/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Cebeci Mahallesicancel
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Çankaya Cebeci Mahallesi Kiralık Daire

araması için 5 ilan bulundu

Cebeci Mahallesi Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Cebeci Mahallesi kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak, böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Cebeci Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

İç Anadolu Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Cebeci Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 11,9 derece civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Cebeci Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Cebeci Mahallesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan ve Ankara iline bağlı olan Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Mahallede hazır yemek hizmeti veren birçok restoran ve kafe vardır. Aynı zamanda, mahallede pek çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu eğitim arasında Cebeci Birey Kurs Merkezi yer almaktadır. Cebeci Çamlık Cami ve Hacı Erşanlı Cami mahallede bulunan dinî mekânlar arasındadır. Mahallede bulunan Şehit Kıdemli Teğmen Ufuk Ünsal Parkı, bölgenin daha yeşil bir alan olmasına katkı sağlamaktadır. Adli Tıp Kurumu, bu mahallenin sınırları içerisinde konumlanmıştır. 

Cebeci Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkânları 

Cebeci Mahallesi sahibinden kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Cebeci Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, Ankara’nın diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Cebeci Mahallesi, D200 ve 0-20 kodlu karayolu hatlarına yakın bir mesafede konumlanmıştır. İlçe içerisinde ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Kızılay - Batıkent: M1 kodlu metro hattı,
  • Kızılay - Çayyolu: M2 kodlu metro hattı,
  • Batıkent - Sincan / Törekent: M3 kodlu metro hattı,
  • Ege Mahallesi - Beştepe: 339-7 kodlu otobüs hattı,
  • Boğaziçi – Mamak - Kızılay - Öveçler: 353-5 kodlu otobüs hattı,
  • Zabıta Blokları - Ulus: 373 kodlu otobüs hattı.

Cebeci Mahallesi Kiralık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2020 yılında yapılmış son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Cebeci Mahallesi’nde toplam 5.142 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir kiralık ev 100 metrekaredir. Ortalama bir Çankaya Cebeci Mahallesi sahibinden kiralık ev 1.169 Türk lirasıdır. Mahalle içerisindeki evlerin ortalama birim fiyatı metrekare başı 12 Türk lirasıdır. 

Ankara Çankaya Cebeci Mahallesi sahibinden kiralık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz ya da Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.