/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beypazarıcancel
Ankaracancel

Ankara Beypazarı Kiralık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu

Ankara Beypazarı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Ankara Beypazarı kiralık daire arayışında olanların, ilçe hakkında bilmesi gereken her şeyi bu yazıda topladık. Ev arama sürecini hızlı, keyifli ve kolay hale getirmeyi amaçlayan EmlakJet ile Beypazarı’nda gönlünüze ve bütçenize uygun kiralık konut bulmak artık o kadar da zor değil.

 

İlçenin Tarihi ve Coğrafi Konumu Hakkında

Anadolu Selçuklu Devleti’nden, Osmanlı İmparatorluğu’na uzanan tarihsel süreçte önemini hep korumuş olan Beypazarı, o dönemlerde ticari ve ekonomik hayatın yoğunlaştığı bir bölge olarak biliniyordu. Hititlerin, Friglerin, Romalıların ve Bizanslılar’ın da hüküm sürdüğü bölge, İstanbul-Bağdat yolu üzerinde yer aldığından önemli bir kavşak noktası idi. Birçok kültüre ev sahipliği yapan bölgenin, turistik bir Ankara semti olduğunu söyleyebiliriz. Semtin sahip olduğu bu kültürel doku ve tarihi hava, Ankara Beypazarı kiralık daire tercih edecekler için önemli bir avantaj olabilir.

 

Ankara iline bağlı olan Beypazarı, merkeze 100 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçe halkının başlıca geçim kaynağı ise tahıl tarımı, bağcılık, çeltik ekimi ve tiftik keçisi yetiştiriciliğidir. Ayrıca Türkiye’deki havuç üretiminin %60’ını ilçe tek başına gerçekleştirmektedir. Yüzölçümü 1.868 kilometrekare olan Beypazarı’nın nüfusu, 2018 yılı TÜİK verilerine göre 48.476 olarak belirlenmiştir. İlçe nüfusunun %50.24’ü kadın, %49.76’sı ise erkektir. Aşağıda da verilen mahalleler ilçe nüfusunun ve Beypazarı kiralık eşyalı daire arayışının yoğunlaştığı yerler olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

 • 15.657 nüfusu ile Hacıkara Mahallesi
 • 7.551 nüfusu ile Ayvaşık Mahallesi
 • 6.059 nüfusu ile Başağaç Mahallesi
 • 4.829 nüfusu ile Kurtuluş Mahallesi
 • 1.592 nüfusu ile Zafer Mahallesi
 • 1.115 nüfusu ile Cumhuriyet Mahallesi  

 

Ankara Beypazarı Kiralık Daire Arayanlar için Yararlı Bilgiler

Ankara’nın turizm merkezi olan ve özellikle de yerli turistler için bir çekim noktası oluşturan Beypazarı ilçesi, birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. İlçenin dikkat çeken noktalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 

 • Yaşayan Müze: 19.yüzyılda Beypazarı’nın önemli tüccarlarından biri olan Abbaszade Mustafa Efendi tarafında yaptırılan konak, bugün müze olarak kullanılmaktadır. Türk kültürel değerlerinden izler taşıyan müzede, hat ve ebru sanatı eserlerine rastlayabilirsiniz.
 • Alaaddin Sokak: Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan 3500 evin bulunduğu bu sokakta, restorasyonu devam eden ve tamamlanarak hizmete açılmış birçok konak bulunmaktadır. İçerisinde iki müze de barındıran sokakta, yerel halk el emeği ürünlerinin satışını gerçekleştirmektedir. Bu stantlarda, tarhana, Beypazarı kurusu, ev ekmeği, cezerye, cevizli sucuk gibi gıda ürünleri bulmak mümkündür.
 • İnözü Vadisi: Ankara Beypazarı kiralık daire arayışı içerisinde olanların tercih ettiği bir başka lokasyon olan İnözü Vadisi, Türkiye’nin doğal sit alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Temiz havası ve doğal güzellikleri ile İnözü Vadisi, yerel halka keyifli bir yaşam imkanı sunmaktadır. 

 

İlçedeki Kiralık Dairelerin Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporlarına göre, ilçede toplam 27.985 konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısının 3,39 olarak hesaplandığı Beypazarı’nda, emlak piyasası bir hayli canlıdır. Bölgedeki evlerin ortalama kullanım alanı 100 metrekare olup, bu evler için ortalama birim kira 5 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Bir başka deyişle, metrekare başına 5 Türk Lirası kira ödenmektedir. Bu sonuçlardan hareketle, bölgedeki ortalama konut kirasının 450 Türk Lirası civarında olduğunu söylemek mümkündür. Sahibinden Beypazarı kiralık daire tercih etmeyi düşünen kimselerin,  3+1 ve 110 metrekare kullanım alanına sahip bir konut için en az 457 lirayı gözden çıkarmaları gerekmektedir. Ankara Beypazarı kiralık daire bakanlar için derlediğimiz bu yazıyı okuduktan hemen sonra harekete geçmek isterseniz, size en yakın emlakçıya başvurabilir veya EmlakJet listeleme sayfaları aracılığı ile hayalini kurduğunuz eve bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Beypazarı Kiralık Daire
Ankara Beypazarı Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Beypazarı Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Kırklareli Vize Evren Mahallesi Satılık Arsa
 • Adana Seyhan Onur Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi Satılık Daire
 • Kocaeli Kandıra Gebeşler Mahallesi Satılık Arsa
 • İzmir Urla Zeytineli Mahallesi Satılık Arsa
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.