/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Amasyacancel

Amasya Kiralık Daire

araması için 48 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Amasya Kiralık Daire Arayanlar İçin İlin Genel Bilgileri

 

Amasya kiralık daire arayanlar için Amasya iline ait bir takım genel bilgileri araştırdık. İlin iklimi, komşuları, ilçeleri ve ulaşım imkanları gibi bilgiler hakkında daha fazla bilgi edinerek kendiniz için en doğru ilçeyi ve buna bağlı olarak da evi bulabilirsiniz. Bu sebeple eğer sizde Amasya’da yaşamak istiyorsanız, buranın iklimi veya ulaşım imkanları başta olmak üzere diğer ilçe bilgilerini de öğrenerek kendinize en doğru yaşam alanını oluşturabilirsiniz.

 

Amasya Kiralık Daire Arayanlar İçin İlin Komşuları ve Uzaklık Mesafeleri

 

Orta Karadeniz Bölümünün iç kısmında bulunan Amasya İlinin kuzeyinde Samsun, doğusunda Tokat, batısında Çorum ve güneyinde de Yozgat ile Tokat illeri yer alıyor. Toplam yüzölçümü 5.701 kilometre kare ve sınır uzunluğu da 492 kilometre olan Amasya İlinin, Tokat'la 165 kilometre, Yozgat'la 6 kilometre, Çorum'la 152 kilometre ve Samsun ile de 169 kilometre sınır uzunluğu bulunuyor. Ayrıca ilin diğer komşu illere olan uzaklığı ise şu şekildedir;

 

 • İstanbul'a 671 kilometre,
 • Çorum'a 92 kilometre,
 • Ankara'ya 336 kilometre,
 • Tokat'a 114 kilometre,
 • Yozgat'a 196 kilometre ve
 • Samsun'a da 131 kilometredir.

 

Amasya Kiralık Daire Arayanlar İçin İlin İklim Özellikleri

 

Amasya İlinde yaşamaya karar veren ve Amasya kiralık daire arayanlar ilin iklim özelliklerini de merak ediyor. Kara İklim ile Karadeniz İklimi arasında bir geçiş ikliminin hakim olduğu Amasya’da kışları Kara iklimi kadar sert, Karadeniz iklimi kadar ılıman değildir. Yazları ise Karadeniz iklimi kadar yağışlı ve Kara İklimi kadar da kurak değildir. Yani Amasya kiralık ev arayanları kışları yağışlı ve yazları da kurak bir iklim bekliyor da diyebiliriz. En çok yağışlı olan mevsim ise ilkbahardı. Daha fazla detay vermemiz gerekirse; Gümüşhacıköy, Merzifon, Hamamözü ve Suluova ilçeleri bölgenin iklim özelliklerini birebir yansıtan ilçelerdir. Göynücek, Taşova ve Merkez İlçelerinde ise karasal iklim ağır basmaktadır. Sizlerde iklim özelliklerine göre Amasya’nın hangi ilçesinde yaşamak isteyeceğinize karar verebilirsiniz.

 

Amasya İlinin İlçeleri

 

 • Amasya’nın Hamamözü İlçesi: Toplamda 16 köyü bulunan Hamamözü İlçesi, Amasya İline bağlı şirin bir ilçedir. İlçenin il merkezine olan uzaklığı 90 kilometre olup, kuzeybatısında Osmancık, güneyinde Laçin, kuzeyinde Gümüşhacıköy ilçeleri ve Çorum ili yer alıyor. 1972 senesinde kurulan Hamamözü ilçe belediyesi kuzeyinde bulunan Gümüşhacıköy´ e bağlı iken 1991 senesinde ilçe statüsüne geçmiştir. Hamamözü Amasya kiralık daire arayanlar listeleme sayfamızda bulunan ilanlardan yararlanarak hayal ettikleri evi bulabilirler.

 

 • Amasya’nın Merzifon İlçesi: İl merkezine 46 kilometre uzaklıkta bulunan ilçenin toplam yüzölçümü 970 kilometre karedir. Emlakçıdan veya sahibinden Amasya kiralık daire arayanlar için ilçede 66 adet köy seçeneği bulunuyor.

 

 • Amasya’nın Taşova İlçesi: İlçenin toplam yüzölçümü 1025 kilometre kare olup, il merkezine 55 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Taşova ilçesine en kolay ulaşım seçeneği karayoludur. Her mevsim ulaşım için elverişli olan E80 karayolu, çift şeritli, asfaltlı ve oldukça düzgündür.

 

 • Amasya’nın Gümüşhacıköy İlçesi: 653 kilometre kare yüzölçümü bulunan ilçe; Hamamözü’ne 23 kilometre, Osmancık’a 35 kilometre, Merzifon’a 18 kilometre ve Amasya’ya da 70 kilometre uzaklıktadır. Kışları yağışlı ve ılıman, yazları da kurak ve sıcak geçmekte ayrıca yüksek kesimlerde de kar yağışlı ve soğuk bir hava hakim olmaktadır. Bu ilçeden ev kiralamak isteyenler için ise toplamda 42 adet köy bulunuyor.

 

 • Amasya’nın Suluova İlçesi: İl merkezine olan uzaklığı 27 kilometre olan İlçenin toplam yüzölçümü ise 516 kilometre karedir. İlçede 38 köy ve 1 belde yer alıyor.

 

 • Amasya’nın Göynücek İlçesi: Amasya il merkezine 46 kilometre uzaklıkta bulunan Göynücek ilçesinde 36 adet köy ve 3 adette mahalle yer alıyor. Batıda Çorumun Orta köy ilçesi, Doğuda Tokat‘ın Zile İlçesi, Güneyde de Yozgat’ın Aydıncık ilçesi bulunuyor.

 

Amasya’da Ulaşım İmkanı

 

Amasya kiralık konut seçeneklerini inceleyenler il genelinde ulaşım imkanlarının nasıl olduğunu merak ediyor. Amasya’da havayolu, karayolu ve demiryolu ile ulaşım sağlanabiliyor. Havayolu ulaşım il merkezine 46 kilometre uzaklıkta bulunan havaalanı vasıtası ile gerçekleştiriliyor. Amasya kiralık daire fiyatları hakkında bilgi almak ve daire seçeneklerini incelemek için ilanlarımızı sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Amasya Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.