/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yukarı Öveçler Mahallesicancel
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Çankaya Yukarı Öveçler Mahallesi Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Yukarı Öveçler Mahallesi Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Yukarı Öveçler Mahallesi kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da mahalle hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Yukarı Öveçler Mahallesinin konumu, yaşantısı, emlak piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

İç Anadolu Bölgesinde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik karasal iklim özellikleri Yukarı Öveçler Mahallesinde de görülmektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 11,9 derece civarındadır. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Yukarı Öveçler Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Yukarı Öveçler Mahallesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan ve Ankara iline bağlı olan Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Mahallenin etrafında Karataş Mahallesi, Örencik Mahallesi ve Yaylabağ Mahallesi konumlanmıştır. Mahallede hazır yemek hizmeti veren birçok restoran ve kafe vardır. Aynı zamanda, mahallede pek çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu eğitim kurumlarının arasında Çankaya İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Balgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yer almaktadır. Mahallede bulunan Cevizli Park ve Sağlıkçılar Parkı, bölgenin daha yeşil bir alan olmasına katkı sağlamaktadır. ÖSYM Ankara Sınav Merkezi Koordinatörlüğü, bu mahallede konumlanmıştır. 

Yukarı Öveçler Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgenin Toplu Taşıma İmkânları

Yukarı Öveçler Mahallesi sahibinden kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Yukarı Öveçler Mahallesinin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, Ankara’nın diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Yukarı Öveçler Mahallesi, D200 ve 0-20 kodlu karayolu hatlarına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahalle içerisinde ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Opera - Gökkuşağı Mahallesi: 153 kodlu otobüs hattı.

Yukarı Öveçler Mahallesi Kiralık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2020 yılında yapılmış son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Yukarı Öveçler Mahallesinde toplam 3.937 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir kiralık ev 135 metrekaredir. Ortalama bir Çankaya Yukarı Öveçler Mahallesi sahibinden kiralık ev 1.596 Türk lirasıdır. Mahalle içerisindeki evlerin ortalama birim fiyatı metrekare başı 12 Türk lirasıdır. 

Ankara Çankaya Yukarı Öveçler Mahallesi sahibinden kiralık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz ya da Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Çankaya Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.