/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şavşatcancel

Artvin Şavşat Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Şavşat Kiralık Daire Arayanlara Bölge Hakkında Bilgiler

Şavşat kiralık daire ilanları arasında aradığınız evi bulma EmlakJet sayesinde oldukça kolay. Bu yazıyı okuyarak ilçe hakkında genel bilgi sahibi olabilirsiniz. Şavşat Artvin’in ilçelerinden biridir. İlçenin yüzölçümü 1316 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği 603 metre civarlarındadır. İlçe şehir merkezine yaklaşık 70 kilometre uzaklıktadır. İlçenin güneydoğusunda Ardahan ili, batısında Artvin Merkez, Borçka ve Ardanuç ilçeleri, kuzeyinde Gürcistan ile sınırı vardır.

Şavşat Kiralık Daire Bakanlara Özel Rehber

Yeşilin hakim olduğu ilçe el değmemiş ormanlar, yaylalar, göller ve doğa ile bir bütün oluşturan ahşap evleriyle ziyaretçilerin ilgisini çeker. Tibet Gürcü Kilisesi, Şavşat’ın Cevizli Köyünde yer alır. Kilise Bağratlı Prensi Aşot Kauhi döneminden kalmadır. Kilisenin çevresi yeşillik ve ormanlık alanlarla örtülüdür. Duvarlarında korunmuş Hz. İsa ve havarilerini anlatan resimler ve süslemeler yer alır. Meydancık Taş Kemer Köprüsü ilçeye bağlı Meydancık Köyünde bulunur. Köydeki Bocanat Deresi’nin üstüne kurulmuştur. Çevresi ormanlık alanlarla çevrilidir. Söğütlü Mahallesi’nde ise Şavşat Kalesi bulunur. Sarp bir kayalığın üzerinde bulunan kalenin altında Şavşat suyunu oluşturan iki dere buluşur. Tamara Odaları ve Suatan Şelalesi Aşağı Koyunlu Köyü, çevresinde bulunur. Köyden bu bölgeye giden bir patika yol güzergahı yer alır. Din adamlarının inzivaya çekilmek için kullanıldıkları bilinir. Sahara Karagöl Milli Parkı harika doğal manzarasına sahip olan bölgede birçok bitki türü ve hayvan yaşar. Karagöl Milli Parkı kamp ve karavan turizmi için uygundur. Bunun dışında gölün kıyısında küçük bir pansiyon vardır. Göl ve ormanın birleştiği kıyıda yürüyüş yapmak, manzaranın keyfini varmak isteyenler bu alanı tercih edebilir. Sahara Yaylası Karagöl Milli Parkı sınırlarının içinde yer alır. El değmemiş doğası ve sessizliği ile görülmeye değer doğal alanlardan biri olarak görülür. Kıyısında birçok oturma alanına sahip bu bölgede oturup manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. İlçedeki bu güzellikleri görmek için gelmeyi düşünüyorsanız Artvin Şavşat günlük kiralık ev ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.

Şavşat Kiralık Daire Bakabileceğiniz Mahalle ve Köyleri

İlçenin 3 mahallesi ve 65 Köyü, vardır. Kiralık daire bakabileceğiniz köyler ise; Cevizli Köyü, Akdamla Köyü, Elmalı Köyü, Ilıca Köyü, Dutlu Köyü, Ciritdüzü Köyü, Çoraklı Köyü, Demirci Köyü, Arpalı Köyü, Dalkırmaz Köyü, Aşağıkoyunlu Köyü, Karaağaç Köyü, Demirkapı Köyü, Atalar Köyü, Çermik Köyü, Yavuzköy Köyü, Küplüce Köyü, Çamlıca Köyü, Balıklı Köyü, Susuz Köyü, Yamaçlı Köyü, Çayağzı Köyü, Çağlıpınar Köyü, Yaşar Köyü, Çağlıyan Köyü, Oba Köyü, Yeşilce Köyü, Eskikale Köyü, Çavdarlı Köyü, Ziyaret Köyü, Tepebaşı Köyü, Çiftlik Köyü, Kocabey Köyü, Karaköy Köyü, Köprüyaka Köyü, Kayadibi Köyü, Çukur Köyü, Tepeköy Köyü, Mısırlı Köyü, Saylıca Köyü, Üzümlü Köyü, Maden Köyü, Yukarıkoyunlu Köyü, Pınarlı Köyü, Kayabaşı Köyü, Yoncalı Köyü, Şenocak Köyü, Dereiçi Köyü, Şalcı Köyü, Meydancık Köyü, Köprülü Köyü, Düzenli Köyü, Veliköy Köyü, Kurudere Köyü, Sebzeli Köyü, Kireçli Köyü, Taşköprü Köyü, Şenköy Köyü, Erikli Köyü, Hanlı Köyü, Kirazlı Köyü, Meşeli Köyü, Otluca Köyü, Savaş Köyü ve Yağlı Köyüdür. Şavşat kiralık daire bakabileceğiniz mahalleler ise;

  • Yeniköy Mahallesi

  • Armutlu Mahallesi

  • Söğütlü Mahallesi

Ev arayışınıza EmlakJet sayesinde bir adım daha yaklaştınız. İsteklerinize en uygun evler sitemizde sizlerle buluşuyor. Artvin Şavşat sahibinden uygun fiyatlı ev kiraları için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Şavşat Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.