/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eryaman Mahallesicancel

Etimesgut Eryaman Mahallesi Kiralık Daire

araması için 9 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Eryaman Mahallesi Kiralık Daire Arayanlara Mahalle Hakkında Önemli Bilgiler

Eryaman Mahallesi kiralık daire arayışında olanlar için hazırladığımız bu yazımızda; bölgenin konumu, nüfusu, tarihi, sosyal yaşam alanları, konut kira piyasası güncel bilgileri ve bölgedeki önemli adresleri bulabilirsiniz.

Etimesgut ilçesi, İç Anadolu Bölgesi’nde konumlanmış olan Ankara’nın batısında Sincan, Yenimahalle ve Çankaya ilçelerine komşu olan bir merkez ilçelerdendir. İlçenin toplam güncel nüfusu 595.305 kişidir. Şehrin metropol ilçelerinden olan Etimesgut’un tarihi İpek Yolu üzerinde konumlanmış olması ve Mustafa Kemal Atatürk’ün özel ilgi gösterdiği bölgelerden birisi olması dolayısıyla önem kazanmaktadır. 1990 yılından günümüze kadar ilçe statüsündedir. İklim şartları kışları soğuk ve sert geçmekte olan karasal iklim özelliklerini taşır. Kar yağışları Kasım ayından Nisan ayına kadar devam etmektedir. Bölge coğrafyasının yüksek dağlarla çevrili olmasından kaynaklı olarak gündüz gece ve yaz kış sıcaklık farklılıkları yüksek olur.

Etimesgut’a bağlı Eryaman Mahallesi 2019 yılı güncel TÜİK mahalle nüfus bilgilerine göre 43.678 kişilik nüfusa sahiptir. İlçenin en yüksek nüfusa sahip mahallesidir. Etimesgut ilçe merkezinde, Ankara Ayaş Yolunun kuzeyinde kalmaktadır. Batıdan Sincan ilçesine komşudur. Ulaşım, sağlık, eğitim, kültür ve sosyal çevre bakımından oldukça zengin bir bölgededir. Eryaman Stadyumu burada yer alır. Çevresindeki diğer mahalleler; Güzelkent, Tunahan, Altay, Göksu, Etiler, Yeşilova. Bulunduğu coğrafyanın iklim şartlarını taşır. Karasal iklimin sert olarak hissedildiği bölgede yazlar sıcak ve kurak, kış mevsimi ise soğuk ve yağışlı geçer.

Eryaman Mahallesi Kiralık Daire Düşünenler İçin Bölgedeki Okullar

Mahalle Muhtarlığının adresi;

-Eryaman Mahallesi Muhtarlığı; Eryaman, 06793 Etimesgut/Ankara.

Ev kiralamayı düşünen çocuklu aileler için bölgedeki okulların bilgileri oldukça önem taşımaktadır. Eryaman Mahallesinin yakın çevresinde bulunan eğitim kurumları;

-Türkkonut Emel Önal İlkokulu,

-Cahit Zarifoğlu İlkokulu,

-Cenk Yakın Ortaokulu,

-Eryaman Türkkent İlkokulu,

-İlhan Gerim İlkokulu,

-Eryaman Kooperatifler Birliği Ortaokulu.

Etimesgut Eryaman kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Eryaman Mahallesi Kiralık Daire Piyasası Güncel Fiyatları

Ankara’nın kiralık daire piyasası her geçen gün daha da gelişmektedir. İl genelindeki konut tipine bakıldığında ilçe merkezleri gibi yoğun nüfuslu bölgelerde; genellikle yüksek katlı siteler, geniş metrekareli ve kış bahçeli daireler ön plandadır. Kırsal kesimlerdeki az nüfusa sahip mahallelerde ise bir ya da iki katlı müstakil yapılar bulunmaktadır. Bahçeli evler tercih edilmektedir. Eryaman Mahallesi kiralık daire arayışında olanlar için ilçedeki kiralık daire fiyatları 2021 yılı mayıs ayı Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre şu şekildedir;

-Ortalama daire metrekare alanı; 165 metrekare,

-Ortalama daire kira ücreti; 2.378 TL,

-Ortalama birim kira ücreti; 14 TL/metrekare,

-Ortalama daire amortisman süresi; 23 yıldır.

Tercih edeceğiniz dairenin bulunduğu muhite, sahip olduğu iç ve dış özelliklere, manzara, otopark, çocuk parkı, güvenlik, havuz gibi imkanları ile içinde bulunduğu sitenin avantajlarına göre kiralama fiyatlarında değişiklikler görülebilmektedir. Ev kiralamadan önce evin durumu, kiralamaya uygunluğu gibi tüm mevcut durumlarını kontrol etmeniz önerilmektedir.

Etimesgut Eryaman Mahallesi sahibinden uygun kiralık ev arayışında olanlar için bölgedeki en güncel ilanları sitemizden inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

30 Temmuz 2021

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

30 Temmuz 2021

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

30 Temmuz 2021

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

29 Temmuz 2021

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

29 Temmuz 2021

Etimesgut Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.