/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Polatlıcancel
Ankaracancel

Ankara Polatlı Kiralık Daire İlanları

araması için 13 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Ankara Polatlı Kiralık Daire Arayanlar İçin Önemli Notlar

Ankara Polatlı kiralık daire tercihinde bulunacakların, ilçe hakkında muhakkak bilmesi gerekenleri bir yazıda topladık. İlçenin coğrafi konumundan, nüfusuna, ekonomisinden emlak piyasasına kadar çok çeşitli bilgiler içeren bu yazıyı okuduktan sonra, aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bulmuş olacaksınız. Ankara’nın batı kesiminde yer alan Polatlı, Eskişehir-Ankara Devlet Karayolu üzerinde kurulmuştur ve kent merkezine yaklaşık 76 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.  İlçe, 3.473 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır ve rakımı 850 metre olarak ölçülmüştür. Ankara’nın en hızlı gelişen yerleşim yerlerinden biri olan Polatlı, 1 Ağustos 1926 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Osmanlı İmparatorluğu’nun özellikle son dönemlerinde ciddi bir atılım gösteren ilçeye, 1892 yılında yapılan İstanbul-Ankara demiryolu adeta can vermiştir.

 

Ankara Polatlı Kiralık Daire Tercih Edecekler İçin İlçe Tarihi

Polatlı kiralık ev arayışında olanlar, ilçenin çok eskiye dayanan geçmişi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. M.Ö 3000 yılına değin uzanan tarihi ile Polatlı birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İlçede Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile Anadolu’ya gelen Türklerin ilk yerleştiği noktalardan biri de yine Polatlı’dır. İlçe 1076 yılında Anadolu Selçuklu Devleti tarafından ele geçirilmiştir.  Ankara Polatlı kiralık konut düşünenler ilçenin isminin nereden geldiğini merak edebilirler. 1356 yılında Orhan Gazi tarafından Osmanlı topraklarına katılan Polatlı, ismini de bu dönemde almıştır. “Polad” kuvvetli anlamına gelen Farsça bir sözcüktür. “Poladlı” güçlü, kuvvetli, demir gibi sağlam kişilerin yaşadığı yer anlamına gelmektedir.

 

Ankara Polatlı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Ekonomik Durumu

Polatlı kiralık ev düşünenlerin aklına en çok takılan konulardan biri hiç şüphesiz, ilçenin ekonomik potansiyeli ve bölgede yer alan istihdam olanaklarıdır. İlçenin en temel geçim kaynağı tarımdır. Çok geniş tarım arazilerinin yer aldığı Polatlı’da buğday, arpa, şeker pancarı, kavun ve soğan yetiştirilmektedir. Türkiye’nin en önemli tahıl ambarlarından biri olan ilçede birçok tarım kuruluşu bulunmaktadır. Bölge sanayi açısından da oldukça gelişmiş durumdadır. Ülkenin en önemli sanayi kuruluşları bu bölgede yer almaktadır. İlçede toplamda 33 adet fabrika bulunmaktadır. Elde edilen tarımsal ürünler, bu fabrikalarda işlenmektedir. Dolayısı ile, ilçedeki istihdam potansiyeli oldukça yüksektir.

  

Ankara Polatlı Kiralık Daire Düşünenler İçin Mahalle Bilgisi

Polatlı, 95 mahallesi ile Ankara’nın en çok mahalleye sahip ilçelerinden biridir. İlçe nüfusu 2018 TÜİK Verilerine göre, 122.287’dir. Bu nüfusun, %50.37’si erkek, %49.63’ü kadındır. Nüfus ağırlıklı olarak on mahalleye yayılmıştır. Özellikle, Polatlı İstiklal mahallesinde kiralık evler arayanların sayısı hızla artmaktadır. İlçenin bir diğer hızlı gelişim gösteren yerleşim noktası ise Gazi Mahallesi’dir. Oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olan mahallede, 6.920 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu sebeple eğer Polatlı Gazi mahallesi kiralık daireler tercih etmeyi düşünüyorsanız, elinizi çabuk tutmanız gerekebilir. İlçenin diğer mahalleleri ise şunlardır:

