişi sayısı ortalama 2,11 olarak hesaplanmıştır. İlçede yaşayan halk genelde trımla uğraşmaktadır ve nohut, fasülye, şeker pancarı, buğday, arpa yetiştirmektedir. Az nüfuslu ve küçük bir ilçe görünümünde olan Ağaçören’de genellikle az katlı betonarme bina ve bahçeli müstakil ev tipleri tercih edilmektedir. Ağaçören kiralık müstakil ev arıyorsanız listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

Ağaçören Kiralık Daire Düşünenler İçin İlçedeki Eğitim ve Sağlık Kurumları

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak ilçede eğitim veren; ilkokul, ortaokul, lise  ve yaygın eğitim kurumlarının toplam sayısı 15’tir. Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi olmak üzere iki adet ortaöğretim kurumu bulunmaktadır. Ağaçören kiralık daire düşünenler için ilçede bulunan tek sağlık kurumu ise Ağaçören Devlet Hastanesidir. Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Aksaray Ağaçören kiralık bahçeli müstakil ev ilanları gibi en fazla tercih edilenlerini incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Ağaçören Kiralık Daire
Aksaray Ağaçören Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Ağaçören Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Ankara Çankaya Satılık Konut
 • Aydın Kuşadası Satılık Daire
 • Erzurum Yakutiye Rabia Ana Mahallesi Satılık Daire
 • Adana Seyhan Tellidere Mahallesi Kiralık Daire
 • Konya Meram Kalfalar Mahallesi Satılık Arsa
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.