/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gündoğmuşcancel

Antalya Gündoğmuş Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Gündoğmuş Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Haritası

Konut ararken günler süren internet araştırmalarına son veriyoruz. Emlakjet ekibi olarak yeni konut arayışında olan vatandaşlara istedikleri evi bulmalarında yardımcı oluyoruz. Gündoğmuş kiralık daire arayışında olan vatandaşlar hazırladığımız ilçe rehberini inceleyerek, ilçenin nüfusu, mahalleleri, coğrafyası, tarihi ve kira konut piyasası hakkında bilgi edinebilirler.

Gündoğmuş Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Antalya iline bağlı bir ilçe olan Gündoğmuş antik çağlardan günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin bugün bulunduğu konum geçmiş dönemlerde Romalılar tarafından iskan edilmiştir. İlçe sınırları içerisindeki Roma harabeleri, Taşahır Mevkiindeki Kaseyir Şehri harabeleri yer almaktadır. Bölge Malazgirt Zaferi sonrasında Selçukluların bölgeye yerleşmesi ile birlikte Türkleşmeye başlamıştır. II. Beyazid Dönemi’nde Osmanlı Devleti hakimiyetine giren ilçe 1936'ya kadar Akseki'ye bağlı bir köy iken 1936'da ‘Gündoğmuş’ ismi ile ilçe yapılmıştır. Batı Toros ve Geyik Dağı eteklerinde kurulan Gündoğmuş ucuz kiralık daire arayan vatandaşların sayısı son dönemlerde bölgedeki gelişmeler sebebi ile artış göstermiştir. Yüzölçümü 1.323 kilometrekare olan ilçenin rakımı 900 metredir. İlçede yer alan Alara Çayı ilçeyi doğu-batı olmak üzere iki parçaya bölmüştür. Akdeniz iklim özelliklerinin hakim olduğu ilçede yer alan dağlık araziler sebebi ile yer yer karasal iklim özellikleri görülmektedir. Kışların sert geçtiği Gündoğmuş ilçesi Antalya’ya 149 kilometrelik bir uzaklıkta olup Akseki-Manavgat Karayoluna ise 36 kilometrelik bir otoyol ile bağlanmaktadır.

Gündoğmuş Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Ekonomi Bilgisi

Gündoğmuş kiralık daire arayışında bulunan vatandaşların en çok merak ettikleri konulardan biri de bölgede iş istihdamının olup olmadığıdır. İlçede geçmiş dönemlerde işsizlik oranı oldukça yüksek olmakla birlikte günümüzde bu oran oldukça azalmıştır. İlçenin sahil kesiminde yer alışı sebebi ile bölgede son dönemde turizm faaliyetleri yükseliş göstermiştir. İlçede iş istihdamının önemli bir kısmını mevsimlik işçi istihdamını sağlayan Orman İşletme Müdürlüğü’dür. İlçede önemli bir sanayi kuruluşu yer almamaktadır. Engebeli ve dağlık arazilere sahip olan ilçede büyükbaş hayvancılık ve arıcılık önemli bir geçim kaynağı sağlamaktadır. Bölge coğrafi yapısından ötürü oldukça fazla yayla yerine sahiptir. Bunlardan bazıları: Aliahmetler, Elibeyler, Kadılar gibi aile isimleriyle bilinir. Bir başka yayla da Çaşır yaylasıdır.

Gündoğmuş Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçede 8 bin 726 kişi yaşamaktadır. Toplam nüfusun yüzde 49, 28’ini (4 bin 300) erkek, yüzde 50,72’sini (4 bin 426) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Emlakjet Bölge Raporu Haziran 2019 verilerine göre Gündoğmuş kiralık daire arayan vatandaşların karşısına çıkan dairelerin ortalama alanları 45 metrekaredir. Gündoğmuş kiralık ev arayan vatandaşların konut tercihinde bulunabilecekleri 29 mahalle bulunmaktadır: Akyar Mahallesi, Balkaya Mahallesi, Bedan Mahallesi, Fatih Mahallesi, Çaltı Mahallesi, Eskibağ Mahallesi, Çamlıalan Mahallesi, Kalecik Mahallesi, Çayırözü Mahallesi, Çiçekoluk Mahallesi, Güneyyaka Mahallesi, Güneycik Mahallesi, Karadere Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Karaisa Mahallesi, Karadere Mahallesi, Ortakonuş Mahallesi, Kayabükü Mahallesi, Narağacı Mahallesi, Kozağacı Mahallesi, Köprülü Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Özügür Mahallesi, Pembelik Mahallesi, Senir Mahallesi, Serinkaya Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Umutlu Mahallesi ve en çok aranana mahallelerden biri olan Gündoğmuş Rasih Kaplan Mahallesi kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gündoğmuş Kiralık Daire
Antalya Gündoğmuş Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Gündoğmuş Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İzmir Torbalı Kiralık Daire
 • İzmir Aliağa Yeni Mahallesi Satılık Daire
 • Balıkesir Edremit Kızılkeçili Mahallesi Kiralık Daire
 • Çanakkale Yenice Satılık Daire
 • İstanbul Silivri Semizkumlar Mahallesi Satılık Yazlık
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.