/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ardanuçcancel

Artvin Ardanuç Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Ardanuç Kiralık Daire Düşünenlere Tercih Kılavuzu

Ardanuç kiralık daire arayanlara bir ilçe rehberi hazırladık. Bu rehberde, semtin tarihine, coğrafi konumuna, ekonomik yapısına ve demografik durumuna yer verdik. Yazıyı okuduktan sonra aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Ardanuç, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin iline bağlı bir ilçedir. İlçe, 1921 yılından 1945 tarihine kadar Artvin’in merkez ilçesine bağlı bir bucak olarak kalmıştır. 1945 yılında çıkan bir kanun ile ilçe statüsüne kavuşmuştur. Semtin ilk merkezi Tütünlü Mahallesi iken, bugün Adakale ilçe merkezi olarak kullanılmaktadır. Turizm faaliyetlerinin geliştiği Ardanuç, doğal güzellikleri ile Türkiye’nin saklı cennetlerinden biridir ve son zamanlar da hem yerli hem yabancı turistin ilgisine mazhar olmuştur.

Ardanuç Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Kısa Tarihi

Yaşadığınız yerin tarihi hakkında kısacık da olsa bilgiye sahip olmak, bölge ile daha kolay etkileşime geçmenizi sağlayabilir. Bu sebeple Ardanuç kiralık ev düşünenler için, kısaca ilçenin köklü tarihinden bahsedeceğiz. Ardanuç yüzyıllar boyunca birçok farklı ve gelişmiş medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İlçenin bilinen ilk hükümdarları 8.yüzyılda varlık gösteren Urartulardır. Onlardan sonra bölgede Saka ve İskit Türkleri, Hazarlar ve Barseller yaşamıştır. MS 9. Yüzyılda Gürcülerin eline geçen bölge Kanuni Sultan Süleyman döneminde Osmanlı Devleti tarafından alınmıştır. İskender Paşa tarafından alınan ilçe , Ardanuç Sancağı olarak anılmıştır. Misak-ı milli sınırları içerisinde yer alan ilçe Artvin’den 1921 yılında Rus işgalinden kurtularak Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına dahil olmuştur.

Ardanuç Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Kent merkezinden 37 kilometre uzakta bulunan Ardanuç ilçesi, Artvin-Göle-Ardahan karayolu üzerine kurulmuştur. Bu sebeple ilçe ekonomisi hareketlidir. Bölge ekonomisi genellikle tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Ekili-dikili arazi sayısı sınırlıdır, ancak modern tarım yöntemlerinin kullanılması ile birlikte alınan verim artmıştır. İlçede hububat ve endüstriyel bitki tarımı yapılmaktadır. Nadir olarak da sebze ve meyve yetiştirilmektedir. İlçe geniş çayır ve meralara sahiptir. Bu nedenle daha çok büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Manda ve sığır yetiştiren yöre halkı, ilçeye özel bir kaymak üretilmektedir. Tarım ve hayvancılık ile uğraşanlar için Ardanuç tam bir cennettir. Bu sebeple eğer siz de bahsi geçen ekonomik sektörlerden bir veya birkaçında aktifseniz, Ardanuç kiralık konut arayışınız oldukça mantıklı olacaktır.

Ardanuç Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede yaşamını devam ettirenlerin sayısı 12.056 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %48.34’ü kadın, geriye kalanı %51.66’sı ise erkektir. Ardanuç, Artvin’in yedinci en kalabalık ilçesidir ve şehir nüfusunun %6.93’ü burada hayatını sürdürmektedir. İlçenin nüfusu 2008 yılından 2017 yılına kadar sürekli olarak düşüş göstermiştir. Ancak 2017 yılı itibari ile ilçe nüfusu artış göstermiştir. Bugün bölgedeki popülasyonun artış hızı %13.75’tir. Ardanuç, bir mahalle ve kırk dokuz köyden meydana gelmiştir. Artvin Ardanuç kiralık ev tercih edecekler, 6278 kişilik nüfusa sahip olan Merkez Mahallesi’ni tercih edebilecekleri gibi Akarsu Köyü, Bereket Köyü, Ferhatlı Köyü, Harmanlı Köyü gibi diğer yerleşim birimlerini de düşünebilirler.

Eğer Ardanuç kiralık daire düşüncenizde kararlı iseniz ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Ardanuç uygun fiyatlı kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirler.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Ardanuç Kiralık Daire
Artvin Ardanuç Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Ardanuç Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Antalya Kepez Şafak Mahallesi Kiralık Daire
 • Denizli Bekilli Kiralık Daire
 • Ankara Yenimahalle Ragıp Tüzün Mahallesi Günlük Kiralık Daire
 • Kocaeli Başiskele Fatih Mahallesi Satılık Arsa
 • Konya Satılık Otel
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.