 

 • Şehitlik Mahallesi
 • Şentepe Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Zafer Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Mehmetakif Mahallesi
 • Kurtuluş Mahallesi
 • İstiklal Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Esentepe Mahallesi

 

Ankara Polatlı Kiralık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre, ilçede toplam 50.986 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3,62’dir. İlçedeki evler ortalama 125 metrekare alana sahiptir ve ortalama birim kira 5 Türk Lirası’dır. Bu bilgilerden hareketle, Polatlı kiralık ev tercih edeceklerin yaklaşık olarak 656 Türk Lirası kira bedeli ödeyeceğini ve bütçelerini bu doğrultuda ayarlamaları gerektiğini söyleyebiliriz. İlçedeki konut tipine göre kira bedelleri ise, aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

 • 1+1, 60 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 584 Türk Lirası
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 529 Türk Lirası
 • 3+1, 125 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 632 Türk Lirası

 

Eğer Ankara Polatlı Kiralık Daire arayışınız hala devam ediyorsa, size en yakın emlakçıya başvurabilir veya Polatlı günlük kiralık daire gibi ilanların da bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Polatlı Kiralık Daire
Adatoprakpınar MahallesiAvdanlı MahallesiAvşar MahallesiBabayakup MahallesiBasrı MahallesiBeşköprü MahallesiBeyceğiz MahallesiBeylikköprü MahallesiÇanakçı MahallesiÇarşıÇekirdeksiz MahallesiÇekirdeksiz OSB MahallesiÇimenceğiz MahallesiEskikarsak MahallesiEskiköseler MahallesiEskipolatlı MahallesiGedikli MahallesiGençali MahallesiGülpınar MahallesiGümüşyaka MahallesiGündoğan MahallesiGüreş MahallesiHacımusa MahallesiHacımuslu MahallesiHacıosmanoğlu MahallesiHacıtuğrul MahallesiHıdırşeyh MahallesiIlıca Mahallesiİğciler Mahallesiİnler MahallesiKabak MahallesiKaraahmet MahallesiKarabenli MahallesiKaracaahmet MahallesiKarahamzalı MahallesiKarailyas MahallesiKarakaya MahallesiKarakuyu MahallesiKarapınar MahallesiKarayavşan MahallesiKargalı MahallesiKayabaşı MahallesiKıranharmanı MahallesiKızılcakışla MahallesiKocahacılı MahallesiKuşcu MahallesiMacun MahallesiMüslüm MahallesiOğuzlar MahallesiOlukpınar MahallesiÖmerler MahallesiÖrdekgölü MahallesiÖzyurt MahallesiPolatlıPoyraz MahallesiSabanca MahallesiSakarya MahallesiSarıhalil MahallesiSarıoba MahallesiSazlar MahallesiSinanlı MahallesiSincik MahallesiSivri MahallesiŞabanözü MahallesiŞeyhali MahallesiŞıhahmetli MahallesiTaşpınar MahallesiTatlıkuyu MahallesiTopçularToydemir MahallesiTüfekçioğlu MahallesiTürkkarsak MahallesiTürktaciri MahallesiUzunbey MahallesiÜçpınar MahallesiYağcıoğlu MahallesiYağmurbaba MahallesiYaralı MahallesiYassıhüyük MahallesiYenice MahallesiYenidoğan MahallesiYeniköseler MahallesiYenimehmetliYeşilöz MahallesiYıldızlı MahallesiYüzükbaşı Mahallesi
Ankara Polatlı Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Polatlı Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Sakarya Erenler Yeşiltepe Mahallesi Satılık Daire
 • İzmir Bayraklı Muhittin Erener Mahallesi Satılık Daire
 • İzmir Bayraklı Adalet Mahallesi Kiralık Daire
 • Aydın Didim Mersindere Mahallesi Satılık Yazlık
 • İstanbul Şişli Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.