/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Balgat Mahallesicancel
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Çankaya Balgat Mahallesi Kiralık Daire

araması için 5 ilan bulundu

Balgat Mahallesi Kiralık Daire Düşünenlere Mahalle Hakkında Bilgiler

Balgat mahallesi kiralık daire arayışında olanlar için hazırladığımız bu yazımızda; bölgenin konumu, nüfusu, tarihi, sosyal yaşam alanları, konut kira piyasası güncel bilgileri ve bölgedeki önemli adresleri bulabilirsiniz.

Türkiye’nin başkenti ve aynı zamanda ikinci büyük metropol şehri olan Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı bir mahalle olan Balgat Mahallesi, 3.670 kişilik nüfusa sahiptir. Çankaya ilçesinin güneyinde Ankara Konya otoyolunun Mevlana Bulvarı, Dumlupınar Bulvarı ve İsmet İnönü Bulvarının kesişme noktasının güneydoğusunda bulunan küçük bir mahallesidir. Kentpark AVM ile Kuğulu Park ortasındadır. Ulaşım açısından oldukça rahat olan bölgede, çeşitli eğitim kurumları, sosyal yaşam alanları, AVM’ler ve hastaneler yakında bulunmaktadır. Mahallenin genel görünümünde çok yüksek olmayan binalar, siteler ile geniş yeşil alanlar dikkat çeker. Mahallede Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, T.C. Sayıştay Başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu bulunmaktadır. Aynı zamanda çok sayıda siyasi partinin de genel merkez binası burada yer almaktadır. Mahallenin ünlü caddeleri; Ziyabey, Ceyhun Atuf Kansu, Barış Manço, Süleyman Hacıabdullahoğlu ve Cevizlidere Caddeleridir. Ulaşım açısından oldukça gelişmiş olan mahalle, kiralık daire arayışında olanlar için büyük bir tercih sebebi olmaktadır.

Balgat Mahallesi Kiralık Daire Düşünenler İçin Bölgedeki Önemli Kurumlar

Mahalledeki önemli kamu kurumları;

-Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı; Balgat, Sayıştay İç Yolu, No:55, 06520 Çankaya/Ankara.

- Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu; Balgat, Ziyabey Cad. No:6, 06520 Çankaya/Ankara.

- T.C. Sayıştay Başkanlığı; Balgat, İsmet İnönü Bulv. No:45, 06520 Çankaya/Ankara.

Mahalle Muhtarlığının adresi;

-Balgat Mahallesi Muhtarlığı; Balgat, Ziyabey Cad. No:44, 06520 Çankaya/Ankara.

Ev kiralamayı düşünen çocuklu aileler için bölgedeki okulların bilgileri oldukça önem taşımaktadır. Balgat mahallesindeki eğitim kurumları;

-İlkokullar; Kılıçali Paşa İlkokulu, Türk-İş Blokları İlkokulu, Özel Bahçeşehir Koleji Ankara 50. Yıl İlkokulu.

-Ortaokullar; Ayten Tekışık Ortaokulu, Hasan Özbay İmam Hatip Ortaokulu, Özel Bahçeşehir Koleji Ankara 50. Yıl Ortaokulu.

-Liseler; Musa Erdem Anadolu Lisesi, Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi, Balgat Aliye Yahşi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Balgat Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi, Özel Bahçeşehir Koleji Ankara 50. Yıl Anadolu Lisesi, Özel Bahçeşehir Koleji Ankara 50. Yıl Fen ve Teknoloji Lisesi.

Çankaya Balgat kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Balgat Mahallesi Kiralık Daire Piyasası Güncel Bilgileri

Ankara’nın kiralık daire piyasası her geçen gün daha da büyümektedir. İl genelindeki konut tipine bakıldığında ilçe merkezleri gibi yoğun nüfuslu bölgelerde; genellikle yüksek katlı siteler, geniş metrekareli ve kış bahçeli daireler ön plandadır. Kırsal kesimlerdeki az nüfusa sahip mahallelerde ise bir ya da iki katlı müstakil yapılar bulunmaktadır. Bahçeli evler tercih edilmektedir. Balgat mahallesi kiralık daire arayışında olanlar için Ankara’nın Çankaya ilçesi genelindeki daire kiralık fiyatları 2021 yılı mart ayı Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre şu şekildedir;

-Ortalama Daire metrekare alanı; 110 metrekare,

-Ortalama Daire kira ücreti; 1.494 TL,

-Ortalama birim kira ücreti; 14 TL/metrekare,

-Ortalama Daire amortisman süresi; 21 Yıldır.

Tercih edeceğiniz dairenin bulunduğu muhite, sahip olduğu iç ve dış özelliklere, manzara, otopark, çocuk parkı, güvenlik, havuz gibi imkanları ile içinde bulunduğu sitenin avantajlarına göre kiralama fiyatlarında değişiklikler görülebilmektedir. Ev kiralamadan önce evin durumu, kiralamaya uygunluğu gibi tüm mevcut durumlarını kontrol etmeniz önerilmektedir.

Çankaya Balgat Mahallesi sahibinden uygun kiralık ev arayışında olanlar için bölgedeki en güncel ilanları sitemizden inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

26 Temmuz 2021

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

13 Temmuz 2021

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

1 Temmuz 2021

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Çankaya Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.