/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yaşamkent Mahallesicancel

Çankaya Yaşamkent Mahallesi Kiralık Daire

araması için 13 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Yaşamkent Mahallesi Kiralık Daire Arayanlar İçin Mahalle Hakkında Temel Bilgiler

Emlakjet.com ailesi olarak, kiralık ev arayışında olan vatandaşlara hayallerindeki evi bulabilmeleri konusunda her türlü desteği sağlamak için çalışıyoruz. Yaşamkent Mahallesi Kiralık Daire arayanlar için ilan fiyat bilgilerinin yanında aradıkları evin mahalle çevresi, nüfusu, sağlık ve eğitim kurumları gibi gerekli temel bilgilere sahip olabilmeleri için hazırladığımız özel yazımıza göz atabilirsiniz.

Yaşamkent Mahallesi, Ankara ilinde bulunan Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Son sayımlara göre mahallede 21.745 kişinin yaşadığı kayıtlara geçmiştir. Bu nüfusun 10.421 kişisi erkek, 11.324 kişisi ise kadındır. Ülkemizin İç Anadolu bölgesinde yer aldığı için step-bozkır iklimine sahiptir. Bu iklimin hakim olduğu bölgelerde yaz ayları çok sıcak geçerken, kış ayları ise çok soğuk geçmektedir. Çankaya Yaşamkent Mahallesinde oturmaya başladığınız takdirde eviniz; Ankara il merkezi olan Kızılay’a yaklaşık 23 kilometre uzaklıkta yer alacaktır. 

Yaşamkent Mahallesi Kiralık Daire Arayanlar İçin Mahalle Eğitim Kurumu Bilgileri

Çankaya Yaşamkent Mahallesi Kiralık Daire arayışında olan çocuklu aileleri ilgilendiren konulardan biri de eğitim kurumları ve bu kurumlara ulaşım mesafeleri oluyor. Mahalle sınırları içerisinde bulunan ya da eğitimin taşımalı olarak gerçekleştiği, kolaylıkla ulaşım sağlayabilecek bazı okulların adresleri ve iletişim bilgileri şu şekildedir:

  • Hacı İbrahim Aydın İlköğretim Okulu: Yaşamkent, Çayyolu Günışığı Serpmeleri No:27, 06810 Çankaya/Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgiler için ziyaret edebilir ya da telefon ile arayabilirsiniz.
  • Adalet Nizamoğlu Anadolu Lisesi: Alacaatlı, 06810 Çankaya/Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgiler için ziyaret edebilir ya da telefon ile arayabilirsiniz.

Yaşamkent Mahallesi Kiralık Daire Arayışındakiler İçin Mahalle Sağlık Ve Yaşamkent Kurumu Bilgisi

Kiralık daire arayanların merak ettikleri bir diğer konu ise elbette sağlık kurumları oluyor.  Ev arayanların, oturacakları evin çevresinde bir hastalık anında kolaylıkla ulaşım sağlayabileceği sağlık kurumlarının olması evi tercih sebeplerinin arasında yer alıyor. Aynı zamanda ihtiyaç anında ulaşacakları muhtarlık, bağlı bulunan belediye ve hastaneleri gibi Yaşamkent kurumlarının adları ve adres bilgileri şu şekildedir:

  • Yaşamkent Mahallesi Muhtarlığı: Yaşamkent, 3222 Cad. 23/A, 06680 Çankaya/Ankara.
  • Çankaya Nüfus Müdürlüğü: Cumhuriyet Mahallesi Bayındır 1 Sokak No:24 B Çankaya, 06430 Çankaya/Ankara. Bu kurum hafta içi hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için (0312) 434 56 00 nolu numaradan ulaşabilirsiniz. 
  • T.C. Çankaya Belediyesi: Cumhuriyet Mahallesi, Ziya Gökalp Cd. No:11 Yenişehir, 06420, 06430 Çankaya. Bu kurum hafta içi hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için (0312) 458 89 00 nolu numaradan ulaşabilirsiniz. 
  • Çankaya 29 Mayıs Yaşamkent Hastanesi: Dikmen Cd. No:312, 06105 Çankaya/Ankara. Bu sağlık kurumuna randevu için 182 nolu telefon hattını arayarak ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)ye başvurabilirsiniz.

Yaşamkent Mahallesi Kiralık Daire Arayışında Olanlar için Emlak Bilgisi

Hesaplanan son emlak endeksi verilerine göre; Yaşamkent mahallesinde kiralık konut birim fiyatı 23 ₺/m olarak karşımıza çıkmaktadır. Mahallede bulunan evlerin ortalama brüt alanı 88 metrekare iken kiralık evlerin kiralama fiyatlarına baktığımızda ortalama 2.022 TL olarak satışa sunulmaktadır. Evlerin amortisman/geri dönüş süresi 16 yıl olarak hesaplanmıştır. Emlakçıdan veya sahibinden Çankaya Yaşamkent Mahallesi Kiralık Konut fiyatlarını daha detaylı öğrenmek için sitemizdeki ilanlara hızlı ve kolay şekilde göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Çankaya Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.