/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sokullu Mehmet Paşa Mahallesicancel

Çankaya Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi Kiralık Daire

araması için 15 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi Kiralık Daire Arayanlar İçin Mahalle Hakkında Temel Bilgiler

Emlakjet.com ailesi olarak, kiralık ev arayışında olan vatandaşlara hayallerindeki evi bulabilmeleri konusunda her türlü desteği sağlamak için çalışıyoruz. Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi Kiralık Daire arayanlar için ilan fiyat bilgilerinin yanında aradıkları evin mahalle çevresi, nüfusu, sağlık ve eğitim kurumları gibi gerekli temel bilgilere sahip olabilmeleri için hazırladığımız özel yazımıza göz atabilirsiniz.

Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi, Ankara ilinde bulunan Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Son sayımlara göre mahallede 8.915 kişinin yaşadığı kayıtlara geçmiştir. Bu nüfusun 4.285 kişisi erkek, 4.630 kişisi ise kadındır. Ülkemizin İç Anadolu bölgesinde yer aldığı için step-bozkır iklimine sahiptir. Bu iklimin hakim olduğu bölgelerde yaz ayları çok sıcak geçerken, kış ayları ise çok soğuk geçmektedir. Çankaya Sokullu Mehmet Paşa Mahallesinde oturmaya başladığınız takdirde eviniz; Ankara il merkezi olan Kızılay’a yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta yer alacaktır.

Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi Kiralık Daire Arayanlar İçin Mahalle Eğitim Kurumu Bilgileri

Çankaya Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi Kiralık Daire arayışında olan çocuklu aileleri ilgilendiren konulardan biri de eğitim kurumları ve bu kurumlara ulaşım mesafeleri oluyor. Mahalle sınırları içerisinde bulunan ya da eğitimin taşımalı olarak gerçekleştiği, kolaylıkla ulaşım sağlayabilecek bazı okulların adresleri ve iletişim bilgileri şu şekildedir:

●  Sokullu Mehmet Paşa İlköğretim Okulu: Sokullu Mehmet Paşa, 06460 Çankaya/Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgiler için ziyaret edebilir ya da telefon ile arayabilirsiniz.

●  Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi: Harbiye, Sokullu Mehmet Paşa Cd. No:71, 06460 Çankaya/Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgiler için ziyaret edebilir ya da telefon ile arayabilirsiniz.

Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi Kiralık Daire Arayışındakiler İçin Mahalle Sağlık Ve Devlet Kurumu Bilgisi

Kiralık daire arayanların merak ettikleri bir diğer konu ise elbette sağlık kurumları oluyor.  Ev arayanların, oturacakları evin çevresinde bir hastalık anında kolaylıkla ulaşım sağlayabileceği sağlık kurumlarının olması evi tercih sebeplerinin arasında yer alıyor. Aynı zamanda ihtiyaç anında ulaşacakları muhtarlık, bağlı bulunan belediye ve hastaneleri gibi devlet kurumlarının adları ve adres bilgileri şu şekildedir:

●  Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi Muhtarlığı: Sokullu Mehmet Paşa, Bağ Sk. No:4, 06460 Çankaya/Ankara.

●  Çankaya İlçe Nüfus Müdürlüğü: Cumhuriyet Mahallesi Bayındır 1 Sokak No:24 B Sokullu Mehmet Paşa, 06430 Çankaya/Ankara. Bu kurum hafta içi hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için (0312) 434 56 00 nolu numaradan ulaşabilirsiniz.

●  T.C. Çankaya Belediyesi: Cumhuriyet Mahallesi, Ziya Gökalp Cd. No:11 Yenişehir, 06420, 06430 Çankaya. Bu kurum hafta içi hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için (0312) 458 89 00 nolu numaradan ulaşabilirsiniz.

Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi Kiralık Daire Arayışında Olanlar için Emlak Bilgisi

Hesaplanan son emlak endeksi verilerine göre; Sokullu Mehmet Paşa mahallesinde kiralık konutların ortalama birim fiyatı 11 ₺/m hesaplanmıştır. Mahallelerde bulunan evlerin ortalama brüt alanı 120 metrekare iken kiralık evlerin kiralama fiyatlarına baktığımızda ortalama 1.267 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Evlerin amortisman/geri dönüş süresi ise 22 yıl olarak öngörülmektedir. Emlakçıdan veya sahibinden Çankaya Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi Kiralık Daire fiyatlarını daha detaylı öğrenmek için sitemizdeki ilanlara hızlı ve kolay şekilde göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Çankaya Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.