/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gümüşhacıköycancel
Amasyacancel

Amasya Gümüşhacıköy Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Gümüşhacıköy Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Yol Gösterici Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olan binlerce kişiye belirlediği kriterlere en uygun olan daireyi kısa zamanda bulmaya yardımcı olmaya uzun zamandır devam ediyor. Gümüşhacıköy kiralık daire arayışında olanlar için özel olaral hazırladığımız bu yazımızda sizde ilçe hakkında genel bilgilere, nüfusuna, iklim özelliklerine, mahallelerine, ulaşım koşullarına, konut kira piyasasına, eğitim ve sağlık kurumlarına hakim olabileceksiniz.

Gümüşhacıköy, Amasya’nın kuzeybatısında konumlanan bir ilçesidir. İlçe merkezi 1881 yılına kadar ‘Gümüş’e ait ve ‘’Hacıköyü’’ olarak anılan bir bucakken 1892 yılında ilçe merkezi idari statüsüne yükselmiş ve ismi ‘’Gümüşhacıköy’’ olarak anılmaya başlanmıştır. Gümüşhacıköy ilçe merkezi Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesini İstanbul’a bağlayan karayolu üzerinde kurulmuştur. Tarihi kaynaklarda bu şehrin Doğu Roma İmparatorluğu’nun en gözde şehirlerinden biri olduğu geçmektedir. Ankara’dan doğuya doğru giden Roma üzerindeki Çorum, Alaca ve Amasya şehirlerini birbirlerine bağlayıcı özellik gösteren bir merkez olarak nitelendirilmiştir. 

Gümüşhacıköy kiralık ev arayanlar için çevresindeki diğer ilçelere uzaklığı şu şekildedir;

  • Amasya Merkez İlçesine 70 kilometre,
  • Merzifon İlçesine 18 kilometre,
  • Çorum’un Osmancık İlçesine 35 kilometre,
  • Hamamözü İlçesine 23 kilometre uzaklıktadır. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 23.734’tür. Bu nüfus 11.867 kadın ve 11.867 erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 653 kilometrekare, rakımı 810 metredir. Gümüşhacıköy kiralık daire arayanlar için ilçede yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ilçe merkezinde ılıman ve yağışlı, yüksek kesimlerde ise soğuk ve kar yağışlı olarak geçmektedir. 

Gümüşhacıköy Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Konut Kira Piyasası

Çevre illere olan yakınlığı ve kolay ulaşım ağlarına sahip olması Gümüşhacıköy İlçesi için daima avantaj sağlayan etkenlerdendir. Çevre illerden gelen memur kesimin ya da Türkiye’nin tüm noktalarından memurlar tarafından tercih edilmektedir. Doğal güzelliği, tarihi yapısı ve şehrin yaşam kalitesini artıran doğası ile birlikte yaşam için tercih edenler gün geçtikçe artmaktadır. Amasya’nın en az nüfusa sahip üçüncü ilçesi konumundaki Gümüşhacıköy kiralık daire arayışında olanlar için konut projeleri bakımından çok fazla alternatiflerin bulunmadığı küçük bir ilçedir. 

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Mayıs ayı verilerine göre ilçenin konut piyasası şu şekildedir;

  • Konutun ortalama brüt yaşam alanı 142 metrekare,
  • Konutun ortalama metrekare birim kira fiyatı 5 TL,
  • Ortalama konutun amortisman süresi 27 yıl,
  • 3+1 142 metrekarelik daire ortalama kira fiyatı 648 TL olarak hesaplanmaktadır.

Tercih edeceğiniz lokasyon, site ya da dairenin iç özelliklerine göre kira fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir. Konut kiralık sıkıntısı çekilmektedir. İlçe genelinde az katlı betonarme yapılar ve bahçeli müstakil evler bulunmaktadır. Aynı zamanda Gümüşhacıköy eşyalı kiralık evler gibi seçenekler ilçeye gelen memur kesimin en fazla tercih ettiği ilanları listeleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz. 

Gümüşhacıköy Kiralık Daire Tercihi Yapacaklara İlçenin Ulaşım Koşulları

Samsun’u İstanbul’a bağlayan devlet karayolunun güneyinde bulunan Gümüşhacıköy, bu yol ile Amasya İl Merkezi dahil çevre pek çok illere kolaylıkla ulaşım sağlamaktadır. Çevresini saran yeşillikler arasında güzel ve geniş karayolları ile birlikte düzgün konut tipleri ile güzel bir görünüm sağlamaktadır. İlçe merkezinden kalkan yolcu minibüsleri ile günlük olarak köyler ve mahalleler arasında yolcu taşımacılığı yapılmaktadır. Gümüşhacıköy kiralık konut arayanlar için çevre ilçeler için günlük belirli aralıklarla yapılan seferler ile kooperatif minibüsleri ulaşımı sağlayan araçlardandır.

Gümüşhacıköy Kiralık Daire Arayışında Olanlar İçin İlçedeki Hastane ve Okullar

İlçe sınırlsrı içerisinde hizmet veren Sağlık Bakanlığı’na bağlı tek kurum Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi’dir. Gümüşhacıköy kiralık daire tercihinde bulunacaklar için diğer önemli hususlardan biri de ilçedeki okullardır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren kurumların sayısı ilkokul, ortaokul, lise ve yaygın eğitim kurumları olmak üzere toplam 21’dir. 

Sizde aradığınız kriterlere göre en uygun ilanı kolaylıkla bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Amasya Gümüşhacıköy Saray Mahallesinde kiralık evler gibi en fazla aranmış ilanları inceleyebilmek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.