/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kuyucakcancel

Aydın Kuyucak Kiralık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu

Kuyucak Kiralık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Kuyucak kiralık daire arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, ilçenin coğrafi özelliklerinden, ekonomisine, demografik durumundan mahallelerine kadar birçok farklı konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Kuyucak, Ege Bölgesi’nin en gelişmiş illerinden biri olan Aydın’a bağlı bir ilçedir. 1876 yılında kurulan ilçe teşkilatı Kuyucak Mahallesi merkez olmak üzere teşkilatlanmıştır. 1953 yılı itibari ile de ilçe merkezin ismini alarak bugünkü statüsüne kavuşmuştur. Bölgede yapılan arkeolojik kazılar, ilçede yerleşimin milattan önceki çağlarda başladığını kanıtlar niteliktedir. Bu sebeple Kuyucak’ın hhem doğal güzellikleri ile hem de köklü geçmişi ile ön plana çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Kuyucak Kiralık Daire Seçeceklere Semtin Coğrafi Konumu

Yazının ilk kısmında Kuyucak kiralık ev düşünenler için, ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgiler vereceğiz. Semt, 676 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 85 metredir. Kuyucak batısında Nazilli, doğusunda Buharkent, güneyinde Karacasu, kuzeyinde ise Sarıgöl ilçeleri ile komşu vaziyettedir. Arazi yapısı değişkenlik gösteren ilçe, hem ovalık hem de engebeli topraklar üzerinde yer almaktadır. Merkez ilçe ise düz bir alan üzerindedir. İlçeye can suyunu getiren Büyük Menderes, bölgeye verimli topraklar da getirmiştir. Bu durum semt ekonomisini olumlu yönde etkilemiştir. İlçede, tipik bir Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Rakımın çok yüksek olmaması, iklimi yumuşatan bir etki yaratmaktadır. Bu sebeple de ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık geçmektedir.

Kuyucak Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Kuyucak kiralık konut arayışı içerisinde olanların dikkat edeceği bir başka nokta da, ilçenin çok yönlü ekonomisidir. Kuyucak da dört temel ekonomik faaliyetten söz edilebilri : tarım, hayvancılık, ticaret ve endüstri. İlk iki sırada yer alanlar ise tarım ve hayvancılıktır. Büyük Menderes’in getirdiği alüvyonlu topraklar üzerinde, modern tarım yöntemlerini kullanarak, pamuk, incir, üzüm ve zeytin yetiştiren yerel halk emeklerinin karşılığını almaktadır. İlçede tarımsal çeşitlilik de verimlilik de yüksektir. Bu sebeple narenciyeden baklagile kadar birçok farklı ürün yetiştirilebilmektedir. Tarıma uygun olmayan engebeli araziler ise, mera olarak kullanılmaktadır. Bu tarz yerleşim birimlerinde daha çok hayvancılık yapılmaktadır. İlçede kurulan semt pazarında halkın ihtiyacını karşılayacak hemen her şey bulunmaktadır. Hatta çevre illerden gelerek, burada alışveriş yapan birçok kişi bulunmaktadır.

Kuyucak Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, Kuyucak ilçesinde yaşamını devam ettirenlerin sayısı 26.975’tir. Bu kişilerin 13.376’sı erkek, geriye kalan 13.599’u kadındır. Çok daha açık bir ifade ile nüfus, cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmış vaziyettedir. Kuyucak, Aydın’ın nüfus bakımından en sakin ilçelerinden biridir. Şehir nüfusunun neredeyse %1’i bölgede ikamet etmektedir. İlçe nüfusu 2006 yılından itibaren sürekli olarak azalmıştır. Bu durumun en önemli nedeni ilçenin yoğun bir şekilde göç vermesidir. Birçok mahalle ve köyden oluşan ilçenin en gelişmiş yerleşim birimleri aşağıda sıralanmıştır. Aydın Kuyucak satılık ev arayanlar bu listeden bir ya da iki lokasyon seçerek, araştırmalarını kolaylaştırabilirler :

 • Pamukören Mahallesi

 • Horsonlu Mahallesi

 • Yeni Mahalle

 • Yamalak Mahallesi

 • Beş Eylül Mahallesi

 • Kurtuluş Mahallesi

 • Başaran Mahallesi

 • Aydınoğlu Mahallesi

 • Çoban İsa Mahallesi

 • Farih Mahallesi

Eğer Kuyucak kiralık daire arayışınızda ciddi iseniz ve bir an önce harekete geçmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Kuyucak kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Kuyucak Kiralık Daire
Aydın Kuyucak Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Kuyucak Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İzmir Çiğli Egekent Mahallesi Kiralık Daire
 • Konya Meram Botsa Mahallesi Satılık Tarla
 • Konya Sarayönü Saraç Mahallesi Satılık Arsa
 • Tekirdağ Şarköy Mürefte Mahallesi Satılık Arsa
 • İzmir Seferihisar Bengiler Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.