/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Maltepe Mahallesicancel
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Çankaya Maltepe Mahallesi Kiralık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Maltepe Mahallesi Kiralık Daire Düşünenler İçin Mahalle Hakkında Bilgiler

Maltepe mahallesi kiralık daire arayışında olanlar için hazırladığımız bu yazımızda; bölgenin konumu, nüfusu, tarihi, sosyal yaşam alanları, konut kira piyasası güncel bilgileri ve bölgedeki önemli adresleri bulabilirsiniz.

Türkiye’nin başkenti ve aynı zamanda ikinci büyük metropol şehri olan Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı bir mahalle olan Maltepe Mahallesi, 9.316 kişilik nüfusa sahiptir. Çankaya ilçe merkezinde konumlanmış yüksek nüfuslu bir mahallesidir. Kızılay Meydanına 1,5 kilometre uzaklıktadır. Eski bir yerleşim yer olan Maltepe semti Ankara’nın ilk semtlerindendir. Gençlik Caddesi ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarı buradadır. Anıtkabir’in sınırında bulunan mahallenin içerisinde bir bölümü de buradadır. Mahallede sosyal yaşam alanları, spor tesisleri, sanat okulları ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Demirtepe Metro istasyonu buradan çıkar.

Çankaya ilçesi tarih boyunca Hititler’den Roma İmparatorluğu’na, Selçuklu İmparatorluğundan Osmanlı İmparatorluğu dönemlerine kadar pek çok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmış kadim topraklardır. 20. Yüzyılda yapımına başlanan Bağdat Demiryolu ile önemini arttırmış ve Kurtuluş Savaşı döneminde Mustafa Kemal’in savaşı buradan yönetmesiyle değerini katlamıştır. Tarih boyunca hem siyasi hem de kültürel olarak pek çok farklı olaya şahitlik eden kadim şehir, günümüzde Ankara’nın en önemli ilçesidir. 1936 yılında ilçe statüsüne yükseltilmiş, 1983 yılı itibariyle de bugünkü sınırlarını almıştır.

Maltepe Mahallesi Kiralık Daire Düşünenler İçin Bölgedeki Önemli Okullar

Mahalle Muhtarlığının adresi;

-Maltepe Mahallesi Muhtarlığı; Maltepe, Kırağı Sk. No:3, 06570 Çankaya/Ankara.

Ev kiralamayı düşünen çocuklu aileler için bölgedeki okulların bilgileri oldukça önem taşımaktadır. Maltepe mahallesindeki eğitim kurumları;

- Özel Ankara Odtülüler Anadolu Lisesi,

-Özel Mavi Limit Anadolu Lisesi,

-Hürriyet İlkokulu,

-Maltepe Ortaokulu.

Çankaya Maltepe kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Maltepe Mahallesi Kiralık Daire Piyasası Güncel Raporu

Ankara’nın kiralık daire piyasası her geçen gün daha da büyümektedir. İl genelindeki konut tipine bakıldığında ilçe merkezleri gibi yoğun nüfuslu bölgelerde; genellikle yüksek katlı siteler, geniş metrekareli ve kış bahçeli daireler ön plandadır. Kırsal kesimlerdeki az nüfusa sahip mahallelerde ise bir ya da iki katlı müstakil yapılar bulunmaktadır. Bahçeli evler tercih edilmektedir. Maltepe mahallesi kiralık daire arayışında olanlar için mahalledeki kiralık daire fiyatları 2021 yılı mart ayı Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre şu şekildedir;

-Ortalama Daire metrekare alanı; 100 metrekare,

-Ortalama Daire kira ücreti; 1.488 TL,

-Ortalama birim kira ücreti; 15 TL/metrekare,

-Ortalama Daire amortisman süresi; 22 yıldır.

Tercih edeceğiniz dairenin bulunduğu muhite, sahip olduğu iç ve dış özelliklere, manzara, otopark, çocuk parkı, güvenlik, havuz gibi imkanları ile içinde bulunduğu sitenin avantajlarına göre kiralama fiyatlarında değişiklikler görülebilmektedir. Ev kiralamadan önce evin durumu, kiralamaya uygunluğu gibi tüm mevcut durumlarını kontrol etmeniz önerilmektedir.

Çankaya Maltepe Mahallesi sahibinden uygun kiralık ev arayışında olanlar için bölgedeki en güncel ilanları sitemizden inceleyebilirsiniz.

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

22 Eylül 2021

İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.