/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Evrencancel

Ankara Evren Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Ankara Evren Kiralık Daire Tercih Edecekler İçin İlçe Rehberi

Ankara Evren Kiralık Daire arayışında olanlar için, bölge hakkındaki tüm önemli bilgileri tek bir çatı altında topladık. Böylece saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, bilmeniz gereken hemen her şeyi öğrenmiş olacaksınız. Ankara’ya bağlı en uzak ilçelerden biri olan Evren’nin yüzölçümü 178 kilometrekare olarak ölçülmüştür. İlçe, Ankara’ya 180 kilometre, Aksaray’a 100 ve Kırşehir’e de 80 kilometre uzaklıkta yer almaktadır ve Hirfanlı Baraj Gölü kıyısına kurulmuştur. 1968 yılında Şereflikoçhisar ilçesine bağlı olarak kurulan semt, 1982 yılında şu anki ismine kavuşmuştur ve 1989 yılında Ankara’nın bir ilçesi haline gelmiştir.

 

Ankara Evren Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Tarihi

İlçenin yer aldığı Ankara ili, birçok Anadolu medeniyetine ev sahipliği yapmıştır. Bu sebeple köklü bir tarihe sahiptir ve kültürel açıdan oldukça zengindir. Bu durumdan, Evren İlçesi de nasibini almıştır. Bölge, Hititler, Frigler, Persler, Romalılar, Selçuklular, Karahanoğulları ve Osmanlılar tarafından yerleşim yeri olarak seçilmiştir.  Tarihi ipek Yolu bu bölgeden geçtiği için, ilçe yüzyıllar boyunca bir ticaret merkezi olmuştur. Ankara Evren kiralık ev düşünen Türkmenler için, bölge oldukça avantajlıdır. Zira ilçe halkının çok büyük bir çoğunluğu “Derbent” adı verilen Türkmen ailelerden oluşmaktadır. Derbent, iki dağ arasında geçit ve boğaz anlamına gelmektedir. Ayrıca bölgeden çıkarılan fosil kalıntıları, yaklaşık on milyon yıllıktır.

 

Ankara Evren Kiralık Daire Düşünenler için İlçenin Ekonomik Yapısı

Bir bölgede kiralık ev tercih etmeden hemen önce, ilçenin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak yararlı olabilir. İlçe halkının çok büyük bölümü, geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. Küçük bir kesim ise balıkçılık yapmaktadır.  İlçede yaşamını sürdüren kişiler genellikle toplumsal hiyerarşinin orta ve orta-alt tabakasında yer almaktadır. Semt sınırları içerisinde yapılan hayvancılıktan elde edilen et ve süt ürünleri, iç pazarın ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. Bu sebeple hayvancılık yapmak isteyen ve Ankara Evren kiralık ev arayışında olanlar için bölge,  doğru bir tercih olabilir. Bir diğer yandan, ilçede yetiştirilen tarım ürünlerinin büyük bir kısmı hububattır. Bu hububatlar yerel tüccarlar aracılığı ile tüm Türkiye’ye dağıtılmaktadır.  Baraj gölünde yapılan balıkçılık faaliyetleri ise son zamanlarda ciddi gelişim göstermiştir. Bölgede yaklaşık 250 motorlu tekne ve sandal bulunmaktadır.

 

Mahalle Bilgisi

Ankara Evren Kiralık Daire düşünenler, ilçede yer alan mahallelerden birini tercih etmeden önce konu hakkında bu bölümde yer verdiğimiz bilgilere vakıf olmalıdırlar. 2018 yılı TÜİK Verilerine göre ilçede 2.753 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %49.58’i erkek, %50.42’si kadındır. İlçe nüfusu 13 farklı mahalleye dağılmıştır ve dört mahalle merkezde yer almaktadır. Merkez mahallelerinde 1.721 kişi yaşamaktadır ve merkeze en uzakta yer alan mahalle İnebeyli’dir. İlçede en kalabalık nüfusa sahip olan yerleşim yeri ise Yeni Mahalle’dir. Ankara Evren kiralık ev arayışında olanlar, aşağıdaki on üç mahalleden birine yerleşebilirler:

 

 • Esentepe Mahallesi
 • Modern Mahallesi
 • Şerafettin Yılmaz Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Altınbaşak Mahallesi
 • Cebirli Mahallesi
 • Çatalpınar Mahallesi
 • Demirayak Mahallesi
 • İnebeyli Mahallesi
 • Eskitorunobası Mahallesi
 • İbrahimbeyli Mahallesi
 • Solakuşağı Mahallesi
 • Yusufaşağı Mahallesi

  

Eğer Ankara Evren Kiralık Daire arayışınız hala aktif ise, size en yakın emlakçıya danışabilir veya Evren mahallesinde kiralık evler ilanlarını içeren listeleme sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Evren Kiralık Daire
Ankara Evren Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Evren Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Erzurum Şenkaya Günlük Kiralık Daire
 • Eskişehir Odunpazarı Deliklitaş Mahallesi Satılık Daire
 • İzmir Menemen Kemal Atatürk Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Beylikdüzü Cumhuriyet Mahallesi Satılık Residence
 • Malatya Satılık Arsa
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.