/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kahramankazancancel
Ankaracancel

Ankara Kahramankazan Kiralık Daire

araması için 6 ilan bulundu

Kahramankazan Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet olarak Kahramankazan kiralık daire arayışında sizlere yol gösterebilmek adına daire aradığınız ilçe ile ilgili olarak sahip olmanız gereken tüm bilgileri sizler için araştırdık. Kahramankazan ilçesinde daire arayışında olanlar için ilçe hakkında genel bilgiler içeren rehberimiz ile birlikte nüfusu, mahalleleri, iklimi ve konut kira piyasası ile ilgili içeriğimiz sizlerle. Kahramankazan, eski adı ile Kazan, Ankara’nın önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Bölgede gerçekleştirilen arkeolojik kazılar sonrasında bölgenin tarihinin oldukça eskiye dayandığı tespit edilmiştir. Kahramankazan ilçesinin yer aldığı topraklar eski çağlardan günümüze varlığını sürdürürken Ankara’nın önemli 24 ilçesi olma özelliğini de korumuştur. Kahramankazan kiralık daire arayışları, bölgenin 1987 yılında ilçe statüsü kazanması ve sanayi anlamında gelişmesi ile birlikte önemli ölçüde artmıştır. 13 Ağustos 2004 tarihinde alınan yeni bir kararla birlikte bölgede bulunan 23 köy mahalleye dönüştürülerek Kahramankazan Belediyesi’ne bağlanmıştır. 

 

Kahramankazan Kiralık Daire Arayanlar İçin Bölge Tarihi

Ankara Kahramankazan ilçesi içerisinde yer alan Mürted Ovası tarih öncesi çağlardan bu yana önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Ovanın içerisinde yer alan Bitik Höyüğü içerisinde yapılan kazılar sonucunda Bakır Çağı Dönemi’ne ait yerleşim izlerine rastlanmıştır. 1942 yılında gerçekleştirilen kazılar sonucunda bu bölgede 9 adet yerleşim katı ortaya çıkmıştır. Bu katmanların en eskisinin Bakır Çağı Dönemine ait olduğu tespit edilirken, Frig ve Hitit dönemlerine ait yerleşim belirtileri de tespit edilmiştir. Kahramankazan kiralık daire arayışında bulunan vatandaşlar sık sık Kazan ismine rastlamaktadır. Kazan ismi 1402 yılında gerçekleşen Ankara Savaşı sonrasında yenilen Osmanlı ordularının çekilirken arkalarında bıraktığı büyük kazanlardan gelmektedir. 15 Temmuz darbe girişiminde bölgede gerçekleşen kahramanlıklar sebebi ile ilçenin ismi 2016 yılında Kahramankazan olarak değiştirilmiştir. Kahramankazan köyleri ve merkez bölgeleri 15 Temmuz sürecini başarılı bir şekilde atlatmıştır.

 

Kahramankazan Kiralık Daire Tercihi Yapılabilecek Mahalleler

Kahramankazan ilçesinde yer alan 48 mahallenin 11 tanesi merkez bölgelerde yer almaktadır. Kahramankazan merkez mahalleleri toplam nüfusun yüzde 87,24’ünü oluşturmaktadır. İlçede yer alan en uzak mahalle 25 kilometrelik bir uzaklık ile Dağyaka olurken, nüfusun en fazla olduğu mahalle ise 27 bin 603 kişi ile Kahramankazan TOKİ evleri projesini’de içerisinde barındıran Atatürk Mahallesi’dir. İlçede ortalama daire kirası 639 TL olup, daireler ortalama 135 metrekaredir. Bölge halkının yoğun olarak tercih ettiği Kahramankazan kiralık daire bakılabilecek mahalleler:

 

 • Akıncı Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi 
 • Fatih Mahallesi
 • Günbaşı Mahallesi
 • Kanuni Sultan Süleyman Mahallesi
 • Kayı Mahallesi
 • Kumpınar Mahallesi
 • Satıkadın Mahallesi
 • Yavuz Sultan Selim Mahallesi
 • Yazıbeyli Mahallesi
 • Yıldırımbeyazıt Mahallesi

 

Kahramankazan Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Eğitim ve Ulaşım

Kahramankazan ilçesi eğitim olanakları anlamında da oldukça zengin bir bölge olarak dikkat çekmektedir. İlçede 10 adet ilköğretim okulu, 5 adet lise ve 14 adet ortaokul bulunmaktadır. Okur-yazar oranının yüzde 68 olduğu ilçede 1 adet halk eğitim merkezi yer almaktadır.  Bölgede bulunan Başkent Üniversitesi Transplantasyon Ve Gen Bilimleri Enstitüsü 2005 yılında hizmete açılmıştır. Ankara Kahramankazan kiralık daire arayışında olan vatandaşlar, Ankara- İstanbul Devlet Karayolu üzerinden kuzey batı yönünde 20 dakikalık bir süre ilçeye ulaşabilmektedirler. Otoban üzerinden Kahramankazan’a  TAİ ve Susuz kavşağından girişler yer almaktadır. Ulaşım anlamında ilçe birçok yöreye oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. İlçe ulaşımı, EGO Otobüs Dairesi Genel Müdürlüğü kontrolünde Özel Halk Otobüsleri yardımı ile Büyükşehir Belediye Otobüsleri tarafından yürütülmektedir. Sizler de ilçede istediğiniz evi daha kolay ve hızlı bir şekilde bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Ankara Kahramankazan fiyatlarını incelemek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.