/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gaziosmanpaşa Mahallesicancel
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Gölbaşı Gaziosmanpaşa Mahallesi Kiralık Daire

araması için 8 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Gaziosmanpaşa Mahallesi Kiralık Daire Arayışında Olanlar İçin Mahalle Rehberi

Gaziosmanpaşa Mahallesi kiralık daire arayışında olanlar için hazırladığımız bu yazımızda; bölgenin konumu, nüfusu, tarihi, sosyal yaşam alanları, konut kira piyasası güncel bilgileri ve bölgedeki önemli adresleri bulabilirsiniz.

Gölbaşı ilçesi, İç Anadolu Bölgesi’nde konumlanmış olan Ankara il merkezinin güneyinde bulunur. Ankara’nın il merkezine en uzak olan ilçesidir. Toplam güncel nüfusu 140.649 kişi ile Ankara’nın en çok nüfusa sahip onuncu ilçesidir. Bu nüfusun yüzde 50,44’ü erkek, yüzde 49,56’sı kadından oluşmaktadır. Bölgenin tarihi Hititler dönemine kadar uzanmaktadır. Sırsıyla Hitit, Frig, Pers, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmış olan kıymetli topraklara sahiptir. Ankara’nın il merkezine 20 kilometre mesafede bulunan Gölbaşı ilçesi metropol ilçelerdendir. Batısında Yenimahalle, kuzeyinde Çankaya, doğusunda Bala ve güneyinde de Haymana ilçesiyle komşudur. Gölbaşı ismi ile anlaşılacağı üzere Göller Bölgesi’nde konumlanmaktadır. İklim şartları kışları soğuk ve sert geçmekte olan karasal iklim özelliklerini taşır. Bölge coğrafyasının yüksek dağlarla çevrili olmasından kaynaklı olarak gündüz gece ve yaz kış sıcaklık farklılıkları yüksek olur.

Gölbaşı’na bağlı Gaziosmanpaşa Mahallesi 2019 yılı güncel TÜİK mahalle nüfus bilgilerine göre 7.881 kişilik nüfusa sahip bir merkez mahallesidir. Gölbaşı İlçe Belediye binası burada yer alır. İlçenin en yüksek nüfusa sahip altıncı mahallesidir. Coğrafi olarak Mogan Gölünün doğusu ile Ankara Konya Yolu’nun batısı arasındaki bölge olarak tanımlanabilir. Sosyal çevresi oldukça zengindir. Ulaşım, eğitim, sağlık ve eğlence merkezleri oldukça yoğun konumlanmış bir mahalledir. Çevresindeki diğer mahalleler; Karşıyaka, Şafak, Bahçelievler ve Karaoğlan. Bulunduğu coğrafyanın iklim şartlarını taşır. Karasal iklimin sert olarak hissedildiği bölgede yazlar sıcak ve kurak, kış mevsimi ise soğuk ve yağışlı geçer.

Gaziosmanpaşa Mahallesi Kiralık Daire Düşünenler İçin Bölgedeki Okullar

Mahalle Muhtarlığının adresi;

-Gaziosmanpaşa Mahallesi Muhtarlığı; Gaziosmanpaşa, 397. Sk. 06830 Gölbaşı/Ankara.

Ev kiralamayı düşünen çocuklu aileler için bölgedeki okulların bilgileri oldukça önem taşımaktadır. Gaziosmanpaşa Mahallesinin yakın çevresinde bulunan eğitim kurumları;

-Baldudak Ortaokulu,

-Zehra Gökçe Anaokulu,

-Beyza Koza Özel Eğitim Okulu,

-Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

-Sevgi Çiçeği İlkokulu,

-Cemil Yıldırım Ortaokulu,

-Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

Gölbaşı Gaziosmanpaşa kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gaziosmanpaşa Mahallesi Kiralık Daire Piyasası Güncel Fiyatları

Ankara’nın kiralık daire piyasası her geçen gün daha da gelişmektedir. İl genelindeki konut tipine bakıldığında ilçe merkezleri gibi yoğun nüfuslu bölgelerde; genellikle yüksek katlı siteler, geniş metrekareli ve kış bahçeli daireler ön plandadır. Kırsal kesimlerdeki az nüfusa sahip mahallelerde ise bir ya da iki katlı müstakil yapılar bulunmaktadır. Bahçeli evler tercih edilmektedir. Gaziosmanpaşa Mahallesi kiralık daire arayışında olanlar için ilçedeki kiralık daire fiyatları 2021 yılı mayıs ayı Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre şu şekildedir;

-Ortalama daire metrekare alanı; 120 metrekare,

-Ortalama daire kira ücreti; 1.198 TL,

-Ortalama birim kira ücreti; 10 TL/metrekare,

-Ortalama daire amortisman süresi; 24 yıldır.

Tercih edeceğiniz dairenin bulunduğu muhite, sahip olduğu iç ve dış özelliklere, manzara, otopark, çocuk parkı, güvenlik, havuz gibi imkanları ile içinde bulunduğu sitenin avantajlarına göre kiralama fiyatlarında değişiklikler görülebilmektedir. Ev kiralamadan önce evin durumu, kiralamaya uygunluğu gibi tüm mevcut durumlarını kontrol etmeniz önerilmektedir.

Gölbaşı Gaziosmanpaşa Mahallesi sahibinden uygun kiralık ev arayışında olanlar için bölgedeki en güncel ilanları sitemizden inceleyebilirsiniz.

 

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.