/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aydıntepecancel

Bayburt Aydıntepe Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Aydıntepe Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Aydıntepe satılık daire arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik ve işinize yarayacak tüm bilgileri tek bir çatıda derledik. Yazının sonunda aklınızdaki soru işaretleri birer birer silinecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Aydıntepe, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda yer alan Bayburt iline bağlı bir ilçedir. Semt, yaklaşık 473 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Bölgenin denizden yüksekliği 1650 metre civarındadır. Yükseltinin fazla olması, ilçenin iklimini etkilemiştir. Bu nedenle bölgede ılıman Karadeniz ikliminden ziyade, sert karasal iklim hüküm sürmektedir. Kışlar çok soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kuraktır.

Aydıntepe Satılık Daire Bakanlara İlçenin Tarihi

Aydıntepe satılık ev arayanlar için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri derlediğimiz bu yazının ilk kısmında semtin tarihinden kısaca bahsedeceğiz. Zira eğer bir bölgede yaşayacaksınız, oranın tarihi hakkında fikir sahibi olmak sizin o ilçe ile olan bağlarınızı güçlendirecektir. Aydıntepe ilçesinde yapılan arkeolojik kazılar, ilçenin çok eski bir yerleşim birimi olduğunu kanıtlamıştır. Bölgede ilk yerleşimin Çovrang Yaylası’nda yapıldığı tahmin edilmektedir. İlk insan yerleşimi ise milattan önce 3000’li yıllarda başlamıştır. Semtin ilk hükümdarları ise Hittilerdir. Bölgenin kaderini değiştiren olaylardan biri 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Meydan Muharebesi’dir. Bölgeye sürekli olarak Türk akınları düzenlenmiştir. Ancak ilçe, 1514 yılında gerçekleştirilen Çaldıran Savaşı ile Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılmıştır. 1878 yılında olan 93 Harbi nedeniyle ilçe Rus işgaline uğramıştır.

Aydıntepe Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi, o yerleşim birimindeki yaşayıştan emlak piyasasına kadar birçok farklı alana etki etmektedir. Bu nedenle Aydıntepe satılık daire seçmeyi düşünenlerin, ilçe ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. İlçe ekonomisi, tarıma dayalı olarak gelişmiştir. Bölgede ovalık arazilerde yoğun olarak tarım yapılmaktadır. Özellikle buğday, arpa, mercimek, fiğ, şeker pancarı ve patates üretilmektedir. Arazinin engebeli koşulları ve yükseltisi nedeniyle tarım sınırlı bir alanda yapılmaktadır. Modern tarım yöntemlerinin kullanılamadığı ilçede, büyükbaş hayvancılık da gelişmiştir. Çayır ve meraların bolluğu, hayvancılık faaliyetlerinin maliyetini düşürmektedir. Bu nedenle yerel halkın önemli bir bölümü hem tarım hem de hayvancılık ile uğraşmaktadır. Bahsi geçen ekonomik faaliyetler ile ilgili iseniz, ilçede yaşamanız oldukça isabetli olacaktır.

Aydıntepe Satılık Daire Düşünenlere Demografi Bilgisi

Bayburt ili üç büyük ilçeden meydana gelmektedir. Aydıntepe en kalabalık üçüncü ilçedir. Bölgede ikamet edenlerin sayısı 2019 verilerine göre 6984’tür. İlçe nüfusunun %50.42’si erkek, %49.58’i kadındır. İlçe nüfusu zaman zaman artmakta, zaman zaman azalmaktadır. 2017- 2018 yılları arasında ciddi bir yükseliş meydana gelmiştir. Popülasyonun artış hızı %9.92 olmuştur. İlçe, dört mahalle ve yirmi üç köyden oluşmaktadır. Bayburt Aydıntepe satılık daire tercih edecekler bu mahallelerden bir ya da birkaçını seçebilirler:

  • Kale Mahallesi

  • Yakudiye Mahallesi

  • Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi

  • Hacı Ali Efendi Mahallesi

Eğer Aydıntepe satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti talep edebilir veya sahibinden Aydıntepe satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Aydıntepe Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.