/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Altıeylülcancel

Balıkesir Altıeylül Kiralık Daire

araması için 56 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Balıkesir Altıeylül Kiralık Daire Arayanlara Yol Gösterebilecek Bilgiler

Altıeylül kiralık daire Balıkesir ilanları arasında yer almaktadır ve diğer bölgelere göre pahalı bir ilçedir. Altıeylül, Balıkesir’in yeni kurulan ilçelerinden biri olup 2012 yılında meclisin onayı ile ilçe unvanı verilmiştir. 2014 yılında ilk kez belediye başkanı seçimi yapılmıştır ve 2 yıl boyunca kaymakam tarafından yönetilmiştir. Altıeylül’ün toplamda 94 adet mahallesi vardır ve çoğu mahalle birbiri ile iç içe konumlanmıştır. Altıeylül’de yer alan çoğu çevresel etmenlere bağlı olarak pahalı kiralara sahiptir. Balıkesir Altıeylül kiralık daire ilanları Emlakjet’te düzenli olarak güncellenmektedir. Bütçe dostu semtleri olduğu gibi bütçeyi zorlayacak kiraları olan semtleri de bulunmaktadır. Web sitemiz üzerinden yapılan ev aramalarında bütçe ayarı sayesinde cebinize en uygun olan evi görebilirsiniz. 

2012 yılında Meclis Genel Kurulu kararı ile yaklaşık 927 kilometrekarede kurulan Altıeylül ilçesinde 178 Bin kişi ikamet etmektedir. Balıkesir Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nin yer aldığı ilçede hatırı sayılır miktarda öğrenci nüfusu da bulunmakta olup ilçede esnaflığın gelişimine katkı sunmaktadır. Tarım ve hayvancılığın önemli bir tuttuğu ilçede düzenlenen Geleneksel Altıeylül Lezzetler Festivali’nin de etkisiyle ilçe ününü tüm Türkiye’ye duyurmaya başladı. Nüfus olarak Balıkesir’in en büyük ilçesi olan Altıeylül’de temiz doğa ve tarihi yerler ilçenin ziyaretçi almasında etkili rol oynamaktadır. Balıkesir Altıeylül Organize Sanayi Bölgesi de ilçeye önemli iş olanakları sağlarken aşağıda sıraladığımız etmenlerin de yardımıyla ilçede kira ortalamasının metrekarede 7,50 TL’ye yükselmesine neden olmuş ve 7,14 TL metrekare kira ortalamasına sahip Balıkesir’i geçmesinde etkili olmuştur.

 • İlçede sıcak para dolaşımı
 • İlçede işsizliğin düşmesi
 • İlçenin çevre ilçe ve şehirlerden göç alması
 • İlçenin ekonomik olarak kalkınması

İlçenin cazip iş imkanlarından yararlanmak, temiz havası ve hoşgörülü halkı ile huzurlu bir hayat sürmek isteyen herkes Emlakjet’e gelerek ilçenin önemli bölgelerinde hesaplı kira bedelleri en ile en cazip daireleri kiralama şansı elde edebilirler.

Balıkesir Altıeylül Kiralık Daire Öğrenciler İçin de En Uygun Çeşitleri Barındırıyor

Balıkesir’de ikamet eden öğrencilere Emlakjet’ten en uygun sahibinden kiralık Altıeylül daire seçenekleri önerilmektedir. Balıkesir Altıeylül’de 450 Türk Lirasından başlayarak kademeli artış gösteren daireler bulunmaktadır. Yıldız Mahallesi, Pievne Mahallesi, Hasan Basri Çantay Mahallesi’nde öğrenciye uygun evler yer almaktadır. Kirası 450 ile 600 TL arasında olan evlerin özellikleri aşağıda sıralanmıştır.

 • 2+1, 3+1 ve 4+1’dir.
 • Merkezi konumludur. 
 • Isıtma sistemi doğal gazdır. 
 • Çevresinde market, kuaför, alışveriş merkezi ve otobüs durakları yer almaktadır. 

