/static/img/logo.svg
search
Altındağcancel

Altındağ Kiralık Daire

araması için 213 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Altındağ Kiralık Daire Seçimi Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Altındağ kiralık daire seçmeden önce ilçe hakkında bilmek istediğiniz her şey yazımızda sizlerle buluşuyor. Altındağ ilçesi hakkında genel bilgiler, eğitim kurumları ve sağlık hizmetleri, konut kira piyasası gibi merak ettiklerinizi öğrenebileceksiniz. Ankara ilinin Altındağ ilçesi, ilk metropol ilçelerinden biri olarak sayılmaktadır. Bu yüzden Altındağ ilçesi ‘’Eski Ankara’’ olarak bilinmektedir. Ankara’nın tarihi alanlarının büyük kısmı Altındağ ilçesinde bulunmaktadır. Altındağ kiralık daire arayanlar için ilçenin genel özellikleri şunlardır;

 

  • İlçe yüzölçümü toplam 174 kilometrekaredir.
  • İlçe rakımı 850 metredir.
  • 2017 yılı sayımlarına göre ilçenin nüfusu 371.366 kişidir.
  • İlçe nüfusu 187.428 erkek ve 183.938 kadından oluşmaktadır.
  • Ankara ili merkez ilçesi 1953 yılında metropol ilçe haline gelmiş ve Altındağ adı verilmiştir.
  • İç Anadolu Bölgesi2nin kuzeybatısında bulunan Yukarı Sakarya Bölümünde yer alır.
  • Ankara il merkezine 1 kilometre uzaklıktadır.

 

Altındağ Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Çevresindeki İlçeler

Emladağ ilçesi doğuda, Akyurt ilçesi kuzeydoğuda, Çubuk ve Pursaklar ilçesi kuzeyde, Keçiören ilçesi kuzeybatıda, Çankaya ilçesi güneybatıda, Mamak ilçesi güneyde, Yenimahalle ve Keçiören ilçesi batıda bulunmaktadır. Ankara Beşikkaya kiralık daire seçenekleri gibi en fazla tercih edilen bölgelerdeki ilanlara ulaşmak için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Altındağ İlçesinin Mahalleleri

Altındağ kiralık konut arayanlar için seçim yapabileceğiniz toplam 38 tane mahallesi bulunmaktadır. Bu mahalleler; Hacettepe Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Gicik Mahallesi, Aydıncık Mahallesi, Yıldıztepe Mahallesi, Örnek Mahallesi, Doğantepe Mahallesi, Plevne Mahallesi, Karapürçek Mahallesi, Aydınlıkevler Mahallesi, Çamlık Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Beşikkaya Mahallesi, Anafartalar Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Gülpınar Mahallesi, Battalgazi Mahallesi, Güneşevler Mahallesi, Zübeyde Hanım Mahallesi, Altınpark Mahallesi,Tatlar Mahallesi, Başpınar Mahallesi,  Ziraat Mahallesi, Aktaş Mahallesi,  Kale Mahallesi, Doğu Mahallesi,  Baraj Mahallesi, Ulubey Mahallesi, Atıfbey Mahallesi, Bağlariçi Mahallesi, Hacı Bayram Mahallesi, Önder Mahallesi,  Kavaklı Mahallesi, Feridun Çelik Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Peçenek Mahallesi, Solfasol Mahallesi.

 

Altındağ Kiralık Daire Tercih Edecekler İçin İlçe Ulaşımı

Altındağ ilçe genelinde ulaşım ağları oldukça gelişmiştir. Şehir merkezi olarak nitelendirilen ilçede M4 Atatürk Kültür Merkezi – Şehitler metro hattı ile ulaşım bulunur. Aynı zamanda Ankara Esenboğa Havalimanına yakın olmasından dolayı belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri, minibüs ve dolmuş hatları oldukça yoğun seferlerle ulaşım aksamamaktadır. Ankara kiralık daire tercihi yapacaklar için ilçe Çankaya ilçesine 32 kilometre, Anıtkabir’e 20 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

 

Ankara ili için gece ulaşım konusunda büyük yenilikler gerçekleştirmiştir. Toplamda 35 hat ile Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Mamak, Yenimahalle gibi önemli ilçeler arasında gece 02.00’a kadar normal sefer saatleri ile, 02.00’dan 06.00’a kadar da saat başı olmak üzere sefer düzenlenmektedir. Sizde ulaşım konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız en fazla tercih edilen Ankara Örnek Mahallesi kiralık daireler listelerine ulaşabileceğiniz ilan sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Altındağ Kiralık Daire Arayanlar İçin Eğitim Kurumları ve Sağlık Hizmetleri

Altındağ kiralık daire arayışında olanlar için ilçede;

 

  • MEB’e bağlı anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise sayısı 156’dır,
  • Sağlık Bakanlığına bağlı toplam 11 adet hastane bulunmaktadır.

 

Türkiye’nin en büyük devlet hastanesi sayılan Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dışkapı Mahallesinde bulunmaktadır.  Ankara Dışkapı kiralık daire 1+1 seçeneklerine bakmak isterseniz listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Altındağ Kiralık Daire Arayışında Olanlar İçin İlçe Kira Piyasası

Emlakjet 2019 Ocak ayı bölge raporuna göre ilçedeki konut kira piyasasında ortalama alan 110 metrekare iken ortalama kira birim fiyatı 7 TL olarak hesaplanmıştır. Konut tipi, bulunduğu semt ya da site özelliklerine göre kira fiyatlarında değişiklikler görünebilmektedir. Bölge raporuna baktığımızda konut tiplerine göre kira fiyatları ortalama olarak; 1+1 65 metrekare daire kirası 564 TL’den başlayıp, 6+1 220 metrekare daire kira fiyatı 1.393 TL’ye kadar değişebilmektedir. Aradığınız evi daha kolay bulabilmek için en çok tercih edilen Altındağ sahibinden kiralık daireler veya emlakçıdan ilan sayfalarına ulaşmak için listeleme sayfamızı detaylı inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlak Haberleri
Tapu Ve İmar Kanunlarındaki Değişikli...

Tapu Ve İmar Kanunlarındaki Değişikli...

12 Temmuz 2019

Konut Kredisi Faiz Oranlarının Ortala...

Konut Kredisi Faiz Oranlarının Ortala...

11 Temmuz 2019

Emlakjet 15 Bin Üyesini MYK Sınavına ...

Emlakjet 15 Bin Üyesini MYK Sınavına ...

10 Temmuz 2019

Emlakjet, Premar İle İş Birliğine İmz...

Emlakjet, Premar İle İş Birliğine İmz...

9 Temmuz 2019

Tapu İşlemleri Kolaylaştırılıyor

Tapu İşlemleri Kolaylaştırılıyor

8 Temmuz 2019

Altındağ Kiralık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.