/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Arhavicancel
Artvincancel

Artvin Arhavi Kiralık Daire

araması için 4 ilan bulundu

Arhavi Kiralık Daire Bakanlara Bölge Rehberi

Arhavi kiralık daire arayanlar için rehber niteliğinde olan bu yazıyı hazırladık. Hazırladığımız bu yazıda ilçenin ekonomisinden coğrafyasına kadar birçok noktaya değindik. Arhavi, Artvin’in ilçelerindendir. İlçenin şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 86 kilometredir. İlçenin yüzölçümü 407 kilometrekaredir. Deniz seviyesinden ortalama 7 metre yüksekliktedir. Dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Sahil kıyı şeridinin uzunluğu 9,69 kilometredir. Arhavi’deki en büyük akarsu Kapisre Deresidir. İlçe doğudan Hopa, güneyden Yusufeli, batıdan Fındıklı ilçeleri ve kuzeyden Karadeniz ile çevrelenmiştir. Bölgeye tipik Karadeniz iklim tipi hakimidir. Kış ayları serin ve yaz ayları ılık geçer. İlçede her mevsim yağış görülür. İklim şartları dolayısıyla turunçgil, fındık, mısır, çay ve kivi üretimi yaygındır. Bölgedeki yüzey şekillerini Kavak Deresi ve diğer derelerin yardığı vadiler ile Doğu Karadeniz Dağları oluşturur. İlçe merkezi bir ovanın üzerine kurulmuştur. Engebeli bir yapısının olmasının nedeni Kavak Deresi, Balıklı Deresi, Agara Deresi, Lome Deresi ve Şahinkaya Deresinin bölge arazisini aşındırması sonucudur. İlçedeki dağlar güneye doğru yükselir. Bu sebeple ilçedeki yaylalar bölgenin güney kısmındadır. Bölgede birçok yayla vardır. Bu yaylalara Şenyurt Yaylası, Aydınlı Yaylası, Pınarlık Yaylası, Güneşli Yaylası, Yazlık yaylası, Mete yaylası, Soğuksu Yaylası ve Akıncılar Yaylası örnek verilebilir.

Arhavi Kiralık Daire Bakanlar İlçenin Tarihi Ve Doğal Güzellikleri

İlçe doğal ve tarihi güzellikleriyle oldukça ön plana çıkar. İlçede mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Ciha Dağı ve Kalesi ön plandadır. Burası ilçenin en güzel doğal alanlarındandır. Trekking için ideal olan bu yere geldiğiniz muhteşem doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu kalenin dışında Ortacalar Çiftekemer Köprüsü’ne de uğramadan ilçeden ayrılmamalısınız. Bu köprü birbirlerine dik bir şekilde konumlanmış iki köprüden bir araya gelir. Köprü taştan yapılmıştır. Köprülerin yapım tarihlerinin 250 yıl öncesine dayandığı söylenir. Osmanlıdan kalan bu köprüden muhteşem doğa manzarasının tadını çıkarabilir ve eğer fotoğraf meraklısıysanız çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Çiftekemer Köprüsünün 20 kilometre uzaklığında yer alan Mençuna Şelalesi de doğasıyla ziyaretçilerin ilgi odağı olan yerleri arasında. Bu şelale Karadeniz Bölgesinin en yüksek şelalesi olması özelliğine sahiptir. Şelalenin yüksekliği yaklaşık 100 metredir. Yaz aylarında burayı serinlemek ve yüzmek için kullananlar vardır. Ortacalar Merkez Camii de ilçedeki tarihi yapılar arasındadır. Camiinin inşa tarihi 1757’dir. bu güzellikleri görmek için ilçeye gelenler arasında butik otelleri tercih eden kişiler olsa da otelde kalmayı tercih etmeyip ev tutmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Siz de bu ilçeye kısa süreli gelecekseniz Arhavi günlük kiralık daire ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.

Arhavi Kiralık Daire Piyasası

Arhavi kiralık daire fiyatlarını sizler için araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki toplam konut sayısı 13.856’dır. Konut başına düşen kişi sayısı 1,91’dir. Toplam işyeri sayısı 1899’dur. İlçedeki kiralık konutların alanları ortalama 132 metrekareden oluşur. İlçedeki kiralık ev fiyatları 727 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira 6 Türk Lirasına denk gelir. Oda sayıları ve metrekarelerine göre kiralık daire fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

  • 2+1, 110 metrekareden oluşan bir dairenin kirası 738 Türk Lirası ve

  • 3+1, 140 metrekareden oluşan bir dairenin kirası 769 Türk Lirasıdır.

Kiralık daire arayışınızda doğru adrestesiniz. EmlakJet sizin için ilçedeki ilanları bir araya getirdi. Geriye sadece oturduğunuz yerden ilgili ilanları incelemek kaldı. Ev arayışınızda Arhavi köy evleri kiralık evler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.