Balıkesir Altıeylül Kiralık Daire Seçenekleri 

Emlakçıdan veya sahibinden kiralık daire Balıkesir Altıeylül ilçesinde bulunmakta olup sitemizde hepsi yer almaktadır. Emlakjet’te bulunan lüks, dubleks, kombili ve merkezi dairelerin sayısı 50’den fazla. Bu sebep ile gerek ailelere gerek ise de yalnız yaşayacak kişilere uygun birçok daire çeşidi sunulmaktadır. Balıkesir Altıeylül’de çocuklu ve kalabalık aileler aşağıda saydığımız mahalleleri ev özellikleri sebebiyle genellikle tercih etmektedirler.

 • Hasan Basri Çantay Mahallesi
 • Gaziosmanpaşa Mahallesi
 • Pievne Mahallesi
 • Dinkçiler Mahallesi
 • Hacı İlbey Mahallesi

Yukarıda saydığımız mahallelerin yanında Balıkesir Bahçelievler Mahallesi kiralık daire seçenekleri geniş ve ferah olmaları sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Manzaralı ve güvenlikli olmalarının yanı sıra teras, çift banyo, dubleks ve lüks daireleri olması sebebi ile bu mahalleler sıklıkla tercih edilmektedir. 

Altıeylül Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Altıeylül kiralık daire tercih etmeyi düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra ilçenin coğrafi özelliklerinden, iklimine, nüfusundan, mahallelerine kadar çok birçok konuda bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Altıeylül, Ege Bölgesi’nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. 12 kasım 2012 yılında Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen 6360 sayılı kanun ile kurulmuştur. Merkez ilçenin Altıeylül ve Karesi olmak üzere ikiye ayrılması ile kurulmuştur. İlk belediye başkasını ise 2014 yılında yapılan seçimlerle belirlenmiştir. O tarihten itibaren ilçe statüsündedir. Semt, Balıkesir’in en kalabalık ve nüfusu en yoğun ilçesidir. Semt, doğal güzellikleri, köklü geçmişi ve hızla gelişen ekonomisi ile hem Balıkesir’in hem de Ege Bölgesi’nin en önemli yerleşim birimlerinden biridir.

Altıeylül Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Altıeylül kiralık ev arayanlar için, yazının ilk bölümünde semtin fiziksel özelliklerinden, kısacası coğrafyasından bahsedeceğiz. Balıkesir’in en gelişmiş ve en kalabalık ilçesi olan Altıeylül, 97.229 kilometrekarelik görece küçük bir alan üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği 117 metredir. İlçenin batısında İvrindi, kuzeyinde Manyas, kuzeydoğusunda Susurluk ilçeleri ile komşudur. Engebesi az bir arazi üzerine kurulduğundan ulaşım sıkıntılı değildir. İlçede üç farklı iklim aynı anda hüküm sürmektedir. Bazı dönemlerde Akdeniz iklimi, bazı dönemlerde ise karasal iklim hakim olmaktadır. Akdeniz ikliminin varlığını hissettirdiği dönemlerde ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçede yaz ve kış, gece ile gündüz arasında sıcaklık farkları fazladır.

Altıeylül Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

 

Bir ilçenin ekonomisi, o bölgenin yaşayışından yerleşimine, istihdam potansiyelinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuyu etkilemektedir. Bu sebeple Altıeylül kiralık konut seçeceklerin ilçenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmaları önemli olacaktır. İlçenin ekonomisi tarıma dayalıdır ve bölge halkının %80’e yakını geçimi bu ekonomik faaliyetten sağlamaktadır. İlçede baklagilden, tahıla, meyveden sebzeye birçok tarımsal ürün yetiştirilmektedir. Tütün, incir, üzüm, pamuk, zeytin, narenciye en çok yetiştirilen ürünlerdir. İlçedeki olumlu iklim koşulları, yılda birkaç kez hasat yapılmasına imkan sağlamaktadır. Semtte hayvancılık faaliyetleri de gelişmiştir. Özellikle tavukçuluk ve küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Koyun ve keçi en çok beslenen hayvanlardandır. Kentin en gelişmiş ilçesi olması sebebiyle bölgede hemen her türlü ürüne ulaşmak mümkündür ve ticaret gelişmiştir.

Altıeylül Kiralık Daire Seçeceklere Mahalle Bilgisi

Altıeylül ilçesinin nüfusu 1 Şubat 2019’da yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan veriye göre 181.209’dur. İlçe nüfusunun %49.25’i kadın, geriye kalan %50.75’i erkektir. Popülasyon cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Semt, ilçe statüsü aldıktan sonra nüfusu sürekli artmıştır. Bugün popülasyonun artış hızı ise %1.88’dir. Balıkesir Altıeylül kiralık ev düşünenler ilçenin 13 mahallesinden ve 81 köyünden birini yaşamak için seçebilirler. Yerleşim birimleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibidir:

 • Bahçelievler Mahallesi

 • Plevne Mahallesi

 • Hasan Basri Çantay Mahallesi

 • İkinci Gündoğan Mahallesi

 • Gümüşçeşme Mahallesi

 • Sütlüce Mahallesi

 • Birinci Gündoğan Mahallesi

 • Dinkçiler Mahallesi

 • Gazi Osmanpaşa Mahallesi

 • Kasaplar Mahallesi

Eğer Altıeylül kiralık daire düşüncenizde kararlı iseniz ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden iletişime geçebilir veya sahibinden Balıkesir Altıeylül kiralık müstakil ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Gökhan Çıra Sapanca'dan arsa aldı!

Gökhan Çıra Sapanca'dan arsa aldı!

26 Eylül 2021

Ankara dünyanın yükselen kenti

Ankara dünyanın yükselen kenti

26 Eylül 2021

 Müteahhitler iş bırakma eylemini bi...

Müteahhitler iş bırakma eylemini bi...

26 Eylül 2021

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

23 Eylül 2021

İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Altıeylül Kiralık Daire
Akarsu MahallesiAkçaköy MahallesiAliağa MahallesiAslıhan MahallesiAslıhantepeciği MahallesiAtaköy MahallesiAtköy MahallesiAynaoğlu MahallesiAyşebacı MahallesiAyvacık MahallesiAyvatlar MahallesiBağalan MahallesiBahçedere MahallesiBalıklı MahallesiBayat MahallesiBereketli MahallesiBeşpınar MahallesiBoğatepe MahallesiBozen MahallesiBüyükbostancı MahallesiCinge MahallesiÇakıllık MahallesiÇamköy MahallesiÇandır MahallesiÇayırhisar MahallesiÇınarlıdere MahallesiÇiftçidere MahallesiÇiftlikköy MahallesiÇukurhüseyin MahallesiDallımandıra MahallesiDedeburnu MahallesiDereçiftlik MahallesiDereköy MahallesiDişbudak MahallesiErtuğrul MahallesiGaziosmanpaşa OSB - Güney MahallesiGaziosmanpaşa OSB - Kuzey MahallesiGökçeören MahallesiGökköy MahallesiGümüşçeşmeHalalca Mahallesiİnkaya MahallesiKabaklı MahallesiKarabeyler MahallesiKarakavak MahallesiKarakaya MahallesiKaramanlar MahallesiKaraman MahallesiKesirven MahallesiKılcılar MahallesiKızpınarKirazköy MahallesiKirazpınar MahallesiKonakpınar MahallesiKozderegüvem MahallesiKozören MahallesiKöseler MahallesiKöylü MahallesiKuşkaya MahallesiKutludüğün MahallesiKuyualan MahallesiKüçükbostancı MahallesiKüpeler MahallesiKürse MahallesiMacarlar MahallesiMeryemdere MahallesiNergiz MahallesiOrhanlı MahallesiOrtamandıra MahallesiOvabayındır MahallesiOvaköy MahallesiPamukçu MahallesiPaşaköy MahallesiPlevneSarıalan MahallesiSelimiye MahallesiSıvatpınar MahallesiTaşköy MahallesiTaşpınar MahallesiTayyipler MahallesiTurnalar MahallesiTürkali MahallesiYakupköy MahallesiYenice MahallesiYeşiller MahallesiYeşilyurt Mahallesi
Balıkesir Altıeylül Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Balıkesir Ayvalık Kiralık Daire
 • Balıkesir Burhaniye Kiralık Daire
 • Balıkesir Edremit Akçay Mahallesi Kiralık Ev
 • Balıkesir Edremit Altınoluk Mahallesi Kiralık Ev
 • Balıkesir Edremit Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.