/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beşiricancel

Batman Beşiri Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Beşiri Kiralık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Beşiri kiralık daire ilanları arasında dolaşırken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Beşiri, Batman’ın bir ilçesidir. İlçenin yüzölçümü 889 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yaklaşık 680 metre yüksekliktedir. İlçe güneybatı tarafından Batman Merkez ilçesi, güney tarafından Hasankeyf ilçesi, kuzey tarafından Kozluk ilçesi, batı tarafından Diyarbakır’ın Silvan ilçesi ve doğu tarafından Siirt’in Kurtalan ilçesi ile çevrelenmiştir. Bölge arazisi genel olarak düzdür. Kış ayları oldukça sert geçer. Bahar ayları kısa sürelidir ve yaz ayları çok sıcak ve kuraktır. Bölgedeki tek akarsu Garzan Çayıdır. Bu çay Beşiri’yi kuzeyden güney kısmına geçtikten sonra Dicle Nehriyle birleştirir.

Beşiri Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin 2018 nüfusu 30.445 kişiden oluşur. Bu kişilerin %50,57’si erkekler ve %49,43’ünü kadınlar oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılıma sahiptir. Bölgenin 2017 senesi nüfusu ise 29.199’dur. Beşiri nüfusu bir yıl içerisinde küçük bir artış göstermiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %4,27’dir. Nüfus yoğunluğu yani ilçedeki kilometrekare başına düşen insan sayısı 38’dir. İlçedeki toplam konut sayısı 6.161’dir. Konut başına düşen insan sayısı 3,38’dir. İşyeri sayısı ise 497’dir. Siz de bu küçük ama şirin ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Beşiri kiralık ev arayışlarınızda her zaman sitemizden faydalanabilirsiniz.

Beşiri Kiralık Daire İlçenin Mahalleleri

Beşiri ilçesinin toplam 2 belediye, 9 mahalle ve 53 köyü vardır. İlçenin köyleri; Çakıllı Köyü, Bahçeli Köyü, Yalınkavak Köyü, Samanlı Köyü, İkiyaka Köyü, Deveboynu Köyü, Alaca Köyü, Bilek Köyü, Durucak Köyü, Kütüklü Köyü, Tekağaç Köyü, Çığırlı Köyü, Asmadere Köyü, Güvercinlik Köyü, Doğanpazarı Köyü, Beyçayırı Köyü, Atbağı Köyü, İnpınar Köyü, Esence Köyü, Ayrancı Köyü, Yalınca Köyü, Kayatepe Köyü, Ilıca Köyü, Danalı Köyü, Başarı Köyü, Yenipınar Köyü, Kurukavak Köyü, Eskihamur Köyü, Beşpınar Köyü, Oğuz Köyü, Karatepe Köyü, Çavuşbayırı Köyü, Örmegöze Köyü, Kaşüstü Köyü, Yeşiloba Köyü, Dağyolu Köyü, Tepecik Köyü, Kuşçukuru Köyü, Yazıhan Köyü, Üçkuyular Köyü, Otluca Köyü, Yolkonak Köyü, Işıkveren Köyü, Yakacık Köyü, Dayılar Köyü, Yarımtaş Köyü, Uğurca Köyü, Kumgeçit Köyü, Değirmenüstü Köyü, Yeniyol Köyü, Kumçay Köyü, Doğankavak Köyü ve Yontukyazı Köyüdür. İlçenin en kalabalık mahallesi olan Beşiri Behrem Yoğun Mahallesi kiralık daire arayışlarında da ön plandadır. İlçenin ev bakabileceğiniz bütün mahalleleri ise;

  • Cumhuriyet Mahallesi,

  • Bağdu Mahallesi,

  • Karaduman Mahallesi,

  • Behrem Yoğun Mahallesi,

  • Turgut Özal Mahallesi,

  • Kobin Mahallesi,

  • Mehmet Yatkın Mahallesi,

  • Kıyanç Mahallesi ve

  • Milli Egemenlik Mahallesidir.

Beşiri Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ulaşımı

Beşiri kiralık daire arayanlar arasında ilçeye ilk defa yerleşecekler olabilir. Bunun için ilçenin genel ulaşım olanaklarını araştırdık. Beşiri ilçesinin şehir merkezine uzaklığı 16 kilometredir. Bu mesafe karayolu ile yaklaşık 20 dakika sürer. İlçeye ulaşım karayolu ile mümkündür, şehir merkezinden kalkan otobüslerle ilçeye gelebilirsiniz. Havayolu ile ulaşımda ise ilçeye en yakın havalimanı Batman Merkezde yer alan Batman Havalimanıdır. Bu havalimanı Beşiri ilçesine 25 kilometre uzaklıktadır. Araba ile havalimanından ilçe merkezine yolculuk da yaklaşık 30 dakika sürer.

İlçede yaşamayı düşünüyorsanız emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Batman Beşiri ilanlarına emlakjet.com üzerinden dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerde göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Beşiri Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.