/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İncirliovacancel

Aydın İncirliova Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

İncirliova Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak yeni konut arayışında olan vatandaşlarımıza yardımcı olmaya devam ediyoruz. İncirliova kiralık daire arayan vatandaşlar, ilçe hakkında genel bilgileri içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili olarak bilgi edinerek kararlarını daha hızlı bir şekilde verebilirler.

İncirliova İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ilinin önemli ilçelerinden biri olan İncirliova Milattan Önceki dönemlerden günümüzde kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Sırasıyla; Hititler, Frigler, Lidyalılar, İonlar, Persler, Büyük İskender, Romalılar, Bizanslıların egemen olduğu bölge 1280 yılında kesin olarak Türk hakimiyetine girmiştir. 1426 yılına gelindiğinde ise Osmanlı topraklarına katılan ilçede birçok tarihi buluntu yer almaktadır. İncirliova ilçesinin temeli 1400’lü yıllarda Ahiler Dönemi’nde Madanoğlu ailesi tarafından atılmıştır. Tarım ve hayvancılık faaliyetleri sebebi ile bulundukları bölgenin çevresine yayılan insanlar, zamanla bataklıklar kuruyup yerlerine incir ağaçları dikmeye başlamışlardır. Bu nedenle bölge halkı bu ilçeye İncirliova ismini takmıştır. İncirliova kiralık daire arayan vatandaşların sayısı bölgenin hızla gelişmesi sebebi ile her geçen gün artmaktadır.

İncirliova Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

İlçe nüfusunun büyük bir çoğunluğu kırsal kesimde yaşadığından dolayı ilçe ekonomisinin büyük bir kısmı tarıma dayalıdır. Zengin verimliliğe sahip tarım arazilerine sahip olan ilçe yetiştirilen ürün çeşitliliği bakımından da oldukça zengindir. İlçe toplam yüzölçümünün büyük bir çoğunluğunu tarım arazilerinin oluşturduğu ilçede çok fazla sanayi tesisi bulunmamaktadır. Bu nedenle Aydın İncirliova kiralık daire arayan vatandaşlar ilçede tarım faaliyetlerinde bulunarak geçimlerini sağlayabilirler. İncirliova kiralık ev arayan vatandaşlar ilçede, incir, çırçır, zeytinyağı ve başlıca turunçgillerin üretimini yaparak geçimlerini sağlayabilirler. İlçede tarımın yanı sıra küçük çaplı olarak zeytinyağı ve incir işleme atölyeleri yer almaktadır.

İncirliova Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 51 bin 526’dır. Toplam nüfusun yüzde49,89’unu erkek yüzde 50,11’ini kadın nüfusu oluşturmaktadır. Son dönemlerde bölgede üretimi yapılan tarım ürünlerinin verimliliğinin artmasından dolayı bölge tarım ile uğraşmak isteyen vatandaşların ilgisini çekmeye başlamıştır. İncirliova kiralık daire arayan vatandaşların ilçe içerisinde tercih edebileceği 28 mahalle bulunmaktadır. İncirliova kiralık konur tercihinde bulunacak olan vatandaşların tercih edebileceği mahalleler: Acarlar Mahallesi, Akçeşme Mahallesi, Arpadere Mahallesi, Arzular Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Beyköy Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Dereağzı Mahallesi, Eğrek Mahallesi, Erbeyli Mahallesi, Gerenkova Mahallesi, Hacıaliobası Mahallesi, Hamitler Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İkizdere Mahallesi, İsafakılar Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Karabağ Mahallesi, Karagözler Mahallesi, Köprüova Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Osmanbükü Mahallesi, Palamutköy Mahallesi, Sandıklı Mahalles, Sınırteke Mahallesi, Şirindere Mahallesi, Yazıdere Mahallesi, Zafer Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihinizi İncirliova ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızda ya da sahibinden Aydın İncirliova’da kiralık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

İncirliova Kiralık Daire
Aydın İncirliova Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! İncirliova Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İstanbul Esenyurt Satılık Konut
 • Kocaeli Kartepe Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Satılık Arsa
 • Elazığ Satılık İşyeri
 • Ankara Satılık Okul (Eğitim Tesisi)
 • Ankara Keçiören Uyanış Mahallesi Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.