/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gülağaçcancel

Aksaray Gülağaç Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Gülağaç Kiralık Daire Bakanlara Tercih Kılavuzu

Gülağaç kiralık daire düşünenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık.Bu yazıda ilçenin coğrafi konumuna, iklim yapısına, demografik durumuna ve mahallelerine yer verdik. Yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Gülağaç, İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak Bölümü’nde yer alan Aksaray’a bağlı bir ilçedir ve kentin en yoğun nüfuslu dördüncü yerleşim birimidir. Kentin doğu hattında yer alan ilçe, şehir merkezinden tam 40 kilometre uzakta bulunmaktadır. 1957 yılında Ağaçlı ismi ile kurulmuştur. 1991 yılında Aksaray’ın belediye olması ile ilçe haline gelmiştir. Ihlara Vadisi’ne oldukça yakın bir konumda olan Gülağaç, doğal güzellikleri ile hemen herkesin ilgisini çekmektedir. Aksaray’ın önemli yerleşim birimlerinden biri olan Gülağaç hızlı bir şekilde gelişmektedir. 

 

Gülağaç Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Konumu

Gülağaç kiralık ev arayanlar, ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Semt, 5291 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin denizden yüksekliği ise 1170 metre olarak hesaplanmıştır. İlçenin doğusunda Nevşehir iline bağlı Derinkuyu ilçesi, batısında Aksaray şehir merkezi, güneyinde Güzelyurt ve kuzeyinde Ortaköy gibi yerleşim birimleri yer almaktadır. İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir. Yükseltinin fazla olması, kış şartlarını daha zorlu kılmaktadır. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Kar yağışlı gün sayısı 20’yi geçmektedir. Yaz kış sıcaklık farklarının çok olduğu ilçede, kar kalınlığı 45 santimetreyi bulmaktadır. Bölgenin en yağışlı mevsimi ise ilkbahardır.  

 

Gülağaç Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Kısa Tarihi

İlçenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, bazı Gülağaç kiralık konut arayışı içerisinde olanlar için önemlidir. Gülağaç ilçesinde ilk yerleşim, MÖ 2. Yüzyılda başlamıştır. Yapılan arkeolojik kazılarda ilçede birçok medeniyetin bir arada yaşadığı sonucuna varılmıştır. 1071 yılından sonra ilçeye yerleşen Türkmenler, bölgenin kalkınmasını sağlamışlardır. Osmanlı Devleti’nin tapu tahrir kayıtlarında Ağaçlı olarak geçen ilçe, yeşillik ve ağacı bol bir yer olarak tasvir edilmektedir. Aynı defterlerde, ilçenin 36 köy ve 16 mezra olduğu anlaşılmıştır. Osmanlı Devleti döneminde Niğde’ye bağlı bir sancak olan ilçe, 1957 yılında önce kasaba olmuştur. 1990 yılında ise bugünkü statüsüne kavuşmuştur. İlçede çok eski tarihlerden itibaren kabak çekirdeği, pancar ve patates yetiştirilmektedir. 

 

Gülağaç Kiralık Daire Seçeceklere Mahalle Bilgisi

Gülağaç ilçesinde, 01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan elde edilen bilgilere göre 19.903 kişi yaşamını sürdürmektedir. İlçede ikamet edenlerin %49.76’sı kadın, geriye kalan %50.24’ü ise erkektir. İlçe nüfusu, 2007 yılından itibaren stabil bir durumdadır. Semtte nüfus artış hızı %3.42’dir. Semt yirmi mahalle, dokuz köyden meydana gelmektedir. Gülağaç kiralık müstakil ev düşünenler ilçenin köy yerleşimlerinde arayışlarını sürdürmeleri şanslarını arttırabilir. Aksaray Gülağaç kiralık ev bakanlar aşağıdaki mahallelerden birini düşünebilirler :

 

  • Atatürk Mahallesi 
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Eskicami Mahallesi
  • Fatih Mahallesi
  • Hürriyet Mahallesi
  • İstiklal Mahallesi
  • Kalealtı Mahallesi
  • Koyunlu Mahallesi
  • Karşıyaka Mahallesi
  • Meydan Mahallesi

 

Eğer Gülağaç kiralık daire kararınızdan eminseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Gülağaç kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gülağaç Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.