/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gazipaşacancel

Antalya Gazipaşa Kiralık Daire

araması için 14 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Gazipaşa Kiralık Daire Bakanlara Bölge Hakkında Merak Edilenler

Gazipaşa kiralık daire ilanları arasında size en uygun olan ilanı ararken bu yazıya göz atabilirsiniz. İlçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıda bölgeye ilk defa gelecekler için faydalı bilgiler yer almaktadır. Gazipaşa, Antalya’nın 19 ilçesinden biridir. İlçe 931 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Rakımı yaklaşık 20 metredir. En yüksek noktası Deliktaş noktasıdır. Bu tepe 2253 metre yüksekliğindedir. Bölge tarım ve hayvancılık için uygundur. Tarımda yetiştirilen başlıca ürünler narenciye, sebze ve muzdur.

Gazipaşa Kiralık Daire Arayanlara Bölge Rehberi

Gazipaşa özellikle kiralık yazlık arayışlarında ön plana çıkmaktadır. Bunun sebebi olarak ilçenin hem Akdeniz’e kıyısı olması hem de sahip olduğu tarihi ve doğal güzelliklerini gösterebiliriz. Şehir merkezine yaklaşık 180 kilometre uzaklıkta yer alan Gazipaşa’nın tarihi oldukça eskilere dayanır. Bölgeye Hititler, Luviler, Bizanslılar ve Romalılar gibi uygarlıklar hüküm sürmüşlerdir. Bölgede yer alan tarihi yapılar arasında Selinus Antik Kenti önemli bir yer tutar. Bu antik kent bir tepe üzerine kurulmuştur. Romalılar zamanında kurulan bu yer Selçuklu döneminde de kullanılmıştır. Bu sebeple antik kentte Selçuklu dönemine ait kalıntılar da yer alır. Bu kalıntılar arasında hamam, kale, nekropol ve agora bulunur. Selçuklular ise kendi mimari niteliklerine göre antik kente kökler ve su kemerleri yapmışlardır. Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti de bölgedeki önemli tarihi eserler arasındadır. İlçenin güneyinde kalan bu kent ilçe merkezine 19 kilometre uzaklıktadır. Zamanında Romalılar ve Bizanslılar bu kentte hüküm sürmüşlerdir. Bölgede hamam, nekrapol, agora ve kilise kalıntıları vardır.

İlçe tarihi güzelliklerinin dışında doğal güzellikleri ile de ön plandadır. Bölgede denizin tadını çıkarabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. İlçenin kıyı şeridi uzunluğu yaklaşık 50 kilometredir. Bu kıyı şeridinin yarısını kumsallar oluştururken diğer yarısını kayalıklar arasında saklanan müthiş koylar oluşturur. Bu sebeple bölge denize girmek için idealdir. Doğal Havuzlar Kayalıkları ise ziyaretçiler tarafından hem piknik alanları hem de plaj olarak kullanılır. Koru plajı da denize girmek için kullanılan plajlar arasındadır. Bu plajın kendi kendini filtre eden tek denize sahip olduğu söylenilmektedir. Koru plajında yer alan deniz canlılarını ve su altındaki güzellikleri görmek için burayı tercih edebilirsiniz. Bunun için deniz gözlüğünüz ile gelmeyi unutmamalısınız. Ayrıca ilçede yer alan Delik Deniz de bölgeye geldiğiniz mutlaka uğramanız gereken yerlerdendir. Bu eşsiz koyda denizin tadını çıkarabilir ve muhteşem manzarası sayesinde muazzam fotoğraflar çekebilirsiniz. Siz de ilçedeki bu güzelliklerin tadını çıkarmak için kısa süreliğine bölgeyi ziyarete gelecekseniz Gazipaşa günlük kiralık ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Gazipaşa Kiralık Daire Fiyatları

Gazipaşa ilçesindeki konut sayısı 29.580’dir. İşyeri sayısı 3.729’dur. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerini incelediğimizde ilçedeki kiralık dairelerin alanlarının ortalama 122 metrekareden oluştuğunu görürüz. Gazipaşa kiralık daire fiyatları 700 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen kira fiyatı 6 Türk Lirasına denk gelir. Oda sayıları ile metrekarelerine göre kiralık daire fiyatları ise;

 • 2+1, 100 metrekarelik bir kiralık daire fiyatı 576 Türk Lirası ve

 • 3+1, 148 metrekarelik bir kiralık daire fiyatı 770 Türk Lirasıdır.

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ilgili ilanlar EmlakJet üzerinden sahiplerini bekliyor. Aradığınız eve bir an önce ulaşabilmek için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. İlçedeki istediğiniz bölgeden ev aramak için örneğin; Antalya Gazipaşa Pazarcı mahallesi kiralık daireler ilanlarına ve daha fazlasına listeleme sayfalarımız aracılığıyla göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gazipaşa Kiralık Daire
Antalya Gazipaşa Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Antalya Kaş Kiralık Daire
 • Antalya Kemer Kiralık Daire
 • Antalya Kepez Ahatlı Mahallesi Kiralık Ev
 • Antalya Kepez Çankaya Mahallesi Kiralık Ev
 • Antalya Kepez Fabrikalar Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.