/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aksucancel

Antalya Aksu Kiralık Daire

araması için 6 ilan bulundu

Aksu Kiralık Daire Bakanlara İlçe Kılavuzu 

Aksu kiralık daire ilanlarına bakmadan önce bu yazıyı okumalısınız. İlçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz yazımızda bölgenin emlak piyasasından gezilecek yerlerine kadar birçok konuya değindik. Aksu, Antalya’nın 19 ilçesinden biridir. 2008 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Yüzölçümü 406 kilometrekare ve rakımı ortalama 18 metredir. İlçe şehir merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıktadır. İlçe merkezi Aksu Çayının batı tarafındadır. Bölge dağınık halde bulunan birden fazla mahallenin bir araya getirilmesi ile kurulmuştur. İlçenin toplamda 35 mahallesi vardır. Antalya’nın denize kıyısı olan ilçelerinden biri olan Aksu, kiralık daire arayışlarında tercih edilen yerler arasında ön plana çıkar. 

Aksu Kiralık Daire Bakanlara Gezi Rehberi 

Aksu ilçesi Antalya’daki tarihi ve doğal güzellikler bakımından oldukça dikkat çeken bölgelerdendir. Tatil sebebiyle buraya gelecek kişiler tarafından gezilecek birçok yer barındırmaktadır. Tarihinin de oldukça eskilere dayanmasıyla ilçede birçok tarihi eser yer almaktadır. Bu sebeple tatil için buraya gelecekseniz görebileceğiniz birçok mekan vardır. Siz de ilçedeki bu güzellikleri görmeye ve sahilinin tadını çıkarmaya gelecekseniz Antalya Aksu günlük kiralık daire ilanlarına sitemizden ulaşarak ilçede kalacak yer ihtiyacınızı karşılayabilir ve tatiliniz tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. 

İlçedeki tarihi yerlerden biri Perge’dir. Bir Pamfilya Şehri olan Perge ticaret yolu üzerinde bulunması sebebiyle oldukça önem taşırdı. Burada yer alan en büyük tarihi kalıntı da Atik Tiyatrodur. 12.000 kişi kapasiteli bu tiyatro Afrodisias Antik Kentinden sonraki en büyük ikinci Antik tiyatrodur. Kurşunlu Şelalesi ise bölgede gezebileceğiniz bir diğer yerdir. Mükemmel bir doğaya sahip olan bu yerde su 18 metreden dökülür. Şelalenin çevresinde piknik alanlarında keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca bölgede restoranlar, seyir terası ve gezi patikaları da mevcuttur. Zindan Mağarası da bölgede görülmeye değer doğal güzelliklerdendir. Yaklaşık 765 metre uzunluğunda olan bu mağaranın içinde yer altı deresi yer alır. Zindan Mağarası doğal ve arkeolojik sit alanı olarak kabul edilir. Yayla turizmi de ilçede yapılabilecek aktivitelerdendir. İlçe merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yer alan Sorgu Yaylası ilçedeki yayla turizmi açısında önemli yerler arasındadır. Zengin su kaynaklarına sahip olan bu yaylada Sorgun Mağarası da yer alır. Bu mağaranın içinden yılın her dönemi dere akar ve bu dere mağara girişine bir pınar görüntüsü verir. Siz de kısa süreliğine ilçeyi ziyarete geleceksiniz istediğiniz bölgedeki ev ilanlarını örneğin Kundu eşyalı kiralık daireler şeklinde sitemizden aratabilirsiniz. 

Aksu Kiralık Daire Fiyatları 

Aksu ilçesindeki toplam konut sayısı 39.704’dür ve işyeri sayısı ise 5.864’dür. Hane başına düşen kişi sayısı ise ortalama 3,53’tür. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 122 metrekare olarak karşımız çıkar. Aksu kiralık daire fiyatları 1.118 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 9 Türk Lirasına denk gelir. Kiralık dairelerin konut tiplerine ve alanlarına göre dağılımı ise aşağıdaki gibidir. 

  • 1+1, 65 metrekarelik bir dairenin kirası 1.110 TL
  • 2+1, 100 metrekarelik bir dairenin kirası 1.000 TL
  • 3+1, 160 metrekarelik bir dairenin kirası 1.157 TL
  • 4+1, 215 metrekarelik bir dairenin kirası 2.053 TL

Kiralık daire arayışınızda bütçenizi kararlaştırdıysanız ilgili ilanlar sitemizde sizlerin incelemesini bekliyor. İlçeden ev aramak için Aksu Macun kiralık daire ilanlarına ve ilçedeki diğer mahallelerdeki ilanlara listeleme sayfalarımızdan dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

29 Temmuz 2021

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

29 Temmuz 2021

Yabancıya gayrimenkul satışında 2025 ...

Yabancıya gayrimenkul satışında 2025 ...

29 Temmuz 2021

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

26 Temmuz 2021

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Aksu Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.