/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eskilcancel

Aksaray Eskil Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Eskil Kiralık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Eskil kiralık daire bakanlar için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Eskil, İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Anadolu kısmında yer alan Aksaray kentine bağlıdır. Türkiye’nin en gelişmiş 39.ili olan Aksaray 8 ilçeden oluşmaktadır ve Eskil en kalabalık üçüncü yerleşim birimidir. Kentin batı hattında yer alan ilçe, 1152 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Tuz Gölü’nün güneyinde yer alan ilçe, kent merkezinden tam 67 kilometre uzakta yer almaktadır. Denizden yüksekliği ise 939 metre olarak hesaplanmıştır. Bir düzlüğün üzerine kurulmuş olan ilçe, Aksaray-Cihanbeyli karayolu üzerinde yer almaktadır. Kentin en hızlı gelişen yerleşim merkezlerinden biridir. 

 

Eskil Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Kısa Tarihi

Eskil kiralık ev düşünenler, ilçenin tarihi hakkında fikir sahibi olmak isteyebilirler. Önemli kaynaklarda “Eski İl” adı ile anılan ilçenin ismi günümüzde bugünkü haline evrilmiştir. İlçenin ilk kurulduğu yer Gavuröreni’dir ve Tuz Gölü’nün yakınında yer almaktadır. İlçede yapılan arkeolojik kazılar bölgede yerleşimin MÖ 4. Yüzyılda gerçekleşmiştir ve bölgenin ilk sahipleri Hititlerdir. Hititlerin, Perslerin ve Bizanslıların hakimiyetine giren semt, 1071 Malazgirt Savaşı’ndan sonra Anadolu Selçuklu hakimiyetine girmiştir. Dönemin hükümdarı II.Kılıçarslan bölgenin Türkleşmesine ve İslamlaşmasına katkıda bulunmuştur. Geniş yerleşim yerlerine sahip olan ilçede, sıkça tarihi kalıntılara rastlanmaktadır. Bölgede yer alan Böget, Ortakuyu, Mutlu ve Çulfa Höyükleri tarihi açıdan önemli eserlerdir. Eskil kiralık konut tercih edecekler, çok köklü bir geçmişe sahip olan ilçede yaşama imkanı bulacaktır. 

 

Eskil Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi

İlçenin en önemli geçim kaynağı tarım ve hayvancılık faaliyetleridir. Yerel halkın çok büyük bir kısmı bu iki ekonomik faaliyet ile uğraşmaktadır. İklim koşulları nedeniyle ilçede sulu tarım yöntemi kullanılmaktadır. Bu sayede tarımsal verimlilik ve ürün çeşitliliği artmıştır. İlçe düzlük bir arazi üzerine kurulmuş olması nedeniyle, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık kolayca yapılabilmektedir. Özellikle koyun ve keçi yetiştirilmektedir. Bölgede buğday, arpa ve şeker pancarı üretimi de önemli bir geçim kaynağıdır. Ayrıca semtte yeni yeni ayçiçeği üretimi de yapılmaktadır. Ancak ilçenin ürün yetiştirme kapasitesi sınırlıdır. Bu sebeple merkeze bir anlamda bağımlıdır. Yerel halkın büyük bir kısmı, alışverişlerini merkezde yapmaktadırlar. Eskil kiralık ev tercih edeceklerin tüm bu koşulları göz önünde bulundurması gerekmektedir. 

 

Eskil Kiralık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 Tarihli TÜİK Raporu’na göre, ilçede 26.648 yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %49.62’si kadın, geriye kalanı ise erkektir. İlçenin nüfusu 2007 yılından itibaren belirgin bir artış ya da azalış göstermemiştir. Bölgenin nüfus artış hızı stabil bir durumdadır.Semtin en kalabalık yerleşim birimi Merkez Mahallesi iken, en düşük popülasyona sahip olan yer Aydınlık Mahallesi’dir. İlçe, 11 mahalle, bir belde ve sekiz köyden meydana gelmektedir. Aksaray Eskil kiralık ev arayanlar ilçenin on büyük yerleşim biriminden birini seçebilir:

 

  • Merkez Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Fatih Mahallesi
  • Kayacık Mahallesi
  • Hürriyet Mahallesi
  • Zafer Mahallesi
  • Çulfa Mahallesi
  • Mimar Sinan Mahallesi
  • Fevzi Çakmak Mahallesi
  • İstiklal Mahallesi

 

Eğer Eskil kiralık daire düşüncenizi bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Eskil kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Eskil Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.