/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Köşkcancel

Aydın Köşk Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Köşk Kiralık Daire Arayanlara Bölge Rehberi

Köşk kiralık daire ilanları arasında size en uygun olanı ararken kısa bir ara vererek bu yazıyı okuyabilirsiniz. EmlakJet okuyucularımız için hazırladığımız bu yazıda ilçe hakkında birçok noktaya değindik. Köşk, Aydın’ı bir ilçesidir. 1878 senesinde nahiye olan bölge nüfusu azalınca köy konumuna getirilmiştir. 1958’te yine nahiye olan bölge 1990 yılında ilçe statüsüne getirilmiştir. İlçe doğudan Sultanhisar, güneydoğudan Yenipazar, batıdan Efeler ilçeleri ve kuzeyden İzmir iliyle çevrelenmiştir. Şehir merkezine 18 kilometre uzaklıktadır. Bölge Aydın – Denizli karayolu üstünde yer alır. Bölgeye Akdeniz iklim tipi hakimdir. Dağlar dik uzandığı için deniz etkisi ilin iç kesimlerinde de görülür. Bölgenin yüksek kesimlerinde kar yağışları nadir görülür.

İlçede gezilecek yerler arasında Şemsi Paşa Camisi ön plandadır. Bu cami Yavuz köyünde yer alır. Cami Şemsettin Ahmet Paşa tarafından yaptırılmıştır. Cami kare planlı, minaresi taştan yapılmış ve kubbesi kiremitten yapılmıştır. Onarılarak günümüze ulaşan camiyi mutlaka görmelisiniz. İlçeye kısa süreliğine gelecekseniz Aydın köşk günlük kiralık daire ilanlarına listeleme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Köşk Kiralık Daire Bakabileceğiniz Mahalleler

İlçenin 28 Mahallesi, vardır. İlçeden ev bakabileceğiniz mahalleler; Gündoğan Mahallesi, Beyköy Mahallesi, Ketenyeri Mahallesi, Ahatlar Mahallesi, Kızılcayer Mahallesi, Gökkiriş Mahallesi, Akçaköy Mahallesi, Menteşeler Mahallesi, Güzelköy Mahallesi, Altıeylül Mahallesi, Serdaroğlu Mahallesi, Kıran Mahallesi, Baklaköy Mahallesi, Yavuzköy Mahallesi, Mezeköy Mahallesi, Başçayır Mahallesi, Uzundere Mahallesi, Koçak Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Soğukkuyu Mahallesi, Cumadere Mahallesi, Sarıçam Mahallesi, Ilıdağ Mahallesi, Cumayanı Mahallesi, Ovaköy Mahallesi, Karatepe Mahallesi, Çiftlikköy Mahallesi ve Kızılcaköy Mahallesidir. Siz de bu mahalleler arasında en çok tercih edilen Köşk Çarşı Mahallesi kiralık daire ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Köşk Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi

İlçe halkının geçim kaynaklarında tarım ön plandadır. Bölgedeki toplam dikili ve ekili alan 106.471 dekardır. Bölgedeki ovalarda pamuk, narenciye ve mısır; yüksek kesimlerinde kestane, zeytin ve incir yetiştiriciliği yaygındır. Ek olarak erik, buğday, karpuz ve şeftali üreticiliği de yapılır. Bölgedeki en büyük kestane pazarı bu ilçede yer alır. Senede 10 bin ton kestanenin büyük bir kısmı selekte edilmiş ve ambalajlanmış şekilde pazarlanır. Tarım dışında bölgede hayvancılık da yapılır. Fakat bu tarım kadar yaygın değildir. Aydın Köşk kiralık ev arayışlarınızı EmlakJet üzerinden yapabilirsiniz.

Köşk Kiralık Daire Fiyatları

Kiralık daire fiyatları hakkında bilgi sahibi olmadan ev kiralamamalısınız. Bir daireye ederinden fazla bedel ödememek için ilçenin emlak piyasasını öğrenmelisiniz. Eğer buna vaktiniz yoksa endişe etmenize gerek yok. EmlakJet ailesi olarak ilçe genelindeki ev kiralarını sizler için araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konut sayısı 12.941’dir. Bu konutlarda yaşayan ortalama kişi sayısı 3,39’dur. İlçedeki toplam konut sayısı 1.594’dür. Bölgedeki evlerin alanları 75 metrekaredir. Köşk Kiralık Daire fiyatları 688 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira 9 Türk Lirasına denk gelir. Bu fiyatlar ilçe genelindeki kiralık dairelerin ortalaması alınarak hesaplanmıştır. Ev kiraları oda sayılarına, konumlarına vb. göre değişkenlik gösterebilir. Siz yine de bu fiyatları baz alarak kendinize bir bütçe hazırlayabilirsiniz.

Ev arayışınızda ilgili ilanlar EmalkJette. İhtiyaç ve kriterlerinize en çok uyan evi bulmak için sitemizdeki ilanları inceleyebilirsiniz. Aydın köşk eşyalı kiralık daire ilanlarına da sitemizden bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Köşk Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.