/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Koçarlıcancel

Aydın Koçarlı Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Koçarlı Kiralık Daire Arayanlara Semt Hakkında Önemli Bilgiler

Koçarlı kiralık daire tercih etmeyi düşünenler için, işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, nüfusundan mahallelerine kadar birçok konuya yer verdik. Bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacak ve aklınızdaki tüm soruların birer birer silindiğine şahit olacaksınız. Koçarlı, Ege bölgesi’nin tarım kentlerinden biri olan Aydın’a bağlı bir ilçedir ve şehrin en gelişmiş on ikinci yerleşim birimidir. Aydın il merkezinden yirmi dört kilometre uzakta yer almaktadır. 1946 yılına kadar köy statüsünde olan Koçarlı, bu tarihte çıkan bir kanun ile ilçeye dönüştürülmüştür. İlçeye dönüştürülmesinden sonra hızlı bir şekilde gelişen semt, 1200’lü yıllardan itibaren Türk toprağıdır.

Koçarlı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Aydın iline bağlı bir ilçe olan Koçarlı, 410 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği, kısacası rakımı 60 metredir. Büyük Menderes Vadisi üzerine kurulmuş olan ilçe, alüvyal bir ova üzerinde yer almasından dolayı toprakları çok verimlidir. Bu nedenle de tahıl ve pamuk ekimi yapılmaktadır. Bölgeye can suyunu getiren Menderes Irmağının yaz aylarında debisi düşmektedir. Bir başka deyişle bölgedeki akarsuların rejimleri düzensizdir. İlçede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağmurlu geçmektedir. Kar yağışının nadir olarak görüldüğü semtin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı, bölgedeki yerleşimi ve ekonomik faaliyetleri etkilemiştir. Koçarlı kiralık ev tercih etmeyi düşünenler, özellikle başka kentlerden gelerek buraya yerleşecekler bu bilgileri göz önünde bulundurmalıdır.

Koçarlı Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi

Çok eski bir yerleşim birimi olan ilçede yerel halk yüzyıllardır geçimini tarımsal faaliyetlerden sağlamaktadır. İlçede en çok yetiştirilen ürünler pamuk ve zeytindir. Katma değeri yüksek olan bu ürünler, iç pazarın ihtiyacını karşıladıktan sonra çevre ilçe ve illere gönderilmektedir. Dolayısı ile tarım ile uğraşanların Koçarlı kiralık konut seçimleri oldukça isabetli olacaktır. Tüm bunlara ek olarak bölgede, tarıma dayalı sanayi gelişmiştir. Zeytinyağı ve dokuma fabrikaları istihdam olanağı sağlamaktadır. Orman köylerinde yaşayanlar ise, çam fıstığı ile geçinmektedir. Modern tarım yöntemlerinin kullanılması verimi ve halkın kazancını arttırmıştır. Koçarlı, pamuk, buğday, arpa, mısır, sebze üretiminde Aydın’ın önde gelen ilçelerindendir. Semtte yetiştirilen ürünler ihraç da edilmektedir.

Koçarlı Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK istatistiklerinden alınan verilere göre ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 23.716’dır. Bu kişilerin 11.773’ü erkek, 11.943’ü ise kadındır. Daha açık bir şekilde ifade edecek olursak, semt nüfusunun %50.36’sı kadın, %49,64’ü erkektir. Koçarlı’nın nüfusu 2008 yılından beri düzenli olarak azalmaktadır. 2018 yılı itibari ise bölge nüfusunda küçük bir artış meydan gelmiştir. Popülasyonun artış hızı %2.49’dur. İlçe, 52 mahalleden meydana gelmektedir. Aydın Koçarlı kiralık ev tercih etmeyi düşünenler aşağıda ismi geçen yerleşim birimlerinden birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler :

 • Yeni Mahalle

 • Orta Mahalle

 • Adnan Menderes Mahallesi

 • Bıyıklı Mahallesi

 • Yeniköy Mahallesi

 • Gündoğan Mahallesi

 • Esentepe Mahallesi

 • Cincin Mahallesi

 • Haydarlı Mahallesi

 • Şenköy Mahallesi

Eğer Koçarlı kiralık daire seçiminizden eminseniz, semtte yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Koçarlı’da kiralık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Koçarlı Kiralık Daire
Aydın Koçarlı Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Koçarlı Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Gaziantep Devren Restaurant
 • Bursa Kestel Gözede Mahallesi Satılık Tarla
 • İzmir Dikili Çandarlı Mahallesi Günlük Kiralık Yazlık
 • Muğla Marmaris Değirmen Ada Satılık Arsa
 • Bilecik Gölpazarı Çengeller Köyü Satılık Tarla
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.