/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İbradıcancel

Antalya İbradı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

İbradi Kiralık Daire Tercih Edeceklere Özel Rehber

İbradi kiralık daire ilanları arasında dilediğiniz ilanı ararken bölge hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. İbradi, Antalya’nın ilçelerinden biridir. İlçenin adının soğuk yer anlamında gelen İbrad kelimesinden geldiği söylenir. Bölgenin tarihi oldukça eskilere dayanır. Bu sebeple kuruluş yılı tam olarak bilinmemektedir. Yine de elde edilen kalıntılara göre bölgenin kuruluşunun Roma dönemine kadar uzandığı düşünülür. İlçe merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunan Erymna Antik Kenti bölgenin tarihi anlamada büyük önem taşır. Bu kentte Helenistik döneme ait kalıntılar bulunmaktadır. Çukurviran Köyünün çevresinde ise Helenistik döneme ait kalıntılar bulunmuştur. İlçenin tarihiyle ilgili bir buluntu da Evliya Çelebinin Seyahatnamesinde yer alır. Bu Seyahatnamede ilçenin 17’nci asırda önemli bir belde olduğu yazmaktadır. Bölge 1990 yılında ilçe konumuna getirilmiştir.

İbradi kiralık daire bakanların bölgenin coğrafyası hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Bölge dağlık bir arazi yapısına sahiptir. İlin iç kısımlarında yer alır. Deniz seviyesinden yüksekliği 1300 metre civarlarındadır. 778 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer alır. İl merkezine yaklaşık 172 kilometre uzaklıktadır. Batı ve güneyden Manavgat, doğudan Akseki ilçeleri, kuzeyden ise Konya ili ile çevrelenmiştir. İbradi bir yayladır ve yaz aylarında ortalama sıcaklık günüz 30 derece ile gece 10 derece civarlarındadır. Bölgede nem oldukça azdır. Bölgede hayvancılıkla uğraşanlar genellikle Sülek, Sütleğen, Elmaağacı ve Söbüce yaylarına gitmektedir. İbradi – Beyşehir üzerindeki yaylalar ise kamp yapmak için ideal yaylalardır. Bölgede ziyaretçilerin bir diğer ilgisini çeken yer ise Altınbeşik – Düdensuyu Mağarasıdır. Manavgat Çayı ise ilçedeki en büyük ırmaktadır. Irmak çevresinde bölge iklimine özel bitkiler yetişir ve burada özellikle turistlerin ilgilisini oldukça çeken Alabalık yer alır. Siz de kısa süreliğine bu ilçeye gelecekseniz İbradi günlük kiralık ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

İbradi Kiralık Daire Arayabileceğiniz Mahalleleri

İlçenin ev bakabileceğiniz toplam 9 Mahallesi, bulunmaktadır. Bu mahalleler;

  • Ürünlü Mahallesi,
  • Başlar Mahallesi,
  • Yukarı Mahallesi,
  • Ormana Mahallesi,
  • Aşağı Mahallesi,
  • Üzümdere Mahallesi,
  • Aydınyayla Mahallesi,
  • Düzlen Mahallesi,
  • Çukurviran Mahallesidir.

Siz de bu mahalleler arasından hangi mahalleyi tercih edeceğinize karar verdiyseniz o mahalleyi listeleme sayfalarımızdan aratabilirsiniz. Bu mahalleler arasında ev arayışında en çok tercih edilen İbradi Aşağı Mahallesi kiralık daire ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

İbradi Kiralık Daire Bakanlar İçin İlçenin Demografik Bilgileri

02 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre İbradi ilçesinin nüfusu 3.618 kişiden oluşur. Bu nüfusun %50,97’sini erkekler ve %49,03’ünü kadınlar oluşturur. İlçede nüfus cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. Bölgenin 2017 yılına ait nüfusu ise 2.646’dır. Bir yıl içerisinde ilçenin nüfusu küçük bir artış göstermiştir. Bölgenin yıllık nüfus artış oranı da %36,73’dür. İlçe bu oranla Antalya’nın nüfus artış oranı en yüksek olan ilçesidir. Bölgenin nüfus yoğunluğu ise 5’tir. Yani kilometre başına düşen kişi sayısı 5’ denk gelir. İbradi, Antalya’nın nüfus yoğunluğu en düşük olan ilçesidir. Siz de bu küçük ve sessiz ilçede yaşamak istiyorsanız ilçedeki ilanlara sitemizden göz atabilirsiniz.

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ilgili ilanlar sitemizde ziyaret edilmeyi bekliyor. İhtiyaç ve kriterlerinize en uygun olan o evi bir an önce bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Antalya İbradi ilanlarına ve Antalya’nın diğer ilçelerindeki ilanlara sitemizden dilediğiniz yerde ve zamanda göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

İbradı